ترجمه فیلم، ترجمه زیرنویس

Movie Translation

سفارش زیرنویس همکاری بعنوان مترجم

۱۰ فیلم کمدی برتر (قسمت دوم)

45912959-Theatre-comedy-and-tragedy-mask-faces-one-laughing-and-one-crying-Stock-Vector 2

۱۰ فیلم کمدی برتر به انتخاب سایت فیلم مترجم (قسمت دوم)

فیلم های ذکر شده در این لیست ترتیب خاصی ندارد و نویسنده مقاله تلاش کرده تا فیلم هایی مختلف با سبک های متفاوت را برای انواع سلیقه ها در این لیست بگنجاند .

Laurel & Hardy (Music Box, The)_01C

جعبه موسیقی The Music Box 1932

قسمت دوم این مقاله را مانند بخش اول قبلی با یک کمدی کلاسیک بسیار عالی شروع می کنیم ، جعبه موسیقی یک کمدی فاخر و استثنایی با بازی لورل و هاردی دو کمدین دوست داشتنی سال های دور سینما است . همه ی ما خاطرات زیادی با آثار این دو هنرمند داریم ، فیلم های لورل و هاردی برای نسل های متعدد جذاب بوده و بعد از گذشت سالیان هنوز هم می خنداند .
داستان فیلم درباره دو جوان است که سعی می کنند ، پیانویی را از پله ها به طبقه بالای یک اپارتمان برسانند.
خانم تئودور سفارش یک پیانو را به عنوان کادوی تولد همسرش به فروشگاه لوازم موسیقی می دهد و لورل و هاردی را استخدام می کند تا پیانو را برایش به طبقه بالا بیاورند. … .
جعبه موسیقی در سال ۱۹۳۲ با بازی Laurel و Hardy به کارگردانی James Parrot ساخته شد . این فیلم بعد ها یکی از اثار فرهنگ ساز ایالات متحده آمریکا لقب گرفت .

213631

لبووسکی بزرگ The Big Lebowski 1998

لبووسکی بزرگ یک کمدی مجرمانه به تهیه کنندگی ، نویسندگی و کارگردانی برادران جوئل و اتان کوئن می باشد . در این فیلم Jeff Bridges در نقش لبووسکی یک دائم الخمر لا ابالی بازی می کند . لبووسکی اشتباها مورد حمله گروهی قرار میگرد که او را با فرد میلیونری با همین نام و چهره اشتباه گرفته اند .
بعدا همسر این میلیونر دزدیده می شود و لبووسکی ثروتمند از لبوسکی دائم الخمر می خواهد تا در ازای دریافت پاداش به جای او به قرار ملاقات با آدم ربا ها برود ، وجه در خواستی را تحویل داده و همسرش را پس بگیرد .
لبووسکی بزرگ در گیشه چندان موفق نبود و در ابتدا نظر های خوب و بدی را از منتقدین دریافت کرد ، هر چند بعد ها این فیلم دوباره مورد اقبال اهالی سینما قرار گرفت و درسال ۲۰۱۴ در لیست آثار فرهنگ سازی آمریکایی گنجانده شد .

Anchorman-The-Legend-of-Ron-Burgundy (1)

گوینده : افسانه ران برگاندی Anchorman : The Legend of Ron Burgundy 2004

وقتی گوینده معروف ران برگاندی با بازی Will Ferrell با رقیبی زن در شغلش روبرو می شود .
فیلم گوینده : افسانه ران برگاندی به کاگردانی adam McKay با هنرنمایی Will Ferrel و به قلم McKay و Ferrell در سال ۲۰۰۴ به نمایش عمومی گذاشته شد و موفقیت بسیاری را کسب کرد . این فیلم اثری انتقادی به فضای رسانه ای سال های ۱۹۷۰ امریکا می باشد .
گوینده : افسانه ران برگاندی بیش از ۹۰ میلیون دلار در دنیا فروش کرد و در میان لیست ۱۰۰ فیلم برتر به انتخاب بسیاری از مجلات و سایت های سینمایی مشهور قرار گرفت ، موفقیت این فیلم منجر به ساخت نسخه بعدی سینمایی این فیلم با عنوان گوینده : افسانه ادامه دارد شد .

728902-21-jump-street-wallpaper

خیابان جامپ شماره ۲۱   ۲۰۱۲  The 21 Jump Street    

فیلم خیابان جامپ شماره ۲۱ یک کمدی اکشن آمریکایی به کارگردانی Phil Lord و Christopher Miller با بازی Jonah hill و Channing tatum و به قلم Michael Bacall می باشد .
این فیلم از سریال موفقی با همین عنوان اقتباس شده است و داستان همان سریال تلویزیونی را دنبال می کند . داستان فیلم در باره دو افسر پلیس جوان است که مجبور می شوند در پوشش دو دانش اموز دبیرستانی قرار گرفته و فروشنده مواد مخدری را دستگیر کنند .
این فیلم در ۱۶ مارچ سال ۲۰۱۲ عرضه گردید و هم در گیشه و هم در جلب نظر منتقدین موفق بود .

Teddy_Bear_Ted_Movie_HD_Wallpaper-Vvallpaper.Net

عروسکی به نام تد Ted 2012

داستان فیلم در سال ۱۹۸۵ رخ می دهد . شخصیت اصلی فیلم جان بنت ، کودکی تنها و گوشه گیر است . او آرزو می کند تا بعنوان هدیه کریسمس عروسک خرس بزرگش تد زنده شود و با او دوست شود . آرزوی او با حرکت یک ستاره دنباله دار در آسمان همزمان می گردد و به واقعبت می پیوندد . این خبر همه جا می پیچد و حالا تد یک شخصیت مشهور و رسانه ای شده است .
عروسکی بنام تد در سال ۲۰۱۲ به کارگردانی Seth MacFarlane و به قلم او و چند نویسنده دیگر ساخته شد . در این فیلم خود MacFarlane به همراه Mark Wahlberg و Mia Kunis به ایفای نقش می پردازند . این فیلم نامزد بهترین جایزه موسیقی در جشنواره فیلم اسکار ۲۰۱۲ گردید .

ترجمه و تالیف : خسرو خطیبی

مطالب مرتبط

مطلب بعدی مطلب قبلی