ترجمه فیلم، ترجمه زیرنویس

Movie Translation

سفارش زیرنویس همکاری بعنوان مترجم

معرفی فیلم آواتار راه آب

جیمز کامرون از آن دسته کارگردان‌های سرشناسی است که فیلم بد در کارنامه‌اش ندارد. این ویژگی، کامرون را به کارگردانی تبدیل کرده که فیلم‌هایش را با چشم بسته هم می‌توان انتخاب کرد. این شرایط باعث شده تا آثار کامرون یکی از دیگری پرفروش‌تر شوند. این آثار در صدر فیلم‌های پرفروش تاریخ سینما خودنمایی می‌کنند. یکی از این فیلم‌ها، آواتار است. نسخه اول این فیلم در ۲۰۰۹ اکران شد و به‌سرعت توانست فروشی میلیارد دلاری را تجربه کند. این فیلم در کنار داستانی جذاب، جلوه‌های ویژه چشمگیری داشت. موفقیت‌های آواتار، کار را به جایی کشاند که هواداران چشم‌انتظار اکران نسخه جدید این فیلم باشند. با این حال مدت زیادی از اکران نسخه اول آواتار گذشت و خبری از نسخه جدید آن مطرح نشد. خوشبختانه در ۲۰۲۲ صبر هواداران فیلم آواتار به پایان رسید. جیمز کامرون به‌تازگی نسخه دوم این فیلم را با نام آواتار: راه آب (Avatar: The Way of Water)، روانه سالن‌های سینما کرده است. در ادامه نگاهی به داستان فیلم آوتار: راه آب میندازیم. در پایان نیز هنرپیشه‌ها و عوامل ساخت این اثر را بررسی می‌کنیم.

داستان فیلم آواتار: راه آب از چه قرار است؟

اتفاق‌های آواتار: راه آب، حدود ۱۰ سال بعد از نسخه اول این فیلم رخ می‌‌دهد. اگر خاطرتان باشد، در آواتار یک با دنیایی روبه‌رو شدیم که سیاره‌ای با نام پندورا جریان دارد. داستان این فیلم در آینده‌ای دور اتقاق میفتد. در آن زمان انسان‌ها به سیاره پندورا راه پیدا کرده‌اند و از این سیاره ماده بسیار ارزشمندی استخراج می‌کنند. سیاره‌ای که از آن صحبت می‌کنیم ساکنینی هم دارد. در بین این ساکنین، موجوداتی حضور دارند که شبیه به انسان هستند. این موجودات با نام ناوی شناخته می‌شوند و به‌رغم اینکه در حوزه فناوری به دستاوردهای زیادی نرسیده‌اند، فرهنگی غنی دارند. داستان اصلی فیلم آواتار یک حول محور شخصیتی با نام جیک سالی روایت می‌شد. داستان‌های نسخه دوم این فیلم روایتی متفاوت و جالب از جیک سالی و تلاش وی برای حفظ خانواده‌اش پیش روی مخاطب قرار می‌دهد.

هنرپیشه‌ها و عوامل ساخت فیلم آواتار: راه آب

بدون شک جیمز کامرون، مطرح‌ترین ستاره فیلم آواتار: راه آب به حساب می‌آید. این شخصیت برجسته دنیای سینما همانند آواتار یک، سکان کارگردانی دومین نسخه از این مجموعه‌ فیلم‌ها را در اختیار دارد. در دومین نسخه از آواتار سم ورثینگتون، هنرپیشه‌ای که نقش سالی را بر عهده داشت، همچنان نقش این شخصیت را ایفا می‌کند. زوئی سالدانیا، استیون لانگ و کیت وینسلت دیگر چهره‌های درخشان فیلم آوتار: راه آب به حساب می‌آیند. جیمز کامرون در کنار کارگردانی، نگارش فیلم‌نامه آواتار: ‌راه آب را نیز انجام داده است.

انتظار می‌رود این فیلم به فروش درخشانی دست پیدا کند. به همین دلیل شرکت فاکس قرن بیستم به عنوان تولید کننده مجموعه فیلم‌های آواتار، از برنامه‌های خود برای ساخت نسخه‌های بعدی این فیلم در ۲۰۲۴، ۲۰۲۶ و ۲۰۲۸ خبر داده است. در نتیجه اگر از طرفداران جیمز کامرون هستید و نسخه اول آواتار را دیده‌اید، مطمئن هستیم که از تماشای دومین نسخه این فیلم نیز لذت خواهید برد. بدون شک مشاهده فیلم آواتار: راه آب برای علاقه‌مندان فیلم‌های علمی تخیلی و داستان‌های هیجان‌انگیز نیز خالی از لطف نخواهد بود.

مطالب مرتبط

مطلب بعدی مطلب قبلی