ترجمه فیلم، ترجمه زیرنویس

Movie Translation

سفارش زیرنویس همکاری بعنوان مترجم

۱۰ فیلم برتر ژانر حادثه ای (قسمت اول)

1_rambo-1

۱۰ فیلم برتر ژانر حادثه ای به انتخاب سایت فیلم مترجم (قسمت اول)

فیلم های برتر ژانر حادثه ای ذکر شده در این لیست ترتیب خاصی ندارد و نویسنده مقاله تلاش کرده تا فیلم هایی مختلف با سبک های متفاوت را برای انواع سلیقه ها در این لیست بگنجاند .

153040-frederika

اسلحه مرگبار ۱۹۸۷ Lethal Weapon

اسلحه مرگ بار فیلمی اکشن و پلیسی به کارگردانی Richard Donner و با بازیMel Gibson و Danny Glover در نقش دو کاراگاه بخش جنایی پلیس لوس انجلس ، در سال ۱۹۸۷ تولید گردید . این فیلم در زمان خود توانست موفقیتهای زیادی را بدست اورده و نامزد دریافت چهار جایزه اسکار شد که موفق به دریافت دو جایزه از میان انها گردید .
کاراگاه بخش جنایی اداره پلیس لوس انجلس ، راجر مرتاگ با بازی Danny Glover چند روزی بعد از تولد ۵۰ سالگی اش با همکار جدیدش مارتین ریگز با بازی Mel Gibson اشنا می شود ، ریگز به تازگی همسرش را در تصادفی از دست داده است و این اتفاق منجر به نوعی عدم تعادل در کنترل رفتار در او گشته و به در خواست رئیسش به لوس انجلس منتقل شده است . روابط بین این دو کاراگاه زمینه ای کمدی را در میان صحنه های اکشن و پلیسی این فیلم خلق می کند .موفقیت این فیلم منجر به ساخت قسمت های بعدب ان در سال های بعد گردید .

wallpaper-2581693لیون ، حرفه ای ۱۹۹۴ Leon : The Professional

لیون که با نام حرفه ای هم شهرت یافته اثری فرانسوی در ژانر حادثه ای به کارگردانی Luc Besson تولید ۱۹۹۴ می باشد . در این فیلم Jean Reno ، Garry Oldman و Natalie Portman ایفای نقش می کنند .
لیون مونتانا با بازی جان رنو ، ادم کشی حرفه ای و تنها نا خواسته با دختر دوازده ساله ای بنام ماتیلدا با بازی Natalie Portman اشنا می شود. پلیس آلوده ای بنام نورمن استنزفیلد با بازی Gary Oldman پدر و مادر ماتیلدا را کشته است .
این فیلم در گیشه موفق بود و توانست به عنوان فیلمی فرانسوی با بودجه ای ۱۶ میلیونی ، فروشی ۴۵ میلیون دلاری داشته باشد .

the-rock-posterصخره ۱۹۹۶ The Rock

یک اکشن امریکایی به کارگردانی Michael Bay و به قلم David Weisberg و Douglas S.Cook محصول ۱۹۹۶ می باشد . در این فیلم Nicholas Cage ، ٍEd Harris و Sean Connery ایفای نقش می کنند .
در منطقه ای بنان صخره گروهی از تنفنگداران سابق امریکایی تسهیلات موشکی شیمیایی امریکا در ان منطقه را به تسخیر خود در اورده اند و تهدید کرده اند در صورتی که ۱۰۰ میلیون دلار به انها داده نشود یکی از تاین موشک ها را به سمت شهر سانفرانسیسکو شلیک خواهند کرد . . یک شیمیدان مخصوص FBI به همراه یک افسر SAS سابق زندانی برای جلوگیری از شلیک این موشک به الکاتراز و منطقه صخره فرستاده می شوند . این فیلم نظر مثبت منتقدین را دریافت کرد و نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین صدا گردید . بودجه ساخت این فیلم تنها ۷۵ میلیون دلار بود که موفق به فروش ۳۳۵ میلیون دلاری در سراسر دنیا شد .

109هویت بورن ۱۹۹۶ The Bourne Identity

هویت بورن فیلم دیگری در ژانر حادثه ای تولید مشترک امریکا و المان اقتباسی از رمانی با همین نام نوشته Robert Ludium است که در سال ۲۰۰۲ تولید گردید . در این فیلم Matt Damon در نقش جیسون بورن فردی که حافظه اش را از دست داده بازی می کند . جیسون تلاش می کند تا در میان محیطی پر از دسیسه و خیانت در سازمان مخفی جاسوسی هویت واقعی خودش را پیدا کند . موفقیت این هویت بورن منجر به ساخت قسمت های دیگری هم برای این فیلم در سال های ۲۰۰۴ ، ۲۰۰۷ ، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ گردید .
این فیلم توسط Doug Liman تهیه و کارگردانی شده و فیلم نامه ان را Tony Gilory و Wiliam Blake Herron نوشته اند . این فیلم هنگام نمایش توانست نظر مثبت اکثر منتقدین را دریافت کرد .

Daniel Craig stars as James Bond in Metro-Goldwyn-Mayer Pictures/Columbia Pictures/EON Productions’ action adventure SKYFALL.

اسکای فال ۲۰۱۲ Skyfall

اسکای فال بیست سومین فیلم از سری فیلم های جیمز باند می باشد . در این فیلم Daniel Craig در نقش مامور ۰۰۷ بازی می کند که سومین مرتبه برای او محسوب می گردد . اسکای فال به کارگردانی Sam Mendes و به قلم Neal Purvis ، Robert Wade و John Logan در سال ۲۰۱۲ به نمایش گذاشته شد .
در این قسمت ، مامور ۰۰۷ مشغول بررسی حمله ای به تشکیلات MI6 می باشد … . این فیلم همزمان با سالگرد ۵۰ سالگی مجموعه فیلمهای جیمز باند عرضه گردید که با فیلم Dr No در سال ۱۹۶۲ اغاز شده بود . اسکال فال توانست نظر مثبت منتقدین را در زمینه های مختلف از جمله بازیگری ، فیلنامه ، کارگردانی و .. دریافت کند . اسکای فیلم اولین فیلم از سری جیمز باند و چهارمین فیلمی است که فروش ان به بیش از ۱ میلیارد دلار رسیده است و در حال حاضر هفتمین فیلم پر فروش در کل دنیاست . این فیلم موفق به دریافت جوایزی بسیاری از جشنواره های مختلف از جمله دو جایزه BAFTA دو جایزه اسکار و دو جایزه Grammys گردید .

ترجمه و تالیف : خسرو خطیبی 

مطالب مرتبط

مطلب بعدی مطلب قبلی