ترجمه فیلم، ترجمه زیرنویس

Movie Translation

سفارش زیرنویس همکاری بعنوان مترجم

۱۰ فیلم برتر جکی چان (قسمت ا)

شخصیت های اندکی در صنعت سرگرمی وجود دارند که هیچ کس از آنها متنفر نیست؛ از این میان می توان تام هنکس، پاول راد و راک (دواین جانسون) را نام برد – اما هیچکدام به خوبی اسطوره دوست داشتنی، جکی چان نیستند.

جکی سال هاست که درخشش خیره کننده ای در فیلم های اکشن دارد. او همواره بدلکاری فیلم هایش را نیز انجام می داده است. باید از او و فیلم هایش تشکر کنیم که به خوبی ما را سرگرم کردند. از میان فیلم های بسیار زیادی که بازی کرده است ۱۰ فیلم برتر جکی چان را به شما معرفی می کنیم. لازم به ذکر است که دیگر فیلم های او نیز بسیار دیدنی هستند اما این ده فیلم بسیار بیشتر از دیگر کارهای او دیده شدند.

۱۰٫ شورش در برانکس (Rumble in the Bronx، محصول ۱۹۹۵)

پلیسی اهل هنگ کنگ به نیویورک می رود، غافل از اینکه حضور او جرقه اقدام بزرگتری را می زند که منجر به زد و خورد بسیار دیدنی می شود. شورش در برانکس را به عنوان فیلمی می شناسند که باعث شهرت جهانی جکی چان شد. صحنه های اکشن آمیخته به طنز فیلم مورد توجه بسیاری ها (حتی آن هایی که به فیلم های اکشن علاقه نداشتند) قرار گرفت.

این فیلم علاوه بر سکانس های اکشن خلاقانه، نقش قهرمانی خیرخواه و ناخواسته شوخ طبع را به جکی داده است. فیلم شورش در برانکس را می توانید به عنوان پیش درآمدی بر موفقیت جهانی جکی چان در نظر بگیرید.

۹٫ من کی هستم؟ (Who Am I?، محصول ۱۹۹۸)

می دانید که جکی همیشه جکی باقی می ماند، مخصوصا حالا که فیلمی با عنوان من کی هستم را به عنوان بهترین نمونه برای این موضوع داریم. این فیلم که جکی در آن نقش شخصیتی با نام واقعی خودش را ایفا می کند، جکی را در جنگل های آفریقایی نشان می دهد؛ محلی که در آن ظهور عبارت من کی هستم را می بینیم.

من کی هستم فیلمی است که به شکلی شگفت آور فراموشی گرفتن قهرمان داستان و جستجوی وی برای هویت واقعی خویش را به تصویر می کشد. رسیدن از هویت من کی هستم به هویت جکی چان جذابیت اصلی این فیلم است و بازی خنده دار جکی در نقش مردی کم تجربه در آفریقا بسیار درون مایه طنز فیلم را افزایش داده است.

۸٫ زودیاک چینی (CZ12، محصول ۲۰۱۲)

جکی با بازی در فیلمی ماجراجویی و دلگرم کننده بنام زودیاک چینی مدت زمان دوری خود از ژانر اکشن-کمدی را جبران کرد، زیرا این فیلم زمانی ساخته شد که جکی مدت های زیادی بود در ژانر اکشن-کمدی بازی نکرده بود. این فیلم محصول چین است، اما روح آن همان چیزی است که مخاطبان جهانی از جکی انتظار دارند.

داستان فیلم، قهرمان و گروه بزرگی از دوستانش را در یک ماجراجویی پرهیجان به سرتاسر دنیا می برد و یک رفاقت واقعی بین شخصیت ها وجود دارد. گرچه صحنه های اکشن به دلیل بکارگیری عناصر ماجراجویی در فیلم شگفت انگیز است، اما عواطف و احساسات زیادی نیز در این فیلم وجود دارد.

۷٫ استاد مست (Drunken Master، محصول ۱۹۷۸)

اگر فیلم های چینی را پیشگامان ژانر اکشن-کمدی می دانید، در این صورت باید متشکر این فیلم باشید که این ژانر را شروع کرد. استاد مست تجلیل از هنرهای رزمی فنی است و چیزهای زیادی می توان از آن یاد گرفت.

استاد مست دومین فیلم از دو فیلم مشابه با بازی جکی است که تقریبا در یک زمان اکران شدند، اما این فیلم به دلیل سبک نبرد با حالت «مست» که جکی باعث محبوبیت آن شد تأثیرگذاری بیشتری داشت. استاد مست فیلمی خنده دار و مفرح است که زمانی که حوصله داستان های پیچیده را ندارید می توانید تماشا کنید و تنها مهارت و جذابیت قهرمان داستان برای این امر کافی است.

۶٫ قلمروی ممنوعه (The Forbidden Kingdom، محصول ۲۰۰۸)

یک پسر جوان آمریکایی به دلیل داشتن وسیله‏ای جادویی به چین باستان منتقل می شود و بازگشت او توسط موجودات شیطانی جرقه ماجرایی حماسی را می زند. در قلمروی ممنوعه، جکی نقش استاد هنرهای رزمی را بازی می‌کند، با این حال تغییری که وجود دارد این است که این شخصیت دائما مست است.

با این وجود، جذابیت اصلی فیلم فرصتی برای مشاهده مبارزه جت لی و جکی چان است. صحنه های مبارزه این دو شگفت انگیز هستند و شما از ظرافتی که این اسطوره ها با توانایی خود به نمایش می گذارند متعجب خواهید شد. علاوه بر این، کلی شوخی و فانتزی در فیلم وجود دارد که آن را تبدیل به فیلمی می کند که باید تماشا کرد.

مترجم: م. تهامی

مطالب مرتبط

مطلب بعدی مطلب قبلی