ترجمه فیلم، ترجمه زیرنویس

Movie Translation

سفارش زیرنویس همکاری بعنوان مترجم

همکاری شبکه نتفلیکس با کوئنتین تارانتینو

همکاری شبکه نتفلیکس با کوئنتین تارانتینو سبب شده است که یکی از بهترین آثار تارانتینو یعنی فیلم هشت نفرت انگیز (The Hateful Eight، محصول ۲۰۱۵) در قالب مینی سریال به دنیای پربیننده نتفلیکس راه پیدا کند.

تارانتینو می گوید مینی سریال هشت نفرت انگیز در مقایسه با نسخه سینمایی خود ۲۵ دقیقه زمانی بیشتر دارد.

ماه پیش بود که شایعه شد قرار است نسخه اکستندد فیلم هشت نفرت انگیز کوئنتین تارانتینو به صورت مینی سریال در شبکه نتفلیکس پخش شود. خیلی ها گمان می کردند تارانتینو می خواهد نسخه ای از فیلم که به صورت محدود در سینماها اکران شده بود و هیچوقت نیز منتشر نگشت را در نتفلیکس پخش کند. اما چنین نشد!

کوئنتین تارانتینو به تازگی و طی همکاری خود با شبکه نتفلیکس نسخه اکستندد فیلم هشت نفرت انگیز خود را به صورت مینی سریالی با دارا بودن چهار اپیزود ۵۰ دقیقه ای به نتفلیکس آورده است.

تارانتینو در این مورد در گفت و گویی که با رسانه اسلش فیلم داشته است اذعان کرد:

«از شبکه نتفلیکس با ما تماس گرفتند و گفتند: «اگر تمایل داشته باشی و اگر از این سکانس های ضبط شده دیگری هم داری به طوری که بشه تمام فیلم و این سکانس های پخش نشده رو در قالب سریال سه تا چهار اپیزودی پخش کنیم، ما نسبت به انجام این کار ابراز خرسندی می کنیم.» به نظرم ایده بسیار جذابی بود. ما هشت نفرت انگیز رو به عنوان فیلم به سینما عرضه کردیم. اما اگر قرار می بود از تمام سکانس هایی که فیلم برداری کرده بودیم استفاده کنم می توانستم مینی سریال این اثر را در قالب چند اپیزود عرضه کنم. پس از گذشت یک سال، و یا شاید هم کمتر، از اکران فیلم هشت نفرت انگیز من و تدوینگر فیلم، فرد راسکین، با کمک یکدیگر و تلاش فراوان این اثر رو به چهار اپیزود ۵۰ دقیقه ای تبدیل کردیم. ما تمام فیلم رو از ابتدا تدوین نکردیم اما خیلی از قسمت های اون رو دوباره تدوین کردیم. حالا این مینی سریال با فیلم اون متفاوت است. برخی از سکانس ها در مقایسه با دیگر سکانس ها شباهت های بیشتری به نسخه فیلم دارند. اما در کل می شود گفت که این مینی سریال حال و هوایی متفاوت با فیلم رو دارا هست. من به شدت از نتیجه کار راضی هستم.»

کوئنتین تارانتینو می گوید این نسخه اکستندد دارای ۲۵ دقیقه سکانس پخش نشده می باشد. تارانتینو همچنین افزود که او در این مینی سریال وقایع مهم از دید شخصیت های مختلف فیلم را نشان می دهد.

مطالب مرتبط

مطلب بعدی مطلب قبلی