ترجمه فیلم، ترجمه زیرنویس

Movie Translation

سفارش زیرنویس همکاری بعنوان مترجم

معرفی انیمیشن When Marnie Was There

When Marnie Was There
“وقتی که مارنی آن جا بود”

ژانر: انیمیشن، درام، خانواده، کودکان
رده سنی::PG
مدت زمان: ۰۱:۴۳
تاریخ انتشار: ۲۰۱۵

«برگرفته از San Francisco Chronicle»

When Marnie Was There

انیمیشن “وقتی که مارنی آن جا بود” با تصاویری درخشان و داستانی شدیدا عاطفی، کارتونی زیباست با سوژه ای ماجراجویانه و اسرار آمیز که  بی سر و صدا و آرام  عمق  احساس تنهایی و یا ترس از خیانت را در کودکان به تصویر کشیده است.

این فیلم تولید استودیوی موفق جیبوری ژاپن است و شاید آخرین کارشان برای مدتی باشد. پس از بازنشستگی یکی از بنیانگذاران آن، فیلمساز فوق العاده هایائو میازاکی (خالق انیمشن زیبای شهر اشباح) شاید برای مدتی شاهد توقف کار این شرکت سازنده انیمه باشیم.  “مارنی” را هیرُماسا یُنِبایاشی  سازنده انیمیشن موفق  The Secret World of Arrietty کارگردانی کرده است.

این فیلم  بر اساس رمان خووان جی. رابینسون نوشته سال ۱۹۶۷ است. دختری ۱۲ ساله به نام آنا، که با پدر خوانده و مادر خوانده اش در ساپورو زندگی می کند، هنرمندی با استعداد است، اما از همسالان خود جداست، و چهره ای عاری از احساسات به اطرافیانش نشان میدهد. او همچنین از آسم رنج می برد.

بر اساس مشاوره دکتر، آنا برای زندگی موقتا به پیش زن و شوهری خوشگذران در حومه هوکایدو که نگرشی آرام نسبت به زندگی دارند فرستاده میشود. آنا به سرعت نسبت به عمارتی خالی و قدیمی کنجکاو می شود که در کنار مرداب قرار دارد. گفته میشود که آن جا محل تردد اشباح است. او پس از کشیده شدن به آن جا بر اثر کنجکاوی اش، با مارنی ملاقات می کند؛ دختری هم سن و سال خودش با موهایی عجیب بور که او را قبلش در خواب دیده بود.

هر دو دختر مشتاق برای دوستی با یکدیگر می شوند. آنا در مورد این که از فهمیدن این که پدر و مادر خوانده اش در قبال نگهداری از او پول می گیرند ناراحت و خشمگین شده  وماجرا را برای دوست تازه اش تعریف می کند. مارنی اظهار تاسف میکند و به آنا پیشنهاد می کند که دوستی خود را محرمانه نگه دارند.

مواقعی وجود دارد که مارنی را نمی توان یافت. آیا او واقعی است، یا یک شبح؟ و یا بخشی از نیازهای آنا که متصور شده است؟ در طی فیلم برای مدتی طولانی، مخاطب نیز مانند خود آنا مردد است. فیلم با مهارت زیادی با رنگهایی عالی و با دست کشیده شده– که یکی از ویژگی های استودیو جیبوری است – تا ما را در حدس و گمان نگه دارند.

هر چه بیشتر به پایانِ عاطفی فیلم نزدیک میشویم تصویر فیلم از انزوا و آشتی، از دست دادن،  پاداش دوستی، بیشتر احساساتی و قوی می شود. اگر  خویشاوند نوجوان و منزوی دارید که با او به سردی رفتار می شود “وقتی که مارنی آن جا بود” چیزهای زیادی برای گفتن به شما دارد.

When Marnie Was There filmmotarjem

شما می توانید برای سفارش ترجمه انیمیشن ژاپنی (۲۰۱۵) When Marnie Was There به بخش سفارش زیرنویس مراجعه نمایید.

مترجم: د. مولوقی

دانلود پوستر های انیمه When Marnie Was There

Download SRT

مطالب مرتبط

مطلب بعدی مطلب قبلی