ترجمه فیلم، ترجمه زیرنویس

Movie Translation

سفارش زیرنویس همکاری بعنوان مترجم

معرفی مستند City of Ghosts

شَر سریعتر از خِیر منتشر می شود و این یکی از چیزهایی است که آن را منحوس تر می سازد. چیزهای زیادی برای ترسیدن در “شهر ارواح” ، آخرین سری از نو مستند های ساخته شده در رابطه با قساوت های روی داده در سوریه وجود دارد؛ دوگانگی ترسناکی که از دل یک بی نظمی کامل و بسیار زننده به وجود آمده است. تقریبا نه تنها همه چیز در این ویرانی تلف شده اند بلکه تمامشان در قربانگاه این فیلم که وحشت آن باعث ناراحتی و دیوانگی نیز می شود، فدا گشته اند.

“شهر ارواح” شاید در نگاه اول در مورد گروهی از روزنامه نگاران کار کشته باشد، اما در حقیقت موضوع اصلی این فیلم به طور خاص در باره این قشر نیست. در اینجا هیچ درس تاریخی به شما ارائه نخواهد شد. در واقع کارگردان این مستند اطمینان دارد که یا شما از وجود “داعش” مطلع هستید و  یا حداقل با ظلم های وحشیانه ای که در طول جنگ های داخلی سوریه روی می دهد آشنایی دارید.

“هینمن” به عنوان کارگردان این مستند از موضوعات خودش مانند یک گروه از خبرنگاران که خود را “رقه در معرض قتل عام خاموش است” (RBSS) می نامند، تاثیر پذیری زیادی دارد. موقعیت آنهایی که در این گروه عضو هستند بسیار ترسناک تر از آن است که برای موقعیت های بهتر از این بدبختی ها چانه زنی کرده و یا درباره اینکه بشار اسد کجا متوقف می شود و یا داعش دوباره کی قتل و عام های خود را شروع می کند، بحث کنند. در اینجا مجرمان مطرح نیستند بلکه فقط ایدئولوژی رایج آنها و ابزاری که برای انتشار از آن استفاده می کنند، اهمیت دارد. تنها نکته ای که شاید “شهر ارواح” نتوانسته به خوبی آن را به تصویر بکشد این است که نمی تواند نظمی برای این جنگ های نابودکننده و بی دلیل پیدا کند؛ و این در حالی است که هیچ فیلم دیگری تا این حد متقاعدکننده نقش موثر رسانه را در جنگ های مختلف نشان نداده است!

منبع : Variety

مطالب مرتبط

مطلب بعدی مطلب قبلی