ترجمه فیلم، ترجمه زیرنویس

Movie Translation

سفارش زیرنویس همکاری بعنوان مترجم

معرفی فیلم موربیوس

فیلم‌های ابرقهرمانی همیشه در فهرست آثار پرفروش هالیوود قرار دارند. به همین دلیل هر از گاهی فیلمی در سبک ابرقهرمانی اکران می‌شود. از طرف دیگر در کنار ابرقهرمان‌های معروفی مانند بتمن، اسپایدرمن و سوپرمن، سینمای هالیوود به ابرقهرمان‌های بیشتری نیاز دارد. برای نمونه می‌توان به موربیوس (Morbius) اشاره کرد. این شخصیت ابرقهرمانی در کتاب‌های مارول کامیکس (Marvel Comix) وجود دارد. به دنبال محبوبیت موربیوس در این کتاب‌های کمیک، پای این شخصیت به دنیای سینما نیز باز شد تا شاهد اکران فیلمی با همین نام باشیم. فیلم موربیوس جاذبه‌های زیادی دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها، نقش‌آفرینی جرد لتو در نقش موربیوس است. از آنجایی که فیلم‌های ابرقهرمانی طرفداران زیادی دارد، به‌راحتی نمی‌توان از کنار این آثار گذشت. به همین منظور در ادامه با هم نگاهی به داستان فیلم موربیوس میندازیم. در پایان نیز به هنروپیشه‌ها و عوامل ساخت این فیلم ابرقهرمانی اشاره می‌کنیم.

داستان فیلم موربیوس از چه قرار است؟

مایکل موربیوس و برادرش مایلو گرفتار بیماری خونی نادری هستند. وی برای ادامه زندگی به آزمایش‌های مختلفی دست می‌زند و روش‌ جالبی را برای ساخت خون مصنوعی ابداع می‌کند. به لطف این روش، جان هزاران تن نجات پیدا می‌کند. با این حال اشتیاق موربیوس برای ساخت خون مصنوعی کار وی را به جایی می‌کشاند که به دنبال آزمایش‌های جدید به خوناشامی تبدیل می‌شود که رحم‌و‌مروت ندارد. موربیوس پس از خوناشام شدن، خون افراد زیادی را در آزمایشگاهی که در کشتی قرار داشت می‌خورد. پس از اینکه حس خوناشامی موربیوس به پایان می‌رسد، دوباره به تحقیقاتش برای بهینه‌سازی خون مصنوعی ادامه می‌دهد، با این حال ماجراهای غیرمنتظره‌ای رخ می‌دهد تا موربیوس به خوناشامی تبدیل شود که قدرت‌های ابرقهرمانی دارد. این داستان تا لحظه‌ آخر مخاطب را هیجان‌زده نگه می‌دارد.

هنرپیشه‌ها و عوامل ساخت فیلم موربیوس

نقش اول فیلم موربیوس به جرد لتو، هنرمند معروف و توانمندی ایفا شده که در کنار هنرپیشگی، یدطولایی در موسیقی هم دارد. مت اسمیت، آدریا آرجونا، جرد هریس، ال مادریگال، تایریس گیبسون و کوری جانسون از دیگر هنرپیشه‌های فیلم موربیوس به حساب می‌آیند. جالب است بدانید جرد لتو، به‌عنوان هنرپیشه نقش اول فیلم موربیوس، نقش‌آفرینی در این فیلم را با دیگر آثاری که در آن‌ها حضور داشته، متفاوت می‌داند. به گفته جرد لتو، موربیوس نسبت به دیگر نقش‌هایی که بازی کرده، کمتر شخصیت‌محور بوده است. از طرف دیگر جرد لتو مدعی است موربیوس شباهت‌های زیادی با شخصیت واقعی وی دارد. به همین دلیل موربیوس به یکی از جذاب‌ترین آثار جرد لتو تبدیل شده است. با توجه به موفقیت موربیوس در گیشه‌های سینما، انتظار می‌رود نسخه‌های دیگری نیز از این اثر ابرقهرمانی در سالهای آینده ساخته شود. سکان کارگردانی فیلم موربیوس در دست‌های دنیل اسپینوزا، کارگردان توانمند سوئدی قرار دارد. این کارگردان فیلم‌ مطرحی در سطح جهانی ندارد، اما ساخت فیلم پول مفت توسط دنیل اسپینوزا، آوازه‌ای برای این کارگردان در سوئد و انجمن‌های بین‌المللی سینما به دنبال داشت.

در مجموع باید گفت تماشای موربیوس را به علاقه‌مندان فیلم ابرقهرمانی پیشنهاد می‌کنیم. بدون شک طرفداران جرد لتو نیز تماشای این اثر را به فال نیک خواهند گرفت.

مطالب مرتبط

مطلب بعدی مطلب قبلی