ترجمه فیلم، ترجمه زیرنویس

Movie Translation

سفارش زیرنویس همکاری بعنوان مترجم

۱۰ فیلم برتر جکی چان (قسمت ۲)

در ادامه مطلب ۱۰ فیلم برتر جکی چان، به معرفی پنج فیلم برتر او می پردازیم:

۵٫ دور دنیا در ۸۰ روز (Around the World in 80 Days، محصول ۲۰۰۴)

این فیلم در آن زمان به دلیل اینکه از نسخه اصلی منحرف شده بود با نظرات منفی مواجه شد، اما حالا که می دانیم نباید آن را جدی بگیریم، فیلمی دوست داشتنی به نظر می رسد.

فیلم دور دنیا در ۸۰ روز، تمام عناصر کمدی، جذابیت و هنرهای رزمی جکی چان را به تصویر می کشد و علاوه بر این ها دارای مبنای کلاسیک نیز هست. همچنین، این فیلم دارای فهرست وسیعی از بازیگران ستاره مهمان است که باعث می شوند تماشای تمام صحنه هایی که جکی با شخصیت های معروف در گذشته ملاقات می‌کند خنده دار باشد؛ تمام این شخصیت ها آنقدر عجیب و غریب هستند که نمی توان دوستشان نداشت.

۴٫ شوالیه های شانگهای (Shanghai Knights، محصول ۲۰۰۳)

جکی چان زمانی که با بازیگری کمدی هم‏بازی می شود که اون نیز توانایی دارد در صحنه های اکشن فیلم خودی نشان دهد، همیشه بهترین بازی خود را ارائه می دهد. در این زمینه اوون ویلسون هم‏بازی فوق العاده‏ای برای اوست. شوالیه های شانگهای قهرمان های اصلی داستان را به تصویر می کشد که به انگلستان در زمان ملکه ویکتوریا سفر می کنند؛ در آنجا با حقه های مختلفی که بر سر آنها برای جلوگیری از کشته شدن ملکه به وجود می آید سر و کار دارند.

کمدی این فیلم بیشتر از آن چیزی که طرفداران جکی چان به آن عادت دارند بزرگسال محور است؛ اما این امر تنها جنبه دیگری از جکی را به شما نشان می دهد که ببینید او همیشه کمدی محوری را به فیلم خود اضافه می کند. این فیلم به خوبی از تدابیر خود برای جذب مخاطب استفاده می کند و نمی توان این فیلم را همانند دیگر فیلم های اکشن و کمدی جکی در نظر نگرفت.

۳٫ مار در سایه عقاب (Snake in the Eagle’s Shadow، محصول ۱۹۷۸)

گاهی فقط می خواهید هر چیزی در مورد داستان و خط داستانی را فراموش کنید و تنها از هنرهای رزمی پرهیجان لذت ببرید. بدین ترتیب فیلم مار در سایه عقاب بهترین گزینه شما است. داستان فیلم آنقدر مهم نیست، اما باعث جذابیت بیشتر مبارزات می شود.

این فیلم بیشتر یک نوع نگاه دقیق به هنر کونگ فو است. جکی جوان در این فیلم نقش پسری را بازی می کند که از مهارت های واقعی خود بهره می‌برد تا تکنیک مبارزه را بیاموزد. اگر می خواهید بنشینید و افسونگری هنرهای رزمی جکی را تحلیل کنید، این فیلم بهترین گزینه برای این کار است.

۲٫ تاکسیدو (The Tuxedo، محصول ۲۰۰۲)

وقتی صحبت از تماشای چندباره یک فیلم به میان می آید، تاکسیدو فیلمی است که هیچگاه قدیمی نمی شود. این فیلم داستان راننده‏ای را روایت می کند که به طور تصادفی مالک یک کت و شلوار جادویی می شود که او را تبدیل به یک جاسوس ناخواسته می کند.

تاکسیدو به راحتی در میان خنده دارترین فیلم های جکی قرار می گیرد و طنز آن بدون وقفه ادامه دارد. جکی که در این فیلم هم بازی جنیفر لاو هِویت است، با طنز فیزیکی که دارد در اوج جذابیت خود برای مسحور کردن ما قدم می گذارد و همچنین از ترفندهای جالبی استفاده می کند که طرفداران پیر و جوان را سرگرم می نماید.

۱٫ مجموعه فیلم های ساعت شلوغی (Rush Hour، محصول سال های ۱۹۸۸ تا ۲۰۰۷)

همین که عنوان را دیدید می دانستید این فیلم در بالاترین رتبه قرار دارد؛ زیرا زمانی که صحبت از ژانر اکشن-کمدی می شود ساعت شلوغی بهترین نمونه آن است. زوج جاودانه جکی چان و کریس تاکر مسئول خنداندن نسل ها هستند و درخواست های بی نهایتی برای ساخت ساعت شلوغی ۴ وجود دارد تا زمانی که بالاخره ساخته شود.

جکی در این مجموعه به طور شگفت آوری بیشترین گستره بازیگری را از خود ارائه می دهد؛ همانطور که می بینیم کُری می خواند، با هوش کمدی خود خودنمایی می کند، درگیر صحنه های اکشن پرهیجان می شود و حتی در سکانس‌های احساسی نیز به ابراز احساسات می پردازد. ساعت شلوغی مترادف با حرفه جکی است و ما بارها و بارها به تماشای آن خواهیم نشست.  

مترجم: م. تهامی

مطالب مرتبط

مطلب بعدی مطلب قبلی