ترجمه فیلم، ترجمه زیرنویس

Movie Translation

سفارش زیرنویس همکاری بعنوان مترجم

۱۰ فیلم کمدی برتر (قسمت اول)

45912959-Theatre-comedy-and-tragedy-mask-faces-one-laughing-and-one-crying-Stock-Vector 2

۱۰ فیلم کمدی برتر به انتخاب سایت فیلم مترجم (قسمت اول)

فیلم های ذکر شده در این لیست ترتیب خاصی ندارد و نویسنده مقاله تلاش کرده تا فیلم هایی مختلف با سبک های متفاوت را برای انواع سلیقه ها در این لیست بگنجاند .

645009

عصر جدید (Modern Times (1963

کمتر می شود که صحبت از سینمای کمدی به میان بیاید و  از اسطوره نام آشنای این ژانر چارلی چاپلین سخنی به میان نیاد . فیلم مترجم یکی از آثار مشهور این فیلمساز برجسته امریکایی را به عنوان فیلم اول برای معرفی انتخاب کرده است .
عصر جدید در اسال ۱۹۶۳ توسط چارلی چاپلین نوشته و کارگردانی شد . در این فیلم شخصیت مشهور ترامپ کوچیکه برای بقاء و ادامه زندگی در دنیای مدرن صنعتی آن زمان به تلاش و مبارزه می پردازد . این فیلم نگاهی متفاوت به زندگی سخت و وضعیت مالی نا امید کننده کارگران در دورانی است که چاپلین آن را دوران افسردگی عمومی می نامد . در این فیلم چارلی چاپلین ، پائولتا گودارد ، هنری برگمن ، تینی سندفورد و چستر کانکلین به ایفای نقش می پردازند.
فیلم عصر جدید توسط در سال ۱۹۸۹ به عنوان اثر برجسته فرهنگی انتخاب شد و یکی اثار فرهنگ ساز ایالات متحده امریکا لقب گرفت . این فیلم ۱۴ سال بعد در بخش غیر مسابقه ای جشنواره فیلم کن ۲۰۰۳ مجددا به نمایش گذاشته شد.

groundhog2

افسانه دوم فوریه (Groundhog Day (1993) (2016

افسانه دوم فوریه محصول ۱۹۹۳ ، یک کمدی فانتزی تاثیرگذار و متفاوت به کارگردانی Harold Remis و بازی Bill Murray ، Andie MacDowell و Chris Elliott می باشد . فیلمنامه این فیلم توسط Ramis و Danny Rubin بر اساس داستانی نوشته Rubbin نوشته شده است .
بازیگر اصلی فیلم فیل کانرز ، کارشناس هوای تلویزیونی از خود راضی است که در حال پوشش خبری مراسم سالگرد دوم فوریه در پنسیوانیا گرفتار نوعی چرخش و تکرار زمان می شود و اتفاقات یک روز مدام برایش تکرار می گردد . او بعد از رو آوری به لذت گرایی افراطی و بعد هم اقدام به خودکشی ، شروع به بازبینی و اصلاح زندگی اش می کند … .
از نکات جالب توجه فیلم این است که علاوه بر خنداندن تماشاگر ، با صحنه های عمیق و تاثیر گذار ، مخاطب را به فکر وادار می کند .
این فیلم در سال ۲۰۰۶ به عنوان اثر برجسته فرهنگی انتخاب شده و یکی از آثار فرهنگ ساز ایالات متحده آمریکا لقب گرفت . بعد ها نسخه ی موزیکال این فیلم هم در سال ۲۰۱۶ ساخته شد.

wz1CPS

احمق و احمق تر (Dumb and Dumber (1994

احمق و احمق تر یک کمدی آمریکایی با بازی ستاره ی این روزهای ژانر کمدی Jim Carrey و Jeff Daniels می باشد . این فیلم ماجرای دو دوست بسیار صمیمی و در عین حال بسیار کم هوش را تعریف می کند که به آنسوی کشور یعنی شهر آسپن در ایالت آریزونا سفر می کنند تا چمدان پر از پولی را به صاحب اصلی اش برگردانند ، ان هم فقط به این خاطر که مورد تعقیب گروهی خلافکار که در جستجوی چمدان هستند ، قرار بگیرند.
این فیلم در ۱۶ دسامبر ۱۹۹۴ به نمایش گذاشته شد و توانست ۲۴۷ میلیون دلار در آن زمان فروش کند . موفقیت این فیلم باعث شهرت کارگردان های فیلم برادران فارللی گشت و بعد ها الهام بخش سریال کارتونی و چند قسمتی با همین نام شد .

movie-poster-anger-management

مدیریت خشم (Anger Management (2003

یک مسافر مزاحم و بی ادب و یک سو تفاهم کوچک باعث می شود که شخصیت اصلی فیلم دیو بازنیک با بازی Adam Sandler از کوره در برود و یک هواپیمای مسافرتی را هنگام پرواز بهم بریزد . دادگاه او را به گذراندن یک دوره کلاس های مدیریت خشم محکوم می کند . مشاور او در این کلاس ها با بازی استادانه Jack Nicholson روش های متفاوت و عجیبی برای درمان دارد.
این فیلم به زیبایی و با استفاده از ژانر پر طرفدار کمدی به خلا های روانی انسان و اینکه چگونه اتفاقاتی کوچک ولی نا خوشایند در گذشته می تواند سبب نا هنجاری اخلاقی و اجتماعی در آینده هر فرد شوند ، می پردازد .
مدیریت خشم به نویسندگی David S.Dorfman و کاگردانی Peter Segal در سال ۲۰۰۳ توسط کمپانی Slapstick Comedy Films تولید گردید . Adam Sandler ، Jack Nicholson و Marisa Tomei در آن به هنرنمایی می پردازند .

silver_linings_playbook-wide

دفترچه ای با خطوط نقره ای (Silver Lining Playbook (2012

دفترچه ای با خطوط نقره ای یک کمدی رمانتیک زیبا به نویسندگی و کاگردانی David O.Russell می باشد . این فیلم از رمانی با همین نام نوشته Matthew Quick اقتباس شده است . Bradley Cooper ،Jeniffer Lawrence به همراه Robert Deniro و Juilia Stiles در این فیلم به ایفای نقش می پردزند .
پاتریک سولیتانو با بازی Bradley Cooper جوانی مبتلا به نوعی اختلال روانی که به تازگی از بیمارستان روانی مرخص شده ، پیش پدر و مادرش بر می گردد و سعی می کند تا زندگی با همسر سابقش که او را ترک کرده از سر بگیرد . در این میان با زن جوانی مطلقه به نام تیفانی مکسولبا بازی Jennifer Lawrence آشنا می شود . تیفانی به او پیشنهاد می دهد که اگر او را در یک مسابقه رقص همراهی کند ، به او کمک خواهد کرد تا همسرش را برگرداند … .
دفترچه ای با خطوط نقره ای در نوامبر ۲۰۱۲ به نمایش عمومی گذاشته شد و موفقیت های بسیاری از جمله نامزدی برای سه جایزه بفتا و چهار جایزه گلدن گلاب و ۸ جایزه اسکار برای بهترین کارگردانی ، بهترین فیلم و بهترین فیلمنامه اقتباسی و … بدست آورد .

ترجمه و تالیف : خسرو خطیبی

مطالب مرتبط

مطلب بعدی مطلب قبلی