ترجمه فیلم، ترجمه زیرنویس

Movie Translation

سفارش زیرنویس همکاری بعنوان مترجم

دوچرخه ها در برابر اتومبیل ها

cars 2

مقایسه ای میان لس آنجلس ، کپنهاگ و سایر شهرهای بزرگ جهان

این مستند سوئدی به شهرهای لس آنجلس ، تورنتو ، سائو پائولو ، برزیل و کپنهاگ سفر می کند تا روش های حمل و نقل را در این شهرها با هم مقایسه کند . در این مطالعه ی موردی ، هر شهر نگاه متفاوتی از رابطه میان رانندگان خودرو و دوچرخه سواران را بدست می دهد ، نسبیتی که اغلب اوقات به آن توجه نمی شود . این فیلم به بررسی تاریخ حمل و نقل محلی می پردازد و ماجراهایی را برای مخاطب تعریف می کند : ماجرای مسیر دوچرخه سواری کالیفرنیا افتتاح شده در سال ۱۹۰۰ ، توطئه جنرال موتورز  برای از بین بردن سیستم واگن برقی محلی در دهه های ۱۹۴۰ و ۱۹۵۰، اتفاقات سال ۲۰۱۱ (در لس آنجلس) مشهور به ماجرای کاراماگدون و تلاش های اخیر برای راه اندازی مسیرهای دوچرخه سواری در هایلند پارک است .

cars 5

 موضوعاتی نیز برای درک و بررسی بهتر مطرح می شوند که شامل چگونگی شکست مردم تورنتو در مبارزه دشوارشان برای مسیرهای دوچرخه سواری است . همچنین چگونگی موفقیت دوچرخه سواران سائو پائولو در مبارزه خستگی ناپذیرشان و به دست آوردن مسیر دوچرخه سواری حدود ۲۵۰ مایلی نیز ارائه می شود . ما همچنین مطلع می شویم ۸۰ درصد مردم کپنهاگ دوچرخه شخصی دارند ! بطور کلی ، این مستند از شما می خواهد جهانی را تصور کنید که در آن مردم بیشتر دوچرخه سواری می کنند . در بخش های دیگر ، این مستند دَن کوئپل روگذرِ قدیمی پوشیده از چمن در لس آنجلس را با دوچرخه می پیماید و آرزوی روزی را می کند که دوچرخه ها بر خیابان های پر از اتومبیل شهرهای متراکم آمریکا حکومت می کنند .

cars 4

در در سائو پائولوِ شلوغ ، الین کولکنت از میان اتومبیل ها در ساعت طولانی ترافیک سریع راه خود را پیدا میکند و برای زیرساختی تبلیغ می کند که دوستان دوچرخه سوارش را (۲۵۰ هزار نفر دوچرخه سوار در شهری که ۷ میلیون راننده اتومبیل در آن است) از خطر مرگ حفظ خواهد کرد . همین حال ، شهردار قبلی تورنتو راب فورد از جنگ با اتومبیل ، انتقاد میکند ؛ او کسی است که ۳۰۰ هزار دلار برای حذف مسیرهای دوچرخه سواری طی دو ساله صرف کرده است ؛ چرا که فکر می کند تورنتو کپنهاگ نیست ! داستان به طور عمده در لس آنجلس و سائو پائولو می گذرد و داستان آن علیه یک شخص یا نهاد خاص نیست ، بلکه علیه فرهنگ رانندگی جهانی است . شاید واقعیتی که مستند به آن اشاره می کند این باشد که با هر چیزی که ممکن است سود حاصل از تولیدکنندگان خودرو و شرکت های نفتی را تهدید کند ، مخالفت می شود .

در این مستند جذاب واقعیتهای بسیاری برای طرفداران فرهنگ حمل و نقل سازگار با محیط زیست وجود دارد

cars 3

برای سفارش زیرنویس انگلیسی و یا زیرنویس فارسی مستند Bikes vs Cars به بخش سفارش ترجمه مراجعه نمایید.

شما می توانید تریلر مستند را از کانال آپارات فیلم مترجم مشاهده نمایید.

منبع : Los Angeles Times و Village Voice

مطالب مرتبط

مطلب بعدی مطلب قبلی