ترجمه فیلم، ترجمه زیرنویس

Movie Translation

سفارش زیرنویس همکاری بعنوان مترجم

بهترین فیلمهای تام کروز

تام کروز یکی از بزرگترین ستاره های سینما در دنیاست و این امر بیشتر به دلیل اجراهای متنوع اوست. او با بازی در فیلم های بسیار موفق، اکشن و مهیجی چون اسلحه برتر درخشیده، و با این حال در کنار امثال بن استیلر مجموعه های طنز را نیز در کارنامه خود دارد. او همچنین تجربه همکاری با کارگردانانی همچون الیور استون، استنلی کوبریک و پائول توماس اندرسون در درام های تأمل برانگیز را نیز دارد.

اندک شماری از بازیگران ترکیب نادری از استعداد و کاریزمایی که کروز دارد را دارند. مهمتر از همه اینکه او بیشتر بدلکاری های فیلم هایش را خود انجام می دهد و نمی گذارد مسئله ای مضحک مثل استخوانی شکسته سد راهش شود. در اینجا پنج فیلم برتر تام کروز براساس راتن تومیتوز فهرست شده است.

گزارش اقلیت (۹۱%)

فلیپ ک. دیک همیشه یکی از منابع غنی سینما در زمینه نویسندگی بوده است. این فیلم علمی- تخیلی مهیج به کارگردانی استیون اسپیلبرگ داستانی جالب دارد: مأمور پلیسی که جرایم را از قبل پیش بینی می کند و حتی مکان آن و طرح و نقشه ای که در پشت آن نهفته است را می داند.

تام کروز در نقش جان اندرسون بازی می کند که باید مردی را که تابحال او را ندیده ظرف سه روز بکشد. او هفتاد و دو ساعت زمان دارد تا وی را به قتل برساند و باید دریابد آن شخص کیست و چرا قصد کشتنش را دارد. این فیلم در امری تقریبا غیرممکن این فیلم توانست تمام اتفاقات داستان را از ابتدا تا انتها به خوبی پیش ببرد.

مأموریت: غیرممکن – ملت یاغی (۹۳%)

در پنجمین فیلم از مأموریت: غیرممکن بود که کریستوفر مک کوری وارد گروه شد. پس از آن، او ششمین فیلم را کارگردانی کرده است. با این کار او تبدیل به اولین کارگردانی شد که دو فیلم از این مجموعه فیلم را کارگردانی می کند. او همچنین برای ساخت فیلم های هفتم و هشتم نیز قرارداد بسته است که فیلم برداری آن ها پشت سرهم صورت می گیرد.

کاملا مشهود است که از همان ابتدا همکاری بسیار خوبی با تام کروز دارد. در صحنه آغازین فیلم، کروز از لبه هواپیمای در حال بلند شدن آویزان می شود. مک کوری می داند که این صحنه به اندازه کافی قابل توجه است و نیازی به ترفندها و جلوه های بصری نیست، بنابراین او دوربین را برای گرفتن این پلان نفس گیر بر روی کروز ثابت نگاه می دارد.

مأموریت: غیرممکن – پروتکل شبح (۹۳%)

هیچ کدام از فیلم های پیش از این فیلم مجموعه مأموریت: غیرممکن ساخته بِرَد بِرد آنقدرها عالی نبودند. داستان فیلم بسیار گیراست و شما را با خود همراه می سازد. این همراهی از طریق صحنه های اکشن فوق العاده حاصل می شود.

از فرستادن تام کروز به داخل طوفان شن برای پیدا کردن رد پا گرفته تا منفجر کردن کاخ کرملین و آویزان شدن کروز از برج خلیفه تنها با استفاده از دستکش چسبناک، این فیلم نمایشی فوق العاده از هیجانات شگفت انگیز است.

تجارت پرمخاطره (۹۶%)

با تصور تام کروز جوان در داستانی بامزه به همراه روسپی های نادیده گرفته شده و ماشینهای اسپرت اسقاط ممکن است بدانید تجارت پرمخاطره واقعا چه شکلی است. تصور بازی مردی که در آخرین فیلم خود از هواپیما بیرون پریده و هلیکوپتری را خلبانی کرده در این فیلم بسیار عجیب است، اما بازی کروز در نقش جوئل گودسان در این فیلم کمدی دبیرستانی دهه ۸۰ میلادی واقعا عالی است. در واقع، اجرای کاریزماتیک و قابل قبول کروز باعث تأثیرگذاری فیلم شده است. اگر این نقش به فردی دیگر داده می شد احتمالا نفرت انگیز به نظر می رسید، اما کروز توانسته نقش یک آدم رذل دوست داشتنی را به خوبی بازی کند.

مأموریت: غیرممکن – فال اوت (۹۷%)

به محض اینکه مأموریت: غیرممکن – فال اوت ساخته کریستوفر مک کوری در تابستان سال گذشته منتشر شد، منتقدان آن را یکی از بهترین فیلم های اکشنی که تابحال ساخته شده دانستند. در ششمین فیلم مأموریت: غیرممکن، مک کوری و ستاره اش تام کروز با کاری دشوار مواجه بودند.

چطور از لبه هواپیمای در حال بلند شدن آویزان می شوید؟ راه حل آنان این بود که همه صحنه های فیلم به همین اندازه هیجان انگیز شوند: تعقیب هلیکوپتر، آویزان شدن از صخره، رانندگی با موتور در مسیر خلاف حرکت ماشین ها. مک کوری و کروز خودشان را در معرض چالشی بزرگتر یعنی ساخت مأموریت: غیرممکن ۷ قرار دادند.

مطالب مرتبط

مطلب بعدی مطلب قبلی