ترجمه فیلم، ترجمه زیرنویس

Movie Translation

سفارش زیرنویس همکاری بعنوان مترجم

بررسی فیلم توگو

ویلیام دفو و سگ های خوبش در فیلم توگو (Togo) برای نجات شهری کوچک تلاش می کنند. فیلم توگو ستایشی احساسی از قهرمان های دنیای واقعی است. توگو رابطه عاطفی مردی و سگ وفادارش را به تصویر می کشد. امروز می خواهیم بررسی فیلم توگو را به شما علاقه مندان دنیای بی کران هنر تقدیم کنیم. با ما همراه باشید.

شبکه اینترنتی دیزنی پلاس ماه پیش راه اندازی شد. در همان ابتدا بسیاری از تولیدات درجه یک کمپانی دیزنی در آن قرار گرفتند. بیشتر این آثار هنری مربوط به دیگر کمپانی های محبوب متعلق به کمپانی دیزنی هستند. افرادی که از شبکه اینترنتی دیزنی پلاس اشتراک تهیه کرده اند می توانند مجموعه فیلم های کمپانی مارول و همچنین مجموعه فیلم های جنگ ستارگان را به صورت آنلاین تماشا کنند. علاوه بر تمامی این موارد، کمپانی دیزنی آثار اختصاصی زیادی همانند فیلم های جدید، برای شبکه اینترنتی دیزنی پلاس درنظر گرفته است. یکی از اولین فیلم های اختصاصی ساخته شده برای شبکه دیزنی پلاس توگو می باشد. داستان توگو بر اساس داستانی واقعی است و از شجاع ترین حیوانات تاریخ، یعنی سگ های وفادار برایمان می گوید. توگو از آن دسته فیلم هایی است که اگر وقت دارید و به حیوانات خصوصا سگ ها عشق می ورزید به شما توصیه می کنیم که دیدن آن را فراموش نکنید.

داستان فیلم توگو

ویلیام دفو در نقش لئونارد سپالا ظاهر می شود. وی روزهایش را با سگ های سورتمه اش در ایالت آلاسکا می گذراند. در سال ۱۹۲۵ در شهر کوچک نوم بیماری مسری شیوع پیدا می کند و به دنبال آن چند کودک بستری می شوند. لئونارد فرا خوانده می شود تا برای به دست آوردن سرم مورد نیاز پزشک ها در شرایط بسیار سخت آب و هوایی رهسپار سفری بسیار خطرناک شود. لئونارد به همراه توگو، سگ وفادار رهبر سورتمه اش، ماموریت خود را آغاز می کند. بدین ترتیب او نیز از جمله افرادی محسوب می شود که به همراه سورتمه خود برای به دست آوردن سرم مورد نیاز پزشک ها سفری سخت را آغاز کرده است. سفری که اگر به موفقیت بینجامد نجات بخش شهر کوچک نوم خواهد بود. زمان اندک است و توگو نیز سن زیادی دارد اما لئونارد و سگ هایش باید تا می توانند به پایان سفر خود خوش بین باشند تا بتوانند از این آزمون سخت به سلامت عبور کنند.

ویلیام دفو در نقش لئونارد سپالا بهمراه سگ وفادارش، توگو

نقد و بررسی فیلم توگو

بدون شک کلیدی ترین جنبه فیلم توگو رابطه عاطفی توگو و لئونارد است. رابطه عاطفی این دو، هسته اصلی فیلم را به وجود می آورد. در سرتاسر فیلم لحظات مختلفی از گذشته ای که لئونارد و توگو با یکدیگر تجربه کرده اند نشان داده می شود. این امر رابطه قوی عاطفی این دو را به مرور و در جریان فیلم بیشتر و بیشتر نشان می دهد. بدین ترتیب تماشای فیلم توگو برای بیننده نه ملال آور بلکه هیجان انگیز خواهد بود و هرچقدر که بیننده این لحظات را مشاهده می کند با شخصیت های اصلی توگو بیشتر و بیشتر خو می گیرد. سگ هایی که در طول فیلم نقش رده های سنی مختلف توگو (مخصوصا هنگامی که کوچک است) را بازی می کنند بسیار باورپذیر می باشند و دیدن آن ها سرشار از لذت است. ویلیام دفو خوب می داند چطور با سگ ها رفتار کند و رابطه عمیق لئونارد با توگو را به خوبی نشان می دهد. ویلیام دفو انتخاب کاملا مناسبی برای ایفای نقش در توگو است. او نه تنها بسیار باورپذیر سگ کوچک و بازیگوش خود، توگو، را آماده روزهای سخت می کند بلکه در ادامه فیلم می تواند روی عاطفی لئونارد را نیز به خوبی نشان دهد. روابط عاطفی میان این دو واقعا احساساتی و غم انگیز است.

در حالی که فیلم توگو تنها در شبکه دیزنی پلاس منتشر شده است اما هنوز هم حس سینمایی خاصی به بیننده القا می کند. کارگردان فیلم توگو، اریکسون کور (که فیلم برداری آن را نیز بر عهده داشته است) به زیبایی هر چه تمام تر شرایط بسیار سختی که لئونارد و سگ هایش در جستجو برای به دست آوردن سرم را تحمل کردند به تصویر می کشد. نحوه فیلمبرداری به گونه ای است که بیننده در ابتدا سرزمین آلاسکا را مشاهده می کند. جایی که در آن خطر از هر طرف در کمین است. در این سرزمین اتفاقات ناگوار و در عین حال مهیجی برای لئونارد و سگ هایش رخ می دهند. ژانر این فیلم را حتی می توانیم درام مهیج بگذاریم! با تمام این تفاسیر توگو فیلمی است که بیننده را غرق در داستان خود خواهد کرد.

در حالی که ویلیام دفو و سگ های فیلم بسیار فوق العاده داستان آن را با ایفای نقش خود به پیش می برند، دیگر بازیگران آنطور که باید و در مقایسه با ویلیام دفو و سگ ها از نقش بسیار کمی برخوردار هستند. برجسته ترین آن ها، نقش مکمل، کنستانس سپالا (با بازی جولیان نیکلسون) همسر لئونارد است. اما حتی او نیز در جریان فیلم بسیار کم ظاهر می شود. دیگر شخصیت های فیلم، شهردار جورج مینارد (با بازی کریستوفر هیردال)، جو دکستر (با بازی مایکل گستن)، جافت لیندبرگ (جیمی مک شین) نیز نقش بسیار کم رنگی در فیلم دارند و بیشتر در فیلم هستند تا شهر کوچک نوم خالی از سکنه به نظر نیاید. واضح است که تمرکز اصلی فیلم توگو، سفر سخت و پر ماجرای لئونارد و سگ هایش برای به دست آوردن سرم است و به همین دلیل است که بیشتر فیلم او و سگ هایش در تنهایی بسر می برند. باید اذعان داشت که غیر از شخصیت لئونارد و سگ هایش مخصوصا خود توگو، شخصیت های دیگر فیلم به یاد ماندنی نیستند و این موضوع اندکی نا امید کننده است.

ویلیام دفو بهمراه توگو، رهبر سورتمه اش

در مجموع می توان گفت که توگو فیلم اختصاصی بسیار قوی و خوش ساخت شبکه دیزنی پلاس است. مخصوص دوست داران سگ از این فیلم لذت خواهند برد. مدت زمان توگو ۱۱۴ دقیقه است و دارای صحنه هایی اندک خشونت آمیز و اندکی صحبت های نسبتا رکیک است. این فیلم با صلاح دید والدین برای کودکان نیز مناسب است.                      

مطالب مرتبط

مطلب بعدی مطلب قبلی