ترجمه فیلم، ترجمه زیرنویس

Movie Translation

سفارش زیرنویس همکاری بعنوان مترجم

مستندی درباره نابودی کره زمین توسط انسان ها

racing 2

این مستندِ قوی نشان میدهد که چگونه بشریت در حال حرکت به سوی پایان خود است

کارگردان ” لویی سایهویوس ” درفیلم مستند خود مسابقه انقراض (Racing Extinction) ، کارهای بسیاری را که بشریت با انجام آن ها در حال نابودی خود است، نمایش می دهد. مسابقه انقراض  فیلمی مستند است که هم می تواند هشدار دهنده باشد و هم در عین حال به طرز عجیبی اطمینان بخش . این قطعه سینمایی به مانند آبی سرد است که به صورتتان پاشیده می شود !

کارگردان لویی سایهویوس ، برنده جایزه اسکار برای مستند شکار دلفین: خلیج کوچک (Cove) ، به فراتر از دریا می رود و با دانشمندان در مورد کارهای مختلفی که انسان ها همواره برای نابودی خود انجام می دهند مذاکره می کند. در این جا از مظنونین همیشگی یعنی آلودگی، نابودی جهان طبیعی، غرور انسان، آخرالزمان های کوچکی که در سطح میکروبیوتیکی رخ می دهند و قانون شکنی های آشکار در مقیاس های بزرگ و کوچک نام برده می شود.

racing 4

در این فیلم گاهی اوقات ممکن است احساس کنید که رگباری سریع از اطلاعات مهم به سوی شما پرتاب می شود، طوری که قبل از پردازش و درک بخشی از این اطلاعات در ذهنتان، قطعه ای دیگری از اطلاعات به سراغتان می آید. اما سایهویوس آنچه می خواهد ارائه کند را در موضوعات مختلف می شکند و منظم می کند و با برخی از شیرین کاری های فعالان دوستدار محیط زیست (مانند فیلمبرداری مخفیانه از رستورانی که به طور غیر قانونی گوشت نهنگ می فروشد) و برخی از عکس های پر زرق و برق دیگر، مانند تصاویر سفره‌ ماهی های غول پیکر که در حال گشت و گذار در مقابل دوربین اند، موضوع را جذاب نگه می دارد.

نکته مهم این مستند در تصاویر، رفتارهای غیر انسانی تکان دهنده است. شوک بزرگی زمان تماشای این مستند به مخاطب وارد می شود که در می یابد گونه ای از موجودات که توانسته آیفون و ایستگاه فضایی را بسازد، در حال ساختن تله مرگ خود نیز بوده است.

A full moon rises behind the Empire State Building in New York as a man watches in a park along the Hudson River in Hoboken, New Jersey, February 25, 2013. REUTERS/Gary Hershorn (UNITED STATES - Tags: CITYSCAPE) - RTR3EAKB

برای سفارش زیرنویس انگلیسی و یا زیرنویس فارسی مستند Racing Extinction به بخش سفارش ترجمه مراجعه نمایید.

شما می توانید تریلر مستند را از کانال آپارات فیلم مترجم مشاهده نمایید.

منبع : New York Daily News

مطالب مرتبط

مطلب بعدی مطلب قبلی