ترجمه فیلم، ترجمه زیرنویس

Movie Translation

سفارش زیرنویس همکاری بعنوان مترجم

آشنایی با ابرقهرمانی بنام Wonder Woman

آیا با ابرقهرمانان دنیای کامیک بوک DC آشنا هستید؟ آیا ابرقهرمانی بنام Wonder Woman را می شناسید؟ ویلیام مولتون مارستون، خالق شخصیت Wonder Woman در مورد این ابرقهرمان چنین می گوید:

«سرانجام در جهانی سرشار از جنگ و نفرت توسط انسان ها، زنی به عرصه ظهور می پیوندد که این آشفتگی ها را بچگانه می پندارد. او به واسطه شخصیت نمادینش که سرشار از درستی و انسانیت است، زادگاهش آمازون را به جهانیان می شناساند. هدف او از پا نهادن به این جهان آشفته، نابودی بیداد و از بین بردن جرم و جنایات بیدادگران است.

وی خصلت های زیادی را از خدایان به ارث برده است. مهمترین این خصلت ها عبارتند: زیبایی از افرودایت، دانایی از آتننا، سرعت از مرکوری و قدرت از هرکول که نتیجه آن سرعت و قدرتی صدها برابر بیشتر از قهرمانان این جهان است.»

شخصیت Wonder Woman طی سال های متمادی در کتاب های مصور کمپانی کامیک بوک دی سی دستخوش تغییراتی شده است. با این همه، برخی از خصوصیات در به تصویر کشیدن این شخصیت ثابت مانده است. او ساکن جزیره بهشتی (Paradise Island) است که بعد ها از آن به عنوان تمیسکیرا (Themyscira) یاد می شود. در این جزیره فقط زنان زندگی می کنند. مادر واندر وومن او را شاهزاده دایانا نام گذاری می کند. پس از سپری دوران کودکی و بزرگسالی در سرزمین تمیسکیرا (Themyscira) رهسپار سفری طولانی می شود. واندر وومن قصد دارد در این سفر برای برقراری صلح و عشق در دنیای سرشار از جنگ و آشفتگی انسان ها تلاش کند.

هیپالیتا (Hippolyta)، مادر شاهزاده دایانا، او را از گل خلق کرد و خدایان یونان در روح او زندگی دمیدند. دایانا تنها مخلوق اهل آمازون بود که حاصل ازدواج مرد و زن محسوب نمی شد. ساکنین آمازون راه و رسم جنگجویی واقعی همراه با درس هایی از عشق و صلح را به وی آموختند.

همراه با ورود ناخواسته خلبان آمریکایی بنام استیو ترور به سرزمین تمیسکیرا (Themyscira)، آمازونیان رقابتی را برگزار کردند که برنده اش می توانست به نمایندگی از مردم این سرزمین، استیو را به سزمین در حال جنگ و خونریزی اش برگرداند و سفیر صلح و دوستی در سرزمین او لقب بگیرد. رویارویی استیو و دایانا به تدریج باعث عشق آن دو به یکدیگر شد. این رابطه عاشقانه در دوران Golden Age و Silver Age ابرقهرمان داستان ما یعنی Wonder Woman ادامه پیدا کرد.

حدود ۱۲۰۰ سال پیش از میلاد، در کوه الیمپوس که قلمرو رییس خدایان یونان یعنی «زئوس» بود، بحثی بر سر وادار کردن انسان ها درباره اعتقاد به وجود خدایان پیش آمد. اریس، خدای جنگ قصد داشت همراه ارتش خود به دنیای انسان ها هجوم آورد تا آنان را وادار به اعتقاد به وجود خدایان کند. برخی از خدایان با این ایده مخالف بودند. از جمله این افراد آرتمیس بود. وی خدایی صلح طلب بود و قصد داشت با ایجاد نژادی بی نقص جهانیان را به راه درست هدایت کند. در کتاب New 52 کمپانی کامیک بوک دی سی، اریس تعلیم جنگی دایانا را در زمان نوجوانی بر عهده می گیرد ولی بعد ها دایانا علیه بیداد گری اریس در سرزمین انسان ها بر می خیزد.

ابرقهرمانی بنام Wonder Woman دارای چه قدرت هایی است؟

 • او قهرمانی فوق العاده با مهارتی فراوان در هنرهای رزمی است. دیمیتر (Demeter) الهه کشاورزی و باروری، قدرت فیزیکی فوق العاده ای به واسطه انرژی زمین به او بخشید و او را تبدیل به قدرتمندترین شخصیت زن در کتاب ها ی دی سی کرد. به همین سبب وی صاحب قدرتی ورای Supergirl و Superman شد.
 • واندر وومن قدرت نیمه جاودانگی را هم دارا می باشد.
 • قدرت پرواز را خدای سرعت، هرمس (Hermes)، به دایانا هدیه داد و او را قادر ساخت تا بتواند معادل نصف سرعت نور پرواز کند.
 • قابلیت دیگر دایانا کنترل سرباز های جنگی است. اما به دلیل اینکه دایانا هیچ وقت هدف سلطه بر کسی را نداشته است، این قابلیت در کتاب های دی سی کمتر دیده شده است.
 • از قدرت های دیگری که در کتاب های قدیمی تر دی سی از آن صحبت شده است، امکان جابه جایی سریع او از نقطه ای از زمین به نقطه ای دیگر است.
 • قدرت خارق العاده ی دیگری که او را از بسیاری از ابرقهرمانان دیگر متمایز می سازد، خستگی ناپذیری وی مخصوصا در میدان جنگ است. از این رو او یکی از سرسخت ترین جنگجویان نامیده می شود.
 • قدرت درک کامل حیوانات و خواندن ذهن آن ها از دیگر قابلیت های شگفت انگیز Wonder Woman است. او این قدرت را از ارتمیس، خدای شکار، ماه و حیوانات دریافت کرد.
 • واندر وومن قابلیت دیگر خود را مدیون آتنا، خدای دانایی است که به او امکان صحبت به چند زبان را بخشید.
 • قابلیت تبدیل نیروی ذهنی به جسمی دیگر قابلیتی است که او را در میدان نبرد از بسیاری متمایز می سازد.
 • در کنار قابلیت های فوق العاده فیزیکی، قدرت شگفت انگیز درک احساسات دیگران نیز در او دیده می شود. این موضوع در فیلم لیگ عدالت در گفتگوی بین Wonder Woman و Cyborg به خوبی نمایش داده شده است.
 • آرتمیس قابلیتی دیگر هم به دایانا ارزانی داشته است و آن حواس پنجگانه منحصر به فردی است که در میدان نبرد به کمک او می آید و وی را تبدیل به جنگجویی شکست ناپذیر می کند.
 • در کتاب جدید Justice League Dark، از قدرت جدید جادویی واندر وومن نیز رونمایی شده است.

واندر وومن برای نبرد در برابر دشمنانش از چه ابزارهایی استفاده می کند؟

 • دستبند های مقاوم در برابر گلوله
 • طناب آتشین مخصوص درک حقیقت

 

مطالب مرتبط

مطلب بعدی مطلب قبلی