ترجمه فیلم، ترجمه زیرنویس

Movie Translation

سفارش زیرنویس همکاری بعنوان مترجم

۵ فیلم موفق ابرقهرمانی سال ۲۰۱۹

در قسمت پیشین این مقاله از ۵ فیلم ناموفق سال ۲۰۱۹ برای شما گفتیم. جای تعجب بود که برخی از فیلم های ابرقهرمانی بسیار مورد انتظار، عملکرد بسیار بدی از خود چه در فروش گیشه و چه در ساختار نشان دادند. امروز می خواهیم برای شما از ۵ فیلم موفق ابرقهرمانی سال ۲۰۱۹ بگوییم. شاید کسی باورش نمی شد برخی از این فیلم ها تا این اندازه خوش بدرخشند! با ما همراه باشید.

جوکر (Joker) (بودجه ساخت: ۵۵ تا ۷۰ میلیون دلار – فروش گیشه: ۱٫۰۶۹ میلیارد دلار)

هیچکس نمی توانست پیش بینی کند که فیلم جوکر تا این اندازه موفق می شود. بله، همه ما می دانستیم که سال ها پس از جوکر کریستوفر نولان، جوکر جدید، حسابی و آن هم با بازی واکین فینکس (Joaquin Phoenix) خوش می درخشد. اما موفقیت تا این اندازه این فیلم را واقعا پیش بینی نکرده بودیم. شاید بازی واکین فینکس، شاید عطش ما برای دیدن شاهکاری دیگر از جوکر در یک فیلم ابرقهرمانی خوش ساخت باعث این موفقیت شد. فیلم جوکر با بودجه ساخت حدودا ۵۵ میلیون دلاری فروش گیشه بیش از یک میلیارد دلاری را کسب کرد. این فیلم پرفروش ترین فیلم تاریخ با رده سنی بزرگسال شد.

انتقام جویان: پایان بازی (Avengers: Endgame) (بودجه ساخت: ۳۵۶ میلیون دلار – فروش گیشه: ۲٫۷۹۸ میلیارد دلار)

نیازی نیست بگوییم که فیلم انتقام جویان: پایان بازی موفقیت بسیار بزرگی محسوب می شود. همه می دانستیم که این فیلم موفقیت و فروش بسیار زیادی را کسب خواهد کرد. علاوه بر این، انتقام جویان: پایان بازی نتیجه تلاش بیش از ده ساله مارول با چندین فیلم ابرقهرمانی بود. داستان ابرقهرمانان این فیلم ها در انتقام جویان: پایان بازی به سرانجام می رسید. حتی کسانی که فیلم های گذشته را ندیده بودند به سینما شتافتند تا نبرد شانه به شانه ابرقهرمان ها کنار یکدیگر را ببینند. این فیلم با بودجه ساخت بسیار سنگین ۳۵۶ میلیون دلاری خود، پرفروش ترین فیلم تاریخ سینما شد.

مرد عنکبوتی: دور از خانه (Spider-Man: Far from Home) (بودجه ساخت: ۱۶۰ میلیون دلار – فروش گیشه: ۱٫۱۳۲ میلیارد دلار)

مارول در سال ۲۰۱۹ عملکرد بسیار فوق العاده ای داشت. مرد عنکبوتی: دور از خانه اولین فیلم دنیای سینمایی مارول پس از انتقام جویان: پایان بازی بود. همانطور که انتظار می رفت این فیلم نیز توانست پای میلیون ها بیننده را به سینما بکشاند! این فیلم بودجه ساختی معمولی نسبت به دیگر فیلم های ابرقهرمانی داشت. اما توانست تنها فروش داخلی ۴۰۰ میلیون دلاری را کسب کند که موفقیتی عظیم به حساب می آید. در پایان، این فیلم اولین فیلم از مجموعه فیلم مرد عنکبوتی است که فروشی بیش از یک میلیارد دلار را تجربه می کند.

کاپیتان مارول (Captain Marvel) (بودجه ساخت: ۱۵۲ میلیون دلار – فروش گیشه: ۱٫۱۲۸ میلیارد دلار)

در حقیقت کسی انتظار چنین موفقیتی از کاپیتان مارول را نداشت. در ابتدا امتیاز خوبی از راتن تومیتوز دریافت نکرد اما نظر تعداد زیادی از منتقدان به این فیلم مثبت بود. خیلی ها در واقع انتظار شکست سنگین این فیلم در فروش گیشه را داشتند اما کاملا برعکس شد! کاپیتان مارول یکی دیگر از فیلم های ابرقهرمانی ۲۰۱۹ بود که فروش بیش از یک میلیارد دلار را تجربه می کرد. مارول و دیزنی سود بسیار هنگفتی از این فیلم نیز به دست آوردند.

شیشه (Glass) (بودجه ساخت: ۲۰ میلیون دلار – فروش گیشه: ۲۴۷ میلیون دلار)

این فیلم آنطور که فکر می کنید در ژانر ابرقهرمانی قرار نمی گیرد. در واقع فیلم شیشه از مجموعه فیلم آسیب ناپذر (Unbreakable) می باشد. شاید هیچوقت کسی فکرش را هم نمی کرد که نسخه سوم آن یعنی فیلم شیشه تا این اندازه در فروش گیشه موفق ظاهر شود. بودجه ساخت آن ۲۰ میلیون دلار می باشد. اما فیلم شیشه فروش داخلی ۱۱۱ میلیون دلاری را کسب کرد و در مجموع توانست ۲۴۷ میلیون دلار فروش کند.   

مطالب مرتبط

مطلب بعدی مطلب قبلی