ترجمه فیلم، ترجمه زیرنویس

Movie Translation

سفارش زیرنویس همکاری بعنوان مترجم

نقد و بررسی انیمیشن Incredibles 2

۱۴ سال از اکران قسمت اول انیمیشن شگفت انگیزان ۲ و یا همان انیمیشن Incredibles 2 می گذرد. از آن موقع تا بحال ژانر ابرقهرمانی دنیای سینما دستخوش تغییرات فراوانی شده است. با ما با نقد و بررسی انیمیشن Incredibles 2 همراه باشید.

انیمیشن شگفت انگیزان ۲ با دارا بودن زمان ۱ ساعت و ۵۸ دقیقه طولانی مدت ترین انیمیشن ساخته شده تاکنون می باشد.

با گسترش دنیای سینمایی مارول ابرقهرمان ها هیچ گاه تا به امروز در سینما رواج نداشته اند. انیمیشن Incredibles 2 مدت کوتاهی پس از بزرگترین فیلم ابرقهرمانی ساخته شده تاکنون یعنی فیلم Avengers: Infinity War (حداقل تا فرا رسیدن فیلم بعدی Avengers) به اکران درآمد. این در حالی است که نسخه پیشین این انیمیشن که در سال ۲۰۰۴ روانه سینماها شد تنها فیلم های مرد عنکبوتی ۲، پسر جهنمی و زن گربه ای را به عنوان رقیب در پیشگاه خود می دید. اما حال باید دید آیا انیمیشن شگفت انگیزان ۲ ارزش سال ها انتظار را داشته و یا اینکه چند سالی دیر ساخته شده است؟ باید گفت انیمیشن Incredibles 2 فوق العاده است.

انیمیشن شگفت انگیزان ۲ بیستمین انیمیشن ساخته شده توسط کمپانی پیکسار می باشد.

خلاصه داستان:

در ادامه اتفاقات قسمت اول انیمیشن، خانواده «پار» در مقابل «آندرماینر» قرار می گیرند. خرابی های حاصل از این درگیری برای آن ها پیامدهای مهمی را به دنبال دارد. در عوض اتفاقی مانند «پیمان سوکویا» دولت برنامه تغییر مکان ابرقهرمان ها را متوقف می کند. این امر شگفت انگیزان را مجبور می کند تا به زندگی عادی خود بازگردند.

در ادامه فردی بنام وینستون دیوور به همراه خواهرش اِوِلین که از علاقه مندان به ابرقهرمان ها می باشد با شگفت انگیزان تماس می گیرد تا بدین ترتیب فرصت مجددی برای آنان به وجود بیاید. این دو علاقه مند به ابرقهرمان ها قصد دارند با استفاده از شرکت خود بنام «دِوتِک» نظر مردم درمورد ابرقهرمان ها را تغییر دهند. آنان تصمیم می گیرند پروژه خود را با «الاستی گرل» شروع کنند. این امر حسابی غرور آقای شگفت انگیز را خدشه دار می کند. بدین سان وی می بایست از «وایولت»، «دَش» و «جک جک» که روز به روز قدرتمندتر می شود مراقبت کند. هیچکدام از شگفت انگیزان نیز نمی دانند که تبهکاری مرموز بنام «اسکرین اسلِیور» در کمین نشسته است تا به آنان آسیب برساند.

انیمیشن Incredibles 2 اولین قسمت دوم انیمیشن ساخته کمپانی پیکسار می باشد که شخصیت اصلی انسان دارد.

دلیل اصلی جذابیت انیمیشن شگفت انگیزان ۲ خانواده «پار» است. یکی از دلایل اصلی جذاب بودن خانواده «پار» دیدن دوباره آنان آنهم پس از سال ها می باشد. از دیگر دلایل این است که آنان با وجود آنکه ابرقهرمان هستند با مسائلی همانند عشق و کمبود اعتماد بنفس دست و پنجه نرم می کنند. بدین ترتیب ما نیز می توانیم با آنان همذات پنداری کنیم. در مورد «جک جک» نیز می توانیم اینطور بگوییم که تمام رفتار و گفتار او در فیلم دوست داشتنی و بامزه می باشد.

هوشمندانه ترین امری که در ساخت انیمیشن شگفت انگیزان ۲ صورت گرفته است پرهیز از شوخی های مکرر و بی جا و خارج شدن از ژانر مورد نظر می باشد. در پایان نیز باید بگوییم اگر قرار باشد نسخه سوم این انیمیشن نیز به خوبی نسخه دوم آن باشد اصلا تمایل نداریم برای دیدن آن ۱۴ سال صبر کنیم.

مطالب مرتبط

مطلب بعدی مطلب قبلی