ترجمه فیلم، ترجمه زیرنویس

Movie Translation

سفارش زیرنویس همکاری بعنوان مترجم

معرفی آدم‌کش

دیوید فینچر از آن دسته کارگردان‌هایی ثابت کرده فیلم‌هایش را با چشم بسته می‌توان انتخاب کرد. این کارگردان پرآوازه، آثار بسیار درخشانی دارد. در این زمینه می‌توان به فیلم‌های مطرحی مانند بیگانه ۳، هفت، بازی، باشگاه مشت‌زنی، اتاق وحشت و زودیاک اشاره کرد. فیلم ستایش‌شده ماجرای عجیب بنیامین باتن را نیز به این آثار درخشان اضافه کنید. فیلم‌هایی که از آن‌ها صحبت کردیم از هنر چشمگیر دیوید فینچر حکایت دارد. خوشبختانه دیوید فینچر از آن دسته کارگردان‌های پرکاری است که هر چند سال یک‌بار، اثری درخشان روانه سالن‌های سینما می‌کند. یکی از این آثار که به تازگی اکران شده نظر مخاطبان را به خود جلب کرده،‌ فیلمی است با نام آدم‌کش (The Killer). طرفداران دیوید فینچر به‌خوبی می‌دانند که این کارگردان، یدطولایی در استفاده از هنرپیشه‌های ترازاول در آثارش دارد. این ویژگی‌ها،‌ فیلم آدم‌کش را به اثری تبدیل کرده که به راحتی‌ نمی‌توان از کنارش گذشت. به همین دلیل اکران فیلم آدم‌کش را به فال نیک گرفتیم تا در ادامه با هم نگاهی به داستان این اثر بیندازیم. در انتها نیز فهرست هنرپیشه‌ها و عوامل ساخت فیلم آدم‌کش را بررسی می‌کنیم.

داستان فیلم آدم‌کش از چه قرار است؟

همان‌گونه که از نام این فیلم پیداست، داستان آدم‌کشی مرموز را روایت می‌کند. این آدم‌کشِ قهار، قرار است هدف ناشناسی را با اسلحه دوربین‌دار به قتل برساند. از قرار معلوم، این هدف در زمان نامشخصی در هتلی اقامت پیدا می‌کند. به همین دلیل آدم‌کشِ داستان در آپارتمانی با نمایی مناسب به هتل، انتظار هدفی را می‌کشد که باید به قتل برساند. او در این انتظار، به انجام تمرین‌های یوگا مشغول می‌شود و موسیقی گوش می‌کند. گاهی اوقات نیز تلفنی با فردی که وی را برای قتل استخدام کرده، به گفتگو می‌نشیند. در این گفتگوها، رازهای بیشتری از زندگی این آدم‌کش عجیب‌و‌غریب برملا می‌شود. از آنجایی که با فیلمی هیجان‌انگیز روبه‌رو هستیم، صحنه‌‌های غیرمنتظره‌ای در فیلم آدم‌کش پیش روی مخاطب قرار می‌گیرد. این صحنه‌ها، مخاطب را تا آخرین لحظه به تماشای فیلم ترغیب می‌کند.

هنرپیشه‌‌ها و عوامل فیلم آدم‌کش

مایکل فاسبندر، هنرپیشه خوش تیپ و محبوبِ ایرلندی آلمانی، ایفای نقش آدم‌کش را در فیلم قاتل بر عهده گرفته است. این اثر همانند دیگر فیلم‌های دیوید فینچر، هنرپیشه‌‌های تراز اول دیگری هم دارد. برای نمونه می‌توان به آرلیس هاوارد، کری اومالی، سالا بیکر و سوفی شارلوت اشاره کرد. به هنرپیشه‌های درجه‌یکی که گفتیم، تیلدا سوینتن زیبارو را هم اضافه کنید. این فیلم از مجموعه رمان‌های گرافیکی فرانسوی با همین نام اقتباس شده است. با این حال داستان فیلم آدم‌کش را اندرو کوین واکر نگاشته است. برای تعریف از هنر کوین واکر در نگارش فیلمنامه، کافی است به این نکته اشاره کنیم که نگارش فیلمنامه اثر بسیار تحسین‌شده هفت بر عهده این فیلمنامه‌نویس بوده. سکان کارگردانی فیلم آدم‌کش در دست‌های توانمند دیوید فینچر قرار دارد. ترنت رزنر، موسیقی خو‌ش‌آهنگی برای مایکل ترنت تنظیم کرده است.

در مجموع باید گفت فیلم آدم‌کش از آن دسته آثار ارزشمندی است که به‌راحتی نمی‌توان از کنار آن گذشت. اگر از طرفداران فیلم‌های هیجان‌انگیز و جنایی هستید، تماشای آدم‌کش را به برنامه فیلم‌های آخر هفته خود اضافه کنید. بدون شک مشاهده فیلم آدم‌کش برای علاقه‌مندان مایکل فاسبندر نیز خالی از لطف نخواهد بود.

مطالب مرتبط

مطلب بعدی مطلب قبلی