ترجمه فیلم، ترجمه زیرنویس

Movie Translation

سفارش زیرنویس همکاری بعنوان مترجم

معرفی فیلم کریسمس ۸ بیتی

نیل پاتریک هریس را با سریال پرطرفدار آشنایی با مادر شناختیم. این هنرپیشه در این سریال اثبات کرد که در کنار شخصیت‌‌های بامزه، نقش‌های جدی را هم به خوبی بازی می‌کند. این شرایط نیل پاتریک هریس را به هنرپیشه‌ای تبدیل کرده که تقریباً‌ در هر سبکی، فیلم دارد. با این حال طرفداران پاتریک هریس به‌خوبی می‌دانند که تاکنون اثری از وی در سبک سینمای کودک اکران شده است. این شرایط در کریسمس امسال تغییر کرد تا شاهد فیلمی با نام کریسمس ۸ بیتی از نیل پاتریک هریس در سبک سینمای کودکان باشیم. این فیلم برای علاقه‌مندان بازی‌های ویدئویی که سن‌و‌سالی از آن‌ها گذشته، خاطرات خوش دوران کنسول‌های ۸ بیتی را زنده می‌کند. کودکان امروزی نیز با توجه به داستان بامزه فیلم کریسمس ۸ بیتی، از تماشای این اثر حسابی لذت خواهند برد. به همین دلیل خالی از لطف نیست اگر در ادامه با هم ببینیم داستان فیلم کریسمس ۸ بیتی از چه قرار است. در انتها نیز به عوامل این فیلم اشاره می‌کنیم.

داستان فیلم کریسمس ۸ بیتی

در دهه ۱۹۸۰، کنسول بازی نینتندو (Nintendo)، با گرافیکی ۸ بیتی، اولین بازی‌های ویدئویی جهان را به طرفداران معرفی کرد. از آنجایی که در آن زمان بازی‌های ویدئویی، سرگرمی بسیار جدیدی به حساب می‌آمدند، کودکان جذب کنسول بازی نینتندو شدند. همان‌گونه که از نام فیلم کریسمس ۸ بیتی پیداست، داستان این فیلم نیز به کنسول‌های بازی ویدئویی در دهه ۸۰ میلادی باز می‌گردد. در این فیلم نیک پاتریک هریس، نقش پدری با نام جِیک دِویل را ایقا می‌کند. این پدر برای بچه‌هایش خاطرات خود از دردسرهایی که برای خرید کنسول نینتندو تحمل کرده را بازگو می‌کند. به همین دلیل بیشتر داستان فیلم کریسمس ۸ بیتی، قسمتی از دوران کودکی جیک دویل را به نمایش می‌گذارد. در آن زمان جیک دویلِ کوچک، برای خرید کنسول نینتندو خودش را به آب و آتش می‌زند. ماجراهای تلاش این کودک برای رسیدن به کنسول بازی دلخواه خود، در قالب داستانی بامزه روایت می‌شود. این شرایط فیلم کریسمس ۸ بیتی را به اثری خنده‌دار برای کودکان تبدیل کرده است. از طرف دیگر با توجه به حضور نیل پاتریک هریس، داستان این فیلم روایتی جذاب برای بزرگسالان دارد.

هنرپیشه‌ها و عوامل فیلم کریسمس ۸ بیتی

مایکل داوسی، کارگردانی که تاکنون فیلم‌های بامزه‌ای مانند قهوه و کریم (Coffee and Kareem)، استابِر (Stuber) و امشب مرا به خانه ببر (Take Me Home Tonight) را دیده‌ایم، سکان کارگردانی فیلم کریسمس ۸ بیتی را در اختیار دارد. با توجه به تجربه‌ای که مایکل داوسی در ساخت فیلم‌های کمدی دارد، می‌توان انتظار داشت که فیلم کریسمس ۸ بیتی نیز به اثری بامزه و خنده‌دار تبدیل خواهد شد. همان‌گونه که اشاره کردیم، نقش اول این فیلم به نیل پاتریک هریس واگذار شده است. وینسلو فِجلی، جون دیان رافائل و دوید کراس، از دیگر هنرپیشه‌های فیلم کریسمس ۸ بیتی به حساب می‌آیند. فیلمنامه این اثر را کوین جاکوبوسکی نگاشته است. با توجه به فهرست عوامل و هنرپیشه‌‌های فیلم کریسمس ۸ بیتی می‌توان انتظار داشت که با اثری جذاب در سبک سینمای کودک روبه‌رو هستیم.

در مجموع باید گفت اگر از طرفداران بازی‌های ویدئویی هستید،‌فیلم کریسمس ۸ بیتی قطعاً‌ شما را راضی نگه خواهد داشت. تماشای این فیلم برای بزرگسالانی که خاطره‌های خوشی از بازی با کنسول‌ قدیمی نینتندو دارند نیز خالی از لطف نخواهد بود. این فیلم بدون شک کودکان را نیز راضی نگه خواهد داشت و شکوفه لبخند را روی لب‌های کودکان می‌نشاند.

مطالب مرتبط

مطلب بعدی مطلب قبلی