ترجمه فیلم، ترجمه زیرنویس

Movie Translation

سفارش زیرنویس همکاری بعنوان مترجم

نقد و بررسی انیمیشن Appleseed Alpha

انیمیشن Appleseed Alpha: دنیایی بی نظیر از آنچه یک انیمیشن CG می تواند باشد

Appleseed Alpha- Filmmotarjem1

نوع فیلم:  انیمیشن CG

ژانر: فانتزی-اکشن

کارگردان: «شینجی آراماکی»
رده سنی: PG-13

مدت زمان فیلم : ۹۳ دقیقه

منبع: Screenrelish

 

انیمیشن Appleseed Alpha داستان  آینده ای است که در آن اکثر نقاط شناخته شده جهان توسط جنگ ویران شده است. «دونن» و رفیق سایبورگش «بری آریوس» در ماموریتی به حومه شهری جنگ زده فرستاده می شوند. آرزوی این دو جنگجوی مزدور این است که خرابه ای که از نیویورک پس از جنگ باقی مانده و پر از فساد است را ترک کنند و به مکانی بهتر بروند. «بری آریوس» خسته است و ترجیح می دهد هر جایی جز آنجا باشد. «دونن» فکر و ذکرش شهری است به نام «الیمپوس» -محلی که بهترینِ آنچه انسان برای عرضه دارد را در خود حفظ کرده است، شهری که البته معلوم نیست وجود دارد یا نه. ولی واقعیت این است که جایی که این دو ساکن آن هستند توسط تبهکارانی کنترل می شود که منابع انرژی را در اختیار دارند. «بری آریوس» ترکیبی از انسان و سایبورگ است که در آخرین جنگ جهانی جنگیده است . او ماشین جنگی باور نکردنی و باشکوهی است، اما قطعاتش خراب است و نیاز دائمی برای شارژ مجدد، آنها را در بدهی دائمی به «توهرنز» نگه داشته است. ظاهرا  «توهرنز» سرکرده تبهکاران نمی خواهد «بری آریوس» قدرت کامل خودرا به دست آورد تا از این طریق  بتواند آنها را هرچه بیشتر به خود وابسته نگه دارد و  استثمار کند.

ماجرا با وارد شدن دو شخصیت «آیریس» و «اولسون» به طور کامل تغییر می کند. این دو سایبورگ پیچیده و ماهر ادعا می کنند در ماموریتی از «الیمپوس» اعزام شده اند. «دونن» و «بری آریوس» هم تصمیم می گیرند که به ماموریت آن ها بپیوندند، ولی با این کار در مقابل «توهرنز» و حتی تهدیدی بزرگتر یعنی شخصی به نام «تالوس» قرار می گیرند. «تالوس» سایبورگی شرور است که ادعا می کند او نیز از «الیمپوس» آمده است و ماموریتی دارد. ولی ماموریتی متفاوت…

Appleseed Alpha- Filmmotarjem2

سبک واقع گرایانه طراحی شخصیت های جدید  زیبایی های ویژه این انیمیشن را به خوبی منتقل می کند. چهره «توهرنز» برای تقلید دهان انسان نیازمند حرکت هماهنگ قطعات فلزی کوچک است. اگرچه چهره «تالوس»، کلاه ایمنی انعکاس دهنده نور است (و صورتش دیده نمی شود) ولی بدن سایبرنتیک او به طوری قانع کننده نحوه حرکات مفاصل یک انسان را نمایش می دهد. به طور کلی، طراحی شخصیت های جدید با کیفیت بسیار بالا ارائه شده است.

صداگذاری Appleseed Alpha فوق العاده است! هیچ یک از صداها مصنوعی یا و عجیب و غریب مانند برخی کارتون ها نیستند. همه صداها به خوبی تنظیم شده اند و مانند یک فیلم کامل تکامل یافته واقعی احساس می شوند. صحنه های اکشن این فیلم را می توانید به راحتی با برخی از فیلم های اکشن مورد علاقه اتان مقایسه کنید. بله، این فیلم به همان اندازه که گفتیم خوب است! داستان استوار و محکم است و انتظاراتتان را از یک فیلم اکشن computer generated   برآورده می کند.

  جنبه های داستانی فیلم بیش از حد به هم ریخته نشده و در عین حال  به اندازه کافی پیچیده است تا شما را جذب خود کند و شمارا وادار به تفکر و یادآوری از چگونگی رخ دادن رویدادها در فیلم های دیگر این سری نماید. اگر عاشق این انیمه مبتکرانه هستید می توانیم به شما تضمین کنیم که از آنچه بر روی صفحه نمایش مشاهده می کنید ناامید نخواهید شد و خواهید خواست که این فیلم هرگز به پایان نرسد! این فیلم شما در فضای بازی های رایانه ای بسیار جذابی چون Halo , Battlefront   و یا بهتر بگوییم Fallout 4 قرار خواهد داد.

 

Filmmotarjem- Appleseed alpha 7

دانلود پوسترهای انیمیشن Appleseed Alpha

Download SRT

مطالب مرتبط

مطلب بعدی مطلب قبلی