ترجمه فیلم، ترجمه زیرنویس

Movie Translation

سفارش زیرنویس همکاری بعنوان مترجم

معرفی جانوران شگفت‌انگیز: اسرار دامبلدور

حتی اگر به فیلم‌های فانتزی علاقه‌ای نداشته باشید، باز هم امکان ندارد اهل سینما باشید و نام مجموعه فیلم‌های «هری پاتر» به گوشتان نخورده باشد. این مجموعه فیلم‌ها ثروتی افسانه‌ای برای نویسنده آن، جی.‌کی‌.‌رولینگ به دنبال داشت. به همین منظور پس از پایان کتاب‌ها و فیلم‌های هری پاتر، جی‌.‌کی.‌رولینگ دوباره دست به قلم شد تا اثری دیگر در سبک فانتزی را روایت کند. این اثر با نام جانوران شگفت‌انگیز روانه کتابفروشی‌ها شد. همان‌گونه که انتظار می‌رفت، جانوران شگفت‌انگیز موفقیتی چشمگیر پیدا کرد تا زمینه‌ای برای ساخت نسخه سینمایی آن فراهم شود. به دنبال موفقیت نسخه اول و دوم این فیلم سینمایی، نسخه بعدی آن با نام جانوران شگفت‌انگز: اسرار دامبلدور در ۲۰۲۲ اکران شد. این فیلم در کنار داستانی هیجان‌انگیز، هنرپیشه‌های ترازاولی هم دارد. به همین منظور خالی از لطف نیست اگر در ادامه با هم نیم‌نگاهی به داستان فیلم جانوران شگفت‌انگیز: اسرار دامبلدور بیندازیم. در پایان نیز هنرپیشه‌‌ها و عوامل این فیلم را با هم بررسی می‌کنیم.

داستان فیلم جانوران شگفت‌انگیز: اسرار دامبلدور

فیلم جانوران شگفت انگیز: اسرار دامبلدور چندین سال پس از ماجراهای نسخه دوم این اثر روایت می‌شود. همان‌گونه که انتظار می‌رود، سحر و جادو، خمیرمایه‌ اصلی داستان این فیلم به حساب می‌‌آید. ماجرا از این قرار است که پروفسور آلبوس دامبلدور، به اسرار گلرت گریندل والد، پی می‌برد. گریندل والد، جادوگری بی‌رحم است که با استفاده از نیروهای فوق‌بشری خود می‌خواهد دنیای جادوگران را تصاحب کند. در این بین پروفسور آلبوس دامبلدور، به‌خوبی می‌داند که به‌تنهایی نمی‌تواند به مصاف گریندل والد برود. این جادوگر شرور، نیروهای شیطانی زیادی دارد و هیچ کدام از دیگر جادوگرها حریف وی نیستند. در نتیجه دامبلدور از دیگر جادوگران کمک می‌گیرد تا به مصاف این جادوگر نابکار بروند. داستان فیلم جانوران شگفت انگیز: اسرار دامبلدور، با سبکی هیجان‌انگیز و جذاب روایت می‌شود. به لطف این شرایط، مخاطب تا آخرین لحظه از تماشای جدیدترین فیلم در دنیای جانوران شگفت انگیز خسته نمی‌شود.

هنرپیشه‌ها و عوامل ساخت فیلم جانوران شگفت انگیز: اسرار دامبلدور

طرفداران مجموعه فیلم‌های جانوران شگفت‌ انگیز، به‌خوبی می‌دانند که در این آثار همیشه هنرپیشه‌های ترازاولی حضور داشته‌اند. این شرایط برای سومین نسخه از این فیلم‌ها نیز صدق می‌کند. در فیلم جانوران شگفت انگیز: اسرار دامبلدور، ادی ردمین، هنرپیشه جوان و خوش‌آتیه هنرنمایی چشمگیری نشان داده است. همان‌گونه که می‌دانید این بازیگر انگلیسی، افتخار دریافت جایزه اسکار و گلدن گلاب را در کارنامه‌‌ش دارد. جود لا، دیگر هنرپیشه سرشناسی است که در فیلم جانوران شگفت انگیز هنرنمایی کرده است. این فیلم به لحاظ چهره‌های سرشناس چیزی کم‌و‌کسر ندارد و ارزا میلر، دن فوگلر، آلیسون سودول و مس میکلسن هنرپیشه مطرح دانمارکی حضور دارند. هما‌ن‌گونه که اشاره شد، فیلمنامه این اثر را جی.‌کی‌.رولینگ به همراه استیو کلاوز نگاشته‌اند. سکان کارگردانی فیلم جانوران شگفت انگیز: اسرار دامبلدور در دست‌های دیوید بیتز قرار گرفته است. وی چندین نسخه از مجموعه‌ فیلم‌های هری پاتر و جانوران شگفت‌ انگیز را کارگردانی کرده است. در نتیجه می‌توان گفت با توجه به اینکه دیوید بیتز با ذهن جی.‌کی‌‌.‌رولینگ به‌خوبی آشنایی دارد. با این حساب انتظار می‌رود فیلم جانوران شگفت‌ انگیز: اسرار دامبلدور به یکی دیگر از آثار تماشایی در دنیای فیلم‌های جادوگری جی.‌کی‌.‌رولینگ تبدیل شود.

تماشای فیلم جانوران شگفت انگیز: اسرار دامبلدور را به هواداران جی.‌کی‌.‌رولینگ پیشنهاد می‌کنیم. بدون شک مشاهده این اثر برای طرفداران فیلم‌های جادوگری نیز خالی از لطف نخواهد بود.

مطالب مرتبط

مطلب بعدی مطلب قبلی