ترجمه فیلم، ترجمه زیرنویس

Movie Translation

سفارش زیرنویس همکاری بعنوان مترجم

۱۰ فیلم برتر ژانر حادثه ای (قسمت دوم)

qowfhm

۱۰ فیلم برتر ژانر حادثه ای به انتخاب سایت فیلم مترجم (قسمت دوم)

فیلم های برتر  ذکر شده در این لیست ترتیب خاصی ندارد و نویسنده مقاله تلاش کرده تا فیلم هایی مختلف با سبک های متفاوت را برای انواع سلیقه ها در این لیست بگنجاند .

die-hard-wallpaper-15

جان سخت ۱۹۸۸ Die Hard

جان سخت فیلمی در ژانر پلیسی و حادثه ای به کارگردانی John McTiernan و به قلم Steven E.de Souza و Jeb Stuart در سال ۱۹۸۸ به نمایش گذاشته شد . داستان فیلم درباره پلیسی باز نشسته به نام جان مک کلین با بازی Bruce Wilis می باشد که به مبارزه با گروهی از مجرمین سطح بالا و منظم که قصد سرقت از ساختمانی در لوس انجلس را تحت پوشش یک حمله ی تروریستی دارند ، می پردازد .
داستان فیلم از رمانی بنام ((هیچ چیز تا ابد نمی ماند)) نوشته Roderick Thorp بر گرفته شده است . قبل از Bruce Wilis بازیگران دیگری از جمله Frank Sinatra و Arnold Schwarzenegger برای این نقش انتخاب شده بودند که هر دو ان را رد کردند و نهایتا استدیوی تولید Bruce Wilis را که تا ان موقع به عنوان بازیگری کمدی در تلویزیون شناخته شده بود ، انتخاب می کند . با بودجه حدود ۲۸ میلیونی ، جان سخت موفق شد ۱۴۰ میلیون دلار در ان سال ها بفروشد و نظرات مثبت منتقدین را به خود جلب کرد . این فیلم Wilis را تبدیل به یک ستاره سینمای اکشن کرده و به عنوان یکی از بهترین فیلم های حادثه ای تولید شده انتخاب شد . موفقیت این فیلم منجر به ساخت سری های بعدی ان در اینده گردید .

heat-1

مخمصه ۱۹۹۵ Heat

مخمصه اثری پلیسی و حادثه ای به نویسندگی ، تهیه کنندگی و کارگردانی Michael Mann در سال ۱۹۹۵ به نمایش گذاشته شد . در این فیلم دو ستاره مشهور سینمای آن دوره Al Pacino و Robert Deniro به همراه Val Kilmer ایفای نقش می کنند . نیل مکالی با بازی Robert Deniro یک سارق حرفه ای است که توسط وینسنت هانا افسر پلیس دایره جنایی با بازی Al Pacino تحت تعقیب قرار می گیرد . داستان فیلم بر اساس تجربیات افسر باز نشسته پلیس شیکاگو به نام Chuck Adamson که وظیفه تعقیب و دستگیری مجرمی با نام مکالی را به عهده داشته ، ساخته شده است .
این فیلم اولین رویارویی دو ستاره مشهور دهه ۷۰ و ۸۰ سینما ، Al Pacino و Robert Deniro است که سالها ارزوی ان توسط بسیاری از کارگردانان و تهیه کنندگان پرورانده می شد . صحنه های رو در رویی این دو بازیگر بعد ها تبدیل به شاهکار هایی از هنر بازیگری در دو سبک درون گرا Deniro و برون گرای Pacino گردید .
این فیلم با بودجه ۶۰ میلیونی موفق به فروشی ۲۹۱ میلیون دلاری شد و نظرات مثبت بسیاری از منتقدین را به خود جلب کرد .

675028

ماموریت غیر ممکن ۱۹۹۶ Mission Impossible

ماموریت غیر ممکن فیلمی اکشن و جاسوسی به کارگردانی اکشن ساز معروف سینما Brian De Palma و به تهیه کنندگی و کارگردانی Tom Criuse بر اساس سریالی تلویزیونی با همین نام در سال ۱۹۹۶ ساخته شد .
داستان فیلم درباره ماموری امنیتی بنام ایتان هانت می باشد که ماموریت دارد پرده از اسرار کسی که او را به دروغ متهم به قتل اعضای تیمش کرده بردارد . قبل از De Palma افرا د مشهور دیگری مثل Sydney Pollack ، Steven Zallin ، David Koepp و Robert Towne کار بر روی فیلمنامه را آغاز کرده بودند .
موسیقی این فیلم جزو لیست ده موسیقی برتر ان سال قرار گرفت و نامزد دریافت جایزه Grammy برای بهترین موسیقی الکترونیک شد . ماموریت غیر ممکن در زمینه گیشه بسیار موفق بود و تبدیل به سومین فیلم پر فروش در ۱۹۹۶ گردید و توانست نظر مثبت منتقدین را به خود جلب کند .
موفقیت این فیلم بعد ها منجر به ساخت سری های دیگری ان در سالهای ۲۰۰۰ ، ۲۰۰۶ ، ۲۰۱۱ و ۲۰۱۵ گردید .

the_expendables_2_hd_wallpaper_1_by_kingwicked-d5cnxg6

بی مصرف ها ۲۰۱۰ The Expandables

بی مصرف ها به قلم David Callaham و Sylvester Stallone به کارگردانی Sylvester Stallone در سال ۲۰۱۰ به نمایش گذاشته شد . در این فیلم خود Stallone به همراه مجموعه ای از ستارگان سال های دور و نزدیک سینما از جمله Jason Statham ، Jet Li ، Dolphi Lundgren ، Randy Couture ، Terry Crews ، Steve Austin ، Mickey Rockie ، Eric Roberts به همراه Arnold Schwarzenegger و Bruice Wilis ایفای نقش می کنند . بی مصرف ها درباره گروهی از مزدوران حرفه ای و سطح بالاست که ماموریت دارند تا دیکتاتوری در یکی از کشورهای امریکای لاتین که بعد ها مشخص می شود خودش بازیچه ی یک مامور سابق CIA بوده را سرنگون کنند .
بی مصرف ها نظرات مختلفی را از جانب منتقدین دریافت کرد ، منتقدین صحنه های اکشن زیای ان را ستوده بودند ولی فیلم را فاقد داستانی منسجم می دانستند . این فیلم در گیشه موفقیت های بسیاری را کسب کرد و تبدیل به یکی از پر فروش ترین فیلمهای اکشن تاریخ سینما گردید . موفقیت این فیلم منجر به ساخت سری های بعدی ان در سال های اینده با حضور مجموعه ای بزرگتر از ستارگان سینمای اکشن گردید .

the_equalizer_2014_movie-1920x1080

اکولایزر ۲۰۱۴ Equalizer

اکولایزر فیلمی اکشن به کارگردانی Antonio Fuqua به قلم Richard Wenk بر گرفته از سریالی تلویزیونی با همین نام در سال ۲۰۱۴ به نمایش گذاشته شد . در این فیلم Danzel Washington ، Chloe Grace Mortez ، David Harbour ، Bill Pullman و Melissa Leo ایفای نقش می کنند .
تولید فیلم از سال ۲۰۱۳ اغاز گردید و فیلمبرداری ان در شهر های مختلفی از ایالت ماساچوست صورت گرفت . این فیلم نظرات متفاوتی از جانب منتقدین دریافت کرد و توانست فروشی ۱۹۲ میلیونی دلاری داشته باشد و تولید نسخه بعدی ان هم در سالهای اتی با حضور Danzel Washington تایید شد .

ترجمه و تالیف : خسرو خطیبی 

مطالب مرتبط

مطلب بعدی مطلب قبلی