ترجمه فیلم، ترجمه زیرنویس

Movie Translation

سفارش زیرنویس همکاری بعنوان مترجم

انیمیشن Cloudy with a Chance of Meatballs

 

 

Cloudy with a Chance of Meatballs

هر پنجشنبه، یکی از انیمیشن هایی که در سال های گذشته اکران شده و به طوری برای هرکسی خاطره ای به یاد ماندنی بوجود آورده را معرفی میکنیم.

این هفته انیمیشن Cloudy with a Chance of Meatballs را انتخاب کرده ایم. این انیمیشن زیبا و متفاوت در سال ۲۰۰۹ توسط Sony Pictures Animation منتشر شد. فکر میکنم اکثر ما در سنین کودکیمان آرزو های بزرگی داشتیم که به مرور زمان و مواجه شدن با دنیای واقعی کمرنگ و کمرنگ تر شدند. یکی دوست داشت خلبان شود، یکی دکتر، دیگری قهرمان ورزشی و یکی هم دوست داشت مخترع شود. حدس میزنم خیلی ها در همان سنین کودکی اسباب بازی هایشان را باز میکردند تا بلکه از ساز و کار فنی اش سر در بیاورند. خیلی ها به فکر ابداع وسایل و ابزاری بودند تا ما را از انجام کار های تکراری نجات دهد. اما متاسفانه، به هر دلیل، هر چه بزرگ تر شدیم، ایده هایمان کوچکتر شد و هرچه مشکلاتمان بیشتر شد، راه حل هایمان کمتر شد.

این انیمیشن دوست داشتنی، پیرامون زندگی کودکی آغاز میشود که ذهنش به دنبال راه حل های متفاوت است. اما او هم مثل بسیاری از ما، پشتیبان و مشوقی ندارد. کسی به ایده هایش اهمیت نمیدهد و همیشه توسط دوستانش مورد تمسخر قرار میگیرد. او با تمام سختی های پیش رویش دست از اختراعات عجیب و غریبش بر نمیدارد و برعکس ما، هرچه بزرگتر میشود ایده هایش بزرگتر و پیچیده تر میشود و به دنبال راه هایی برای ساده تر کردن زندگی دیگران میگردد. او در جزیره ای کوچک زندگی میکند و تنها غذای موجود در جزیره، ماهی ساردین است، پس تصمیم میگیرد تا ماشینی بسازد که آب را با تغییرات ژنتکی تبدیل به هر نوع غذایی که دوست دارد بکند. اما این اختراع عجیب، عواقبی عجیب تر به از خودش به همراه دارد.

امیدوارم با دیدن انیمیشن Cloudy with a Chance of Meatballs ساعات خوشی را سپری کنید.

نویسنده : داوود ملک زاده

مطالب مرتبط

مطلب بعدی مطلب قبلی