ترجمه فیلم، ترجمه زیرنویس

Movie Translation

سفارش زیرنویس همکاری بعنوان مترجم

مستندی درباره خشونت پلیس در آمریکا

peace 4

این مستند  جذاب به بررسی علل اتخاذ تاکتیک های نظامی توسط پلیس محلی در ایالات متحده و نظامی کردن پلیس از زاویه ای جدید می پردازد.

فیلم  امین صلح (Peace Officer) در  یوتا  رخ می دهد، ایالتی که سیاه پوستان کمتر از ۲٪ از جمعیت را تشکیل می دهند. در فیلم، افرادی که تاکتیک های نظامی پلیس علیه شان به کار گرفته می شود شامل: یک سرباز چترباز ۳۷ ساله سابق ارتش که در زیرزمین خانه اش ماری جوانا می کارد، زن غیر مسلح ۲۱ ساله ای که مظنون به خرید مواد مخدر است، آتش نشان ۳۶ ساله ای که درگیر مشکلات عصبی و روانی است و مردی که به علت اشتباه در تشخیص هویتش متهم به فرار از خدمت مظنون است و همگی سفید پوست.

قهرمان هفتاد ساله الهام بخش فیلم  ویلیام – داب- لارنس  است، کلانتر سابق شهرستان  دیویس  در  یوتا . او استادانه صحنه های جرم در هم ریخته را بازسازی می کند و قدم های اشتباه تیم های  ضربت  و نیروهای اداره مبارزه با مواد مخدر آمریکا را برای  اسکات کریستوفرسون  و  براد باربر  – کارگردانان فیلم- ردیابی می کند. وجدان و دغدغه درونی او را تشویق به چنین کارهای می کند. او که در سال ۱۹۷۵ او اولین واحد  پلیس ضربت  ایالت را خود تاسیس کرده است اما سی و سه سال بعد، شاهد قتل دامادش توسط آن هاست.

peace 1

 لارنس، وقتی که کلانتری جوان و آینده نگر بود، به این نتیجه رسیده بود که استقرار تیم هایی تشکیل شده از نیروهای ویژه با قدرت آتش بالا بهترین راه برای توقف خشونت است و فرقی نمی کرد که آنها درگیر شورش، تک تیر اندازها، سارقان مسلح بانک یا چریکها شوند. اما پیش بینی نکرده بود که تیم های  ضربت  برای پاسخ دادن به تماس تلفنی در قبال خشونت خانگی فرستاده خواهند شد. اما این دقیقا همان چیزی بود که در روز ۲۲ سپتامبر ۲۰۰۸ اتفاق افتاد !

در روز ۲۲ سپتامبر سال ۲۰۰۸ درست وقتی که برایان وود، آتش نشانی که با دختر بزرگ  لارنس  ازدواج کرده بود، در طی نزاع با همسرش کنترل خود را از دست داد و  با پلیس تماس گرفت و اعلام کرد که به همسرش حمله کرده است (که البته همسرش گفت که هرگز چنین اتفاقی رخ نداده است) و پس از آن در وانت خود با اسلحه ای پر که به سمت خودش آن را اشاره گرفت, مخفی شد. زمانی که فقط دو پلیس در صحنه حضور یافته بودند،  لارنس  به پدر  وود  اطمینان داد که آنها می دانند چه می کنند. سپس تیم ضربت  مجهز به  نارنجک , گلوله های فلفل، نارنجک اشک آور و  گلوله های ثاقب  حمله کردند و این دو پدر، مات و مبهوت، شاهد عمکرد قدرت قانون بودند.

peace 5

آنها، به دستور پلیس, درست تا لحظه ای که تک تیرانداز پلیس شلیک مرگبار را کرد، از سر راه کنار ایستاده بودند. همانطور که لارنس رمز و راز پشت این ماجرا  و دیگر مصیبت ها را حل می کند مسائلی بزرگتر در فیلم به مرکز توجه می آیند. در این مستند جالب متوجه می شویم که پلیس به تازگی از قدرت کوبنده خود برای رفع  امور روزمره مانند مقابله با ماری جوانا استفاده می کند چگونه می توان اعتماد از بین رفته بین پلیس و جامعه را بازسازی کرد؟ این سوالی است که در این مستند پرسیده  می شود.

لارنس کلید موفقیت فیلم است. شخصیتی مغناطیسی وار، او با انرژی و کنجکاوی در حال جستجوی حقیقت است و سوژه ای عالی برای فیلمبرداری است. رئیس پلیس ها در  امین صلح  اصرار دارند که از تجهیزات نظامی برای ایمنی افسرانشان استفاده می کنند. این احساس با مخاطب باقی می ماند که به محض این که تجهیزات در دسترس باشد طبیعی است که از آنها استفاده هم خواهد شد. این فیلم نشان می دهد که خشونت افراطی پلیس آمریکا مشکلی فراتر از تبعیض نژادی است.

peace 2

برای سفارش زیرنویس انگلیسی و یا زیرنویس فارسی مستند Peace Officer به بخش سفارش ترجمه مراجعه نمایید.

شما می توانید تریلر مستند را از کانال آپارات فیلم مترجم مشاهده نمایید.

منبع : Los Angeles Times

مطالب مرتبط

مطلب بعدی مطلب قبلی