ترجمه فیلم، ترجمه زیرنویس

Movie Translation

سفارش زیرنویس همکاری بعنوان مترجم

مستند Ivory Tower

003

یک هزار میلیارد دلار!

کمی زمان می برد که فقط تعداد صفر های این عدد را تجسم کنیم. این عدد میزان بدهی وام دانشجویی در آمریکا تا به این روز است. در مستند Ivory Tower  (مکانی آرام برای تعقل) به بررسی این مشکل پرداخته میشود، اما هدف اصلی مستند یافتن پاسخی برای یکی از مهم ترین سوال ها است، سوالی که ممکن است بسیاری از ما با توجه به هزینه های فعلی تحصیلات عالی در کشورمان با آن مواجه شده باشیم.

آیا هزینه ای که برای تحصیل در دانشگاه ها صورت میگیرد، ارزشش را دارد؟

این هزینه ها قرار نیست فقط بر عهده ی دانشجو ها باشد و یا فقط جنبه ی مالی آن مورد بحث قرار گیرد. جالب اینجاست، جدا از هزینه هایی که دانشجو ها متحمل میشوند، دانشگاه های دولتی برای فراهم کردن شرایطی ایده آل و در عین حال رقابتی مجبور به متقبل شدن هزینه های مختلفی هستند و در این بدهکاری سهیم هستند. اگر دانشگاهی آزمایشگاه مدرن تری فراهم کند، دانشگاه دیگر برای عقب نماندن مجبور است از وام های دولتی یا از بودجه ی سالانه اش برای تجهیز کردن آزمایشگاهش استفاده کند. جدا از هزینه های مالی، میزان وقتی که صرف به اتمام رساندن یک دوره میشود، واقعا ارزشش را دارد؟ کسی از مدرکش میتواند استفاده کند و هزینه هایی که صورت گرفته را جبران کند؟ حال دوباره از خودمان بپرسیم که هزینه هایی که صرف تحصیلات عالی میشود، ارزشش را دارد؟

تحصیل در آمریکا و ایران تفاوت آنچنانی ندارد. اگر از بهترین دانشگاه های ایران فارغ التحصیل شوید، با کسی که از دانشگاه های معتبر آمریکا فارغ التحصیل شده، شرایطتان در کشور خودتان تفاوت آنچنانی ندارد. درست است اگر بخواهیم از دید بین المللی به ماجرا نگاه کنیم، شرایط فردی که از MIT یا Stanford University فارغ التحصیل شده بسیار متفاوت است، اما در کشور خود افراد هر دو از شرایط نسبتا یکسانی برخوردارند.

مطمئنا این سوالی است که وقتی میخواستید وارد دانشگاه شوید یا هزینه های دانشگاه فرزندتان را متقبل شوید با آن مواجه شدید. دیدن این مستند دید شما را نسبت به این موضوع بسیار مهم، باز تر و روشن تر می کند.

002

 

از لینک زیر می توانید زیرنویس انگلیسی Ivory Tower را دانلود کنید و از آنجایی که زیرنویس فارسی موجود نمی باشد، میتوانید از این لینک جهت سفارش زیرنویس فارسی اقدام نمایید.

نویسنده : داوود ملک زاده

دانلود زیرنویس انگلیسی مستند Ivory Tower

Download SRT

مطالب مرتبط

مطلب بعدی مطلب قبلی