ترجمه فیلم، ترجمه زیرنویس

Movie Translation

سفارش زیرنویس همکاری بعنوان مترجم

نقد و بررسی فیلم چرخش

دقیقا نمی توان گفت که چه اتفاقی در این فیلم افتاد و مشکل این فیلم چیست. فیلم نامه نویسان آن همان نویسندگان فیلم احضار یعنی کری دبلیو و چاد هیز هستند و چرخش را بر طبق رمان ترسناک گوتیک «سخت تر شدن اوضاع» (به قلم هنری جیمز ۱۸۹۸) نوشته اند. کارگردان این فیلم فلوریدا سیگیسماندی است که در ساخت ویدیو کلیپ های ترسناک شهرت دارد. این فیلم که قرار بود ابتدا در سال ۲۰۱۹ اکران شود، به دلیل عدم توانایی بازیگران و گروه کارگردانی و عدم وجود ایده ی کافی به ژانویه ۲۰۲۰ موکول شد. چرخش، فیلمی دلهره آور، ترسناک و روانشناختی است که در قسمت انتهایی اش، ناخواسته به فیلمی گیج کننده و بی مزه تبدیل می شود.

طبق صحنه ای در اوایل فیلم که گزارشی در رابطه با مرگ کورت کابین پخش می شود، میتوان گفت که این فیلم در سال ۱۹۹۰ اتفاق می افتد. مکنزی دیویس در نقش کیت دختر جوانی که قرار است در خانه ای قدیمی در حومه ی اصلی روستا از دختر یتیم و بی هویتی (بروکلین پرینس) که با برادر بزرگترش مایلز (فین وولف هارد) که اونیز از مشکلاتی روانی رنج می برد، نگهداری کند. سرایدار خانوادگیشان خانوم گروس (باربارا مارتین) نیز با آن ها زندگی می کند.

می توانیم بگوییم که فلورا و مایلز در عمارتی ترسناک و چندش آور زندگی می کنند. طراح تولید پاکی اسمیت و طراح صحنه جاستین رایت که اخیرا روی پروژه ی دیگری با یکدیگر همکاری کرده اند، دکور این خانه را با نقاشی های ترسناک، مجسمه های غیر عادی و حتی عروسک های عجیب تر که حتی تصورشان برای شما سخت است، پر کرده اند. علی رغم این همه توجه و دقت به نورپردازی توسط فیلمبردار آن یعنی دیوید اونگارو، برای مخفی ماندن جلوه های نه چندان قوی سی جی آی فیلم و ترساندن مخاطب، بیشتر تمرکز لحظات ترسناک فیلم بر روی جلوه های صوتی است. وقتی درحال غرق شدن درون محبط های مدرن و بدون تکنولوژی فیلم و داستان پیچیده ی آن هستید، نمی توانید بفهمید که در سکانس های شب این فیلم چه اتفاقی می افتد و چیزی از آن سر در نمی آورید.

می توان گفت هیچ کجای فیلم عیب آنچنانی ندارد تا این که به قسمت پایانی این فیلم می رسید. پس از این که فیلم سعی می کند با پیچ و خم های اعصاب خورد کن در قسمت میانی فیلم، در قسمت پایانی همه چیز را جمع و جور کند، کاملا در این امر شکست می خورد و حس هرچیزی را دارد الی پایان فیلم. متاسفانه در پایان احساس کاملا ناخوشایندی دارید؛ فیلم به جای این که به این مساله بپردازد که منشا رفتار غیر عادی این بچه ها در چیست و چگونه بزرگسالان در این چرخه هم پای آن ها پیش می روند، تمرکز خود را بر موضوع حساس دیگری یعنی «بیماری روانی» منعطف می کند. موضوعی که از ابتدا به آن اشاره ای نشده بود. در این بخش از فیلم است که واقعا بیننده احساس می کند این فیلم در واقع نسخه کوتاه و بسیار ناماهرانه انتخاب شده یک فیلم چند ساعتی است.

مدت زمان فیلم چرخش ۹۴ دقیقه است و با داشتن محتوایی ترسناک و تصاویری خشونت آمیز، تماشای آن برای افراد زیر ۱۳ سال ممنوع است.

مطالب مرتبط

مطلب بعدی مطلب قبلی