ترجمه فیلم، ترجمه زیرنویس

Movie Translation

سفارش زیرنویس همکاری بعنوان مترجم

۵ فیلم ناموفق ابرقهرمانی سال ۲۰۱۹

سال ۲۰۱۹ را می توانیم بی شک یکی از شلوغ ترین سال های فیلم های ابرقهرمانی بدانیم! همانطور که در دهه گذشته شاهد بودیم فیلم های ابرقهرمانی بسیاری اکران شدند. در این میان فیلم های بسیار خوبی به دنیای سینما قدم گذاشتند. اما فیلم های ابرقهرمانی نیز بودند که برخلاف انتظار با استقبال بسیار کمی مواجه شدند. در این مقاله دو قسمتی قصد داریم پنج فیلم از ناموفق ترین فیلم های ابرقهرمانی و پنج فیلم از موفق ترین فیلم های ابرقهرمانی سال ۲۰۱۹ را به شما معرفی کنیم.

درست همانند روزی که ژانرهایی همانند وسترن و عاشقانه بسیار بیش از دیگر ژانرها مورد پسند مردم بودند، ژانر ابرقهرمانی نیز این روزها بسیار طرفدار دارد. پنج فیلم از ناموفق ترین فیلم های ابرقهرمانی سال ۲۰۱۹ را به شما معرفی می کنیم:

پسر جهنمی (Hellboy) (بودجه ساخت: ۵۰ میلیون دلار – فروش گیشه: ۴۴٫۶ میلیون دلار)

فیلم مورد انتظار پسر جهنمی در فروش گیشه بسیار بد عمل کرد! با وجود هنرنمایی بازیگران بسیار توانایی همانند دیوید هاربور (David Harbour) و میلا یوویچ (Milla Jovovich) این فیلم باز هم نتوانست نجات پیدا کند. فیلم پسر جهنمی تنها امتیاز ۱۷ درصدی در سایت راتن تومیتوز دریافت کرد! فروش داخلی این فیلم نیز تنها ۲۱ میلیون دلار بود.

برایت برن (Brightbrun) (بودجه ساخت: ۶ تا ۱۲ میلیون دلار – فروش گیشه: ۳۲٫۹ میلیون دلار)

در اصل برایت برن را نمی توان فیلمی آنقدر نیز ناموفق دانست چرا که به نظر، دست کم در فروش گیشه سودمند بوده است. بودجه ساخت برایت برن حدودا ۶ تا ۱۲ میلیون دلار برآورد شده است. اما فروش داخلی آن تنها ۱۷٫۳ میلیون دلار بود. حال سوال اینجاست که پس چرا این فیلم در این فهرست قرار گرفته است؟ تحلیلگران فیلم بر این عقیده هستند که این فیلم از لحاظ ساخت کاملا مشکلات اساسی داشت. برایت برن مدتی پس از اکرانش نیز به سرعت از یادها رفت.

دارک فینکس (Dark Phoenix) (بودجه ساخت: ۲۰۰ میلیون دلار – فروش گیشه: ۲۵۲٫۴ میلیون دلار)

فیلم دارک فینکس در واقع پایان مجموعه فیلم مردان ایکس محسوب می شود. متاسفانه این پایان برای این مجموعه فیلم بسیار دوست داشتنی بسیار ناخوشایند بود. منتقدان از این فیلم به شدت انتقاد کردند. حتی بسیاری از طرفداران پر و پا قرص این مجموعه فیلم نیز اعتراف کردند که دارک فینکس به شدت ناامید کننده بود. صحت این حرف ها را نیز می توان از فروش گیشه آن سنجید. با این بودجه ساخت سنگین ۲۰۰ میلیون دلاری، دارک فینکس در داخل تنها ۶۵ میلیون دلار بلیط فروخت.

شزم! (Shazam!) (بودجه ساخت: ۱۰۰ میلیون دلار – فروش گیشه: ۳۶۴٫۶ میلیون دلار)

کدامیک از ما فیلم دوستان منتظر این فیلم بودیم؟ اما بهرحال چنین فیلمی ساخته شد! باید اذعان داشت که عملکرد آن در بهترین حالت متوسط بود. بودجه شزم! ۱۰۰ میلیون دلار برآورد شده است که با توجه به شناخته نشده بودن آن می توان گفت اختصاص چنین بودجه ای برای ساخت این فیلم کاملا ریسک بود. به نوعی نیز سازندگان آن از این ریسک خود بهره بردند. چراکه شزم! تنها در داخل توانست به فروش ۱۴۰ میلیون دلاری دست پیدا کند. کارشناسان می گویند این فیلم با توجه به این بودجه می بایست حداقل ۲۵۰ میلیون دلار فروش می داشت تا ضرر نکرده باشد. پس این بدین معناست که شزم! اندکی نیز سودمند بود اما نه آنطور که دی سی انتظار آن را داشت.

فیلم لگو ۲: بخش دوم (The Lego Movie 2: The Second Part) (بودجه ساخت: ۹۹ میلیون دلار – فروش گیشه: ۱۹۱٫۳ میلیون دلار)

فیلم لگو ۲ به خودی خود فیلمی ابرقهرمانی نیست اما ابرقهرمان هایی درون خود دارد پس این فیلم را نیز ما به این فهرست اضافه کردیم! اما متاسفانه با وجود اینکه نسخه اول آن بسیار مورد توجه قرار گرفت، فیلم لگو ۲ بسیار ضعیف عمل کرد. با بودجه ۱۰۰ میلیون دلاری تنها ۱۰۵ میلیون دلار فروش داخلی به دست آورد. این فیلم آنقدر ناامید کننده بود که کمپانی برادران وارنر قرارداد خود را با لگو تمدید نکرد.

مطالب مرتبط

مطلب بعدی مطلب قبلی