ترجمه فیلم، ترجمه زیرنویس

Movie Translation

سفارش زیرنویس همکاری بعنوان مترجم

T)error) مستندی درباره تروریسم

maxresdefault

این مستند از دسترسی زیادش به اطلاعات مربوط به جاسوسان و مظنونین استفاده کرده تا نشان دهد که چگونه FBI برای به دام انداختن اهدافش، تروریسم را تشویق و ترویج می کند. اما زمان زیادی را جهت بسط این موضوع به هدر می دهد. اساسی که مستند ترور بر آن بنا می شود، کمی گیج کننده است. کارگردانان فیلم Lyric R. Cabral و David Felix Sutcliffe از همان ابتدا  به شخصیت “سعید” ( مامور مخفی عملیات ضد تروریسم FBI) و به ” خلیفه” ( هدفی که سعید باید او را تحت نظر داشته باشد)دسترسی دارند و هیچکدام از آن دو نمی دانند که حرکاتشان در حال ضبط شدن است. کارگردانان فیلم بر این باورند که سیستم اطلاعاتی ضد تررویسم FBI بسیار از کار افتاده است. اما دریافت این پیام از فیلمی چنین ناقص بسیار مشکل به نظر می رسد.

terror_2

این دو کار گردان هفت ماه تمام سعید (مسلمانی آفریقایی امریکایی) و سوژه اش (پروتستانی که بعد ها، مسلمانی جنگ طلب شده است) را در شهر پیتزبورگ تحت نظر می گیرند. یک ساعت اولیه فیلم به بیان زندگی سعید بعنوان جاسوس FBI و پرونده هایی که در گذشته گذرانده می پردازد. راوی داستان تا پایان این یک ساعت، یعنی تا زمانی که FBI مستقیماً در عملیات سعید مداخله می کند، سرعت روایت را بالا نمی برد . آنها سعید را مجبور می کنند که ماموری را به خلیفه معرفی کند، و خلیفه هم بلافاصله با جستجوکردن نام مامور در گوگل هویت واقی اش را پیدا می کند و پوشش سعید پس از ماه ها تلاش برای شناخت و دستیابی به خلیفه، از بین می رود.

Terror documentary Sundance

این بخش جذاب ماجراست، اما آن روند کسل کننده ابتدایی که زمان زیادی را صرف جزئیات تحقیقات سعید می کند، کافیست تا مخاطب را خسته و از دیدن سی دقیقه پر تحرک پایانی فیلم دور کند. نمایش های خام و خالی از تجربه فیلم سازان ( این اولین کار Cabral و دومین برای Sutcliffe است ) و عدم اطمینان آنان در مرتب و کوتاه کردن بخش های مربوط به تحقیقات سعید از نقاط ضعف این فیلم مستند است.

FBI Informant "Shariff" pins photographs of the FBI's most wanted terrorists to an operational map of Pitssburgh, Pennsylvania. 2012.

موضوع فیلم بسیار مهم است . مدارکی که در فیلم ارائه می شود به گونه ای است که گویا FBI برنامه ریزی کرده تا مسلمانان آمریکایی را با صرف هزینه های هنگفت برای جاسوسانش، به تله بیاندازد. در پایان فیلم ترور ، سعید و خلیفه را بصورت قربانیانی نا امید و بیچاره می بینیم که بوسیله دولت امریکا ، بازی داده شده و مقابل یکدیگر قرار گرفته اند تا دولت بتواند دستگیری تعداد بیشتری تروریست را بنام خود ثبت کند، اطلاعات ارائه شده در فیلم، باید در اختیار عموم قرار بگیرد و جدا از طراحی و فرم متوسطش، نظر عده ای را هم به خود جلب خواهد کرد ، اما راه زیادی را برای تبدیل شدن به فیلمی خوش ساخت در پیش رو دارد.

Directors-David-Sutcliffe-R-and-Lyric-Cabral-800x430

برای دانلود زیر نویس انگلیسی مستندT)error) به انتهای همین نوشته مراجعه نمایید.

برای سفارش زیرنویس فارسی مستندT)error) به بخش سفارش ترجمه مراجعه نمایید.

شما می توانید تریلر مستند را از  کانال آپارات فیلم مترجم مشاهده نمایید.

منبع : The Guardian

مترجم : خسرو خطیبی

دانلود زیرنویس انگلیسی مستند T)error)

Download SRT

مطالب مرتبط

مطلب بعدی مطلب قبلی