ترجمه فیلم، ترجمه زیرنویس

Movie Translation

سفارش زیرنویس همکاری بعنوان مترجم

بهترین فیلمهای دنیل ردکلیف

احتمالا بسیاری از شما فیلم دوستان، دنیل ردکلیف (Daniel Radcliffe) را تنها با فیلم های هری پاتر (Harry Potter) می شناسید. اما وی بازیگر بسیار قابلی است و جدا از نقش آفرینی هایش در این مجموعه فیلم محبوب و دوست داشتنی، در فیلم های خوش ساخت دیگری نیز هنرنمایی کرده است. امروز می خواهیم پنج اثر از بهترین فیلمهای دنیل ردکلیف را بر اساس پایگاه معتبر اینترنتی IMDB به شما معرفی کنیم. اما با این تفاوت که فیلم های هری پاتر را در این فهرست نمی گنجانیم. با ما همراه باشید.

اسلحه های آکیمبو (Guns Akimbo) – محصول ۲۰۲۰ (امتیاز ۶٫۳)

این فیلم برای اولین بار در جشنواره فیلم تورنتو سال ۲۰۱۹ به نمایش درآمد. دنیل ردکلیف در این فیلم نقش مردی بنام مایلز را ایفا می کند. مردی که در تمام طول زندگی اش از مشکلات خویش فرار کرده است. مردی که در شغل خود موفق نیست و به دنبال نامزد سابق خود می باشد. دیری نمی گذرد که او مجبور به انجام بازی مرگ آوری می شود. بازی که باید در آن برای زنده مانده دیگر بازیکنان را از بین ببرد. این سرآغاز رو به رو شدن او با خبره ترین بازیکن این بازی یعنی زنی بنام نیکس است.

زن سیاه پوش (The Woman in Black) – محصول ۲۰۱۲ (امتیاز ۶٫۴)

فیلم زن سیاه پوش احتمالا اولین فیلم غیر هری پاتری است که بسیاری از ما از دنیل ردکلیف دیده ایم. این فیلم یک سال پس از آخرین فیلم هری پاتر اکران شد. دنیل ردکلیف نقش بسیار متفاوتی را نسبت به مجموعه فیلم هری پاتر در این فیلم ایفا کرد. این درام ترسناک اقتباسی از رمانی به همین نام، نوشته شده در سال ۱۹۸۳ توسط سوزان هیل (Susan Hill) است. داستان این فیلم از این قرار است که وکیلی (با بازی ردکلیف) پس از مرگ همسرش مجبور می شود برای سفری کاری به دهکده ای دورافتاده برود. اما او در این سفر متوجه می شود که فعالیت های فراطبیعی در این دهکده جریان دارد که باعث وقوع اتفاق های وحشتناکی می شود.

جنگل (Jungle) – محصول ۲۰۱۷ (امتیاز ۶٫۷)

این فیلم درام مهیج بر اساس حوادث واقعی ساخته شده است. ردکلیف در این فیلم در نقش ماجراجویی ظاهر می شود که در سال ۱۹۸۱ به همراه افرادی دیگر به جنگل های آمازون می رود. طی اتفاقی ناخواسته از هم سفرهای خود جدا می شود و حال باید در این جنگل خطرناک برای بقا مبارزه کند. منتقدین واکنش های مختلفی به این فیلم نشان دادند. عده ای می گفتند نحوه داستان سرایی و شخصیت پردازی در این فیلم بسیار عالی است. در صورتی که آن عده دیگر فیلم را دارای محتویات خاصی نمی دانستند.

چه می شود اگر (What If) – محصول ۲۰۱۳ (امتیاز ۶٫۸)

این فیلم کمدی عاشقانه همچنین در کشورهای دیگر نیز با نام حرف اف (The F Word) به نمایش درآمده است. دنیل ردکلیف و زویی کازان (Zoe Kazan) در این فیلم در نقش دو دوست صمیمی یکدیگر ظاهر می شوند. پس از مدتی آن ها متوجه می شوند که به یکدیگر علاقه مند هستند. این فیلم برای اولین بار در جشنواره فیلم تورنتو در سال ۲۰۱۳ به نمایش درآمد و یکی از بهترین فیلم های آن جشنواره در آن سال شناخته شد. این فیلم قطعا اثر هنری فراتر از فیلم های کمدی عاشقانه ای است که به وفور ساخته می شوند.

مرد ارتشی سوئیسی (Swiss Army Man) – محصول ۲۰۱۶ (امتیاز ۷)

پائول دانو (Paul Dano) بهمراه دنیل ردکلیف در فیلمی که شاید بتوان آن را عجیب ترین از بین فیلم های موجود در این فهرست دانست بازی می کند. دانو در این فیلم در نقش مردی ظاهر می شود که در جزیره ای دورافتاده گیر کرده است. پس از آنکه هیچ راه نجاتی برای خود نمی بیند تصمیم به خودکشی می گیرد که ناگهان جسد مردی (با بازی ردکلیف) را پیدا می کند. دیری نمی گذرد که او با این جسد دوست می شود. دانو تصمیم می گیرد همراه با جسد از این جزیره خلاص شود. بازی بسیار خوب ردکلیف در نقش جسد در این فیلم شاید تحسین بسیاری از منتقدین را برانگیخت. 

مطالب مرتبط

مطلب بعدی مطلب قبلی