ترجمه فیلم، ترجمه زیرنویس

Movie Translation

سفارش زیرنویس همکاری بعنوان مترجم

ماموریت: غیرممکن ۷ یا تاپ گان: ماوریک؟

ماموریت: غیرممکن ۷ یا تاپ گان: ماوریک؟ کدام برای تام کروز اهمیت بیشتری دارد؟ تام کروز افسانه ای دو فیلم بسیار موردانتظار و بزرگ برای انتشار در سال جاری پیش رو دارد. اما انتشار کدام فیلم برای تام کروز اهمیت بیشتری دارد؟ بر کسی پوشیده نیست که تام کروز از ستارگان بسیار دوست داشتنی و موفق هالیوود است. سال ۲۰۲۱ سالی بسیار مهم برای او به شمار می رود.

نقش به یاد ماندنی ماوریک در فیلم تاپ گان را شاید شما نیز به خاطر داشته باشید. این فیلم در سال ۱۹۸۶ اکران شد و نظر بسیاری از منتقدان را نیز به خود جلب کرد. پس از سال ها نسخه دوم آن یعنی تاپ گان: ماوریک قرار است سرانجام انتشار یابد. همچنین امسال سالی خواهد بود که یک ماموریت: غیرممکن دیگر به این مجموعه فیلم پرطرفدار، اکشن و بسیار خوش ساخت اضافه می شود. اما سوالی که مطرح می شود این است که کدام یک از این دو فیلم موردانتظار از اهمیت بیشتری برای کارنامه کاری تام کروز برخوردار خواهد بود.

اما برخلاف آنچه که شاید بسیاری حدس می زنند پاسخ دادن به این سوال چندان هم آسان نیست. از یک طرف بسیار محتمل است که تاپ گان: ماوریک و ماموریت: غیرممکن ۷ هرکدام از جهت هایی بر کارنامه حرفه ای تام کروز تاثیرگذار خواهند بود. از طرف دیگر از همان اکران اولین فیلم ماموریت: غیرممکن تا به امروز این مجموعه فیلم مسیر صعودی خود را چه از نظر محبوبیت و چه از نظر گیشه طی کرده است. شاید بتوان گفت این تنها مجموعه فیلم بسیار موفق تام کروز هم از نظر محبوبیت و هم از نظر گیشه است. پس از دو فیلم، مجموعه جک ریچر به نظر به انتهای خود رسیده است. آنطور نبوده است که تمام فیلم های تام کروز همواره در گیشه فروش خوبی داشته باشد. از جمله فیلم های غیردنباله دار که در گیشه نیز به موفقیت دست یافتند می توان به لبه فردا، فراموشی و همین تاپ گان اشاره کرد. اما به دلیل نقش منحصربفرد تام کروز در فیلم تاپ گان باید بگوییم این فیلم اهمیت بسیاری برای این بازیگر دوست داشتنی دارد.

این احتمال وجود دارد که تاپ گان: ماوریک به موفقیت بسیار خوبی دست یابد و اهمیت بیشتری بر کارنامه تام کروز داشته باشد. چراکه مجموعه فیلم ماموریت: غیرممکن مجموعه فیلم اکشن شناخته شده ای همانند سریع و خشمگین است و به نوعی موفقیت آن حتمی است. اما درمورد تاپ گان کمی اوضاع تفاوت دارد. تاپ گان فیلم بسیار پرهزینه ای است که در مرکز آن تام کروز قرار دارد. بدون تاثیر مستقیم این بازیگر بر روی این فیلم، تاپ گان یا فیلم ناامید کننده ای خواهد بود یا در بهترین حالت با واکنش مثبت آنچنانی از سودی بینندگان و منتقدان قرار نخواهد گرفت. در پایان باید بگوییم شاید ماموریت: غیرممکن ۷ در گیشه بتواند بسیار بهتر از تاپ گان: ماوریک عمل کند اما تاپ گان: ماوریک می تواند باری دیگر قابلیت های بازیگری تام کروز و همچنین بدلکاری های ماجراجویانه اش را به طرفداران سینما ثابت کند.

مطالب مرتبط

مطلب بعدی مطلب قبلی