ترجمه فیلم، ترجمه زیرنویس

Movie Translation

سفارش زیرنویس همکاری بعنوان مترجم

۱۰ فیلم برتر تاریخی (قسمت دوم)

3146044000150629230451

۱۰ فیلم  برتر تاریخی به انتخاب سایت فیلم مترجم (قسمت دوم)

فیلم های ذکر شده در این لیست ترتیب خاصی ندارد و نویسنده مقاله تلاش کرده تا فیلم هایی مختلف با سبک های متفاوت را برای انواع سلیقه ها در این لیست بگنجاند .

lawrence-of-arabia-poster

لورنس عربستان ۱۹۶۰ Lawrence of Arabia

لورنس عربستان محصول ۱۹۶۲ ، یک درام تاریخی بر اساس زندگی شخصیت تاریخی T.E Lawrence به کارگردانی David Lean و تهیه کنندگی Sam Spiegel و به قلم Robert Bolt و Michael Wilson است . این فیلم در زمان عرضه نامزد ۱۰ جایزه اسکار شده که موفق به دریافت ۷ جایزه از جمله بهترین کارگردانی بهترین صدا ، بهترین تدوین و بهترین فیلم گردید.
لورنس عربستان تجربیات و سختی های لارنس را در عربستان در جریان جنگ جهانی اول و چالش های عاطفی او در برخورد با خشنونت ذاتی جنگ ، ملیت بریتانیایی و یاران جدید عرب زبانش را نشان می دهد .
این فیلم به عنوان یکی از بهترین و تاثیر گذارترین آثار تاریخی در تاریخ سینما انتخاب شده و به عنوان اثری فرهنگ ساز در ایالات متحده و وارد گنجینه هنری سینمای این کشور گردید .

yqwirybso0cevm6ej7tuafxbyx1

میهن پرست ۲۰۰۰ The Patriot

میهن پرست یک درام تاریخی جنگی به کارگردانی Roland Emmerich و به قلم Robert Rodat محصول سال ۲۰۰۰ می باشد .
داستان فیلم درباره وقایع مربوط به استقلال آمریکا از استعمار امپراطوری بریتانیا است . بسیاری از وقایع ذکر شده در فیلم واقعی نیستند و به همین دلیل ، فیلم نظرات مثبتی را از جانب منتقدین دریافت نکرد . دیوید ادوارد منتقد معروف استرالیایی درباره این فیلم می گوید : این داستان اگر چه درباره واقعه ای تاریخیست ، اما انچه در این فیلم به نمایش گذاشته شده در واقع تاریخ آمریکا یا انچه که اکنون از امریکا می بینیم نیست ، بلکه رویایی از ان چیزیست که می بایست می بود .
میهن پرست فیلمی پر از صحنه های حال اکشن و در عین حال عاطفی و تاثیر گذار است . در این فیلم Mel Gibson ، Chris Cooper ، Heath Ledgar ، Jason Isaacs ایفای نقش می کنند .

309473

آخرین سمورایی ۲۰۰۳ The Last Samurai

اخرین سامورایی یک فیلم تاریخی جنگی محصول ۲۰۰۳ به کارگردانی Edward Zwick می باشد . در این فیلم Tom Cruise به همراه Ken Watanabe ، Shin Koyamada ، Tony Goldwyn و … ایفای نقش می کنند .
چالش های ذهنی یک افسر بازنشسته آمریکایی ، او را به سمت ارتباط با یک جنگجوی سامورایی در اواخر دوران سامورایی ها در قرن ۱۹ ژاپن می کند . این فیلم الهام گرفته شده از شورش Satsuma در سال ۱۸۷۷ به فرماندهی Saigo Takamori و فرایند غربی سازی ژاپن توسط قدرت های خارجی الهام گرفته شده است. در این فیلم ایلات متحده آمریکا به عنوان تاثیر گذارترین دولتی که فرایند غربی سازی در ژاپن را حمایت می کند نشان داده شده است .
اخرین سمورایی نظرات خوبی را از منتقدین دریافت کرد و ۴۵۶ میلیون دلار فروخت و نامزد جوایز بسیاری در جشنواره های مختلف از جمله چهار جایزه اسکار ، سه جایزه گلدن گلاب و دو جایزه از انجمن منتقدین ملی آمریکا گردید .

kingdom-heaven-movies-film-wallpapers

قلمرو بهشت ۲۰۰۵ Kingdom of Heaven

قلمرو بهشت یک درام تاریخی و حماسی به تهیه کنندگی و کارگردانی Ridley Scott و به قلم William Monahan می باشد .
داستان فیلم به دوران جنگ صلیبی اول و دوم در قرن ۱۲ بر می گردد. یک اهنگر ساده در روستایی از فرانسه به اورشلیم سفر می کند تا به پادشاه ان شهر در دفاع از حمله مسلمانان به فرماندهی صلاح الدین ایوبی یاری رساند . بسیاری از صحنه های فیلم مانند دیگر ساخته های اسکات ، گلادیاتور یا سقوط شاهین سیاه ، در مراکش فیلمبرداری شده و صحنه های مربوط به کاخ پادشاهی در اسپانیا ضبط گردیده است . فیلم در دسامبر ۲۰۰۵ به نمایش گذاشته شد و نقد و نظرات های مختلفی را از منتقدین دریافت کرد.
در این فیلم Orlando Bloom ، Eva Green ، Jeremy Irons و … به ایفای نقش می پردازند.

matthew_mcconaughey_free_state_of_jones-HD-2560x1440 ایالت آزاد جونز ۲۰۱۶ Free State of Jones

ایلات ازاد جونز به نویسندگی و کارگردانی Gary Ross محصول ۲۰۱۶ ، فیلمی تاریخی جنگی الهام گرفته شده از زندگی Newton Knight و یارانش در دوران جنگ داخلی آمریکاست . این فیلم بر اساس کتابی با همین نام نوشته Victoria E Bynum و کتاب دیگری با نام ایالت جونز نوشته Sally Jenkins و John Stauffe ساخته شده است .
در این فیلم Mattew Mcconaughey ، Gugu MbathaRaw ، Mahershala و Keri Russel به ایفای نقش می پردازند .

ترجمه و تالیف : خسرو خطیبی 

مطالب مرتبط

مطلب بعدی مطلب قبلی