ترجمه فیلم، ترجمه زیرنویس

Movie Translation

سفارش زیرنویس همکاری بعنوان مترجم

۵ فیلم ناموفق اکشن سال ۲۰۱۹

از جدیدترین نسخه رمبو، رمبو: آخرین خون (Rambo: Last Blood)، گرفته تا فیلم فرشتگان چارلی (Charlie’s Angels)، بسیاری از فیلم های اکشن سال ۲۰۱۹ مخصوصا در فروش گیشه به موفقیت بسیار کمی دست یافتند.

فیلم هایی نظیر انتقام جویان: پایان بازی (Avengers: Endgame) و جان ویک ۳ (John Wick 3) از لحاظ ساخت فوق العاده بودند و در گیشه بسیار خوش درخشیدند. اما بسیاری از فیلم های اکشن سال ۲۰۱۹ از این موفقیت بی نصیب ماندند. امروزه می توان گفت که ژانر ابرقهرمانی و اکشن به نوعی با یکدیگر درآمیخته شده اند. اما متاسفانه باید بگوییم که بسیاری از اکشن های امسال که عناصر ابرقهرمانی در خود نداشتند بسیار ضعیف عمل کردند. و اما اکشن های ابرقهرمانی نیز وجود داشتند که در سال ۲۰۱۹ بسیار غیر قابل انتظار و بد ظاهر شدند. امروز ۵ فیلم ناموفق اکشن سال ۲۰۱۹ در فروش گیشه را به شما معرفی می کنیم. با ما همراه باشید.

رمبو: آخرین خون (Rambo: Last Blood) (بودجه ساخت: ۵۰ میلیون دلار – فروش گیشه: ۹۱٫۵ میلیون دلار)

با این وجود که جدیدترین فیلم رمبو در ماه سپتامبر اکران شد اما به نظر می آید که به زودی توسط فیلم دوستان به دست فراموشی سپرده شده است. فیلم رمبو: آخرین خون پنجمین نسخه از مجموعه فیلم رمبو محسوب می شود. جان رمبوی دوست داشتنی، همان سیلوستر استالونه در آن ایفای نقش می کند. متاسفانه این فیلم انتقاد بسیاری از منتقدان را برانگیخت. با بودجه ساخت ۵۰ میلیون دلاری، بسیار فروش گیشه بدی را تجربه کرد. فروش داخلی این فیلم تنها ۴۴٫۸ میلیون دلار بود.

مرد ماه جوزا (Gemini Man) (بودجه ساخت: ۱۳۸ میلیون دلار – فروش گیشه: ۱۷۳٫۳ میلیون دلار)

فیلم مرد ماه جوزا به دلیل استفاده از دوربین های فیلم برداری با نرخ فرم بالا و تکنولوژی دیجیتالی برای جوان گرایی بازیگر ویل اسمیت، بودجه ساخت سنگین ۱۳۸ میلیون دلاری داشت. اما این فیلم نتوانست با فروش خود به سود دهی برسد. تنها فروش داخلی ۴۸٫۵ میلیون دلاری کسب کرد. در صورتی که برای بازگرداندن هزینه ساخت خود حداقل باید ۲۷۵ میلیون دلار فروش می کرد. کمپانی پارامونت با ساخت این فیلم ۷۵ میلیون دلار ضرر کرد.

نابودگر: سرنوشت تاریک (Terminator: Dark Fate) (بودجه ساخت: ۱۸۵ تا ۱۹۶ میلیون دلار – فروش گیشه: ۲۶۱٫۱ میلیون دلار)

عوامل ساخت فیلم نابودگر: سرنوشت تاریک نوید خوبی برای طرفداران این مجموعه دوست داشتنی بود. رده سنی تماشای آن بزرگسال بود. لیندا همیلتون دوباره و پس از نابودگر ۲ به فیلم باز می گشت و جیمز کامرون تهیه کننده آن بود. اما این فیلم نتوانست به هیچ عنوان انتظارات را برآورده کند. فروش داخلی ۶۲٫۳ میلیون دلاری کسب کرد. برآوردها می گوید کمپانی پارامونت ۱۳۰ میلیون دلار برای ساخت این فیلم ضرر کرد. سال ۲۰۱۹ به هیچ عنوان سال خوبی برای این کمپانی بزرگ نبود.

گودزیلا: سلطان هیولاها (Godzilla: King of the Monsters) (بودجه ساخت: ۱۷۰ میلیون دلار – فروش گیشه: ۳۸۵٫۹ میلیون دلار)

فیلم گودزیلا: سلطان هیولاها فیلمی بسیار مورد انتظار و پر از جلوه های ویژه تصویری بود. بازیگران بزرگی همانند کایل چندلر (Kyle Chandler) و ورا فارمیگا (Vera Farmiga) در آن ایفای نقش می کردند. فروش گیشه آنچنان بدی هم نداشت: ۳۸۵ میلیون دلار. اما در مقایسه با گودزیلای سال ۲۰۱۴ که ۵۲۴ میلیون دلار فروش را تجربه کرد کمی ناامید کننده ظاهر شد. کارشناسان می گویند این فیلم برای تامین هزینه های ساخت خود می باید حدودا ۶۰۰ میلیون دلار فروش می کرد. بدین ترتیب این فیلم یک شکست محسوب می شود.

آلیتا: فرشته جنگ (Alita: Battle Angel) (بودجه ساخت: ۱۷۰ میلیون دلار – فروش گیشه: ۴۰۴٫۹ میلیون دلار)

فیلم آلیتا: فرشته جنگ موفقیت بسیار خوبی خارج از امریکای شمالی محسوب می شود. اما متاسفانه فروش داخلی بسیار اندک این فیلم مانع از آن شد که هزینه های ساخت آن بازگردانده شود. کارشناسان می گویند که این فیلم برای تامین هزینه های ساخت خود باید ۵۰۰ میلیون دلار حدودا فروش می کرد. یکی از تهیه کنندگان این فیلم نیز جیمز کامرون بود. می توان گفت وی سال آنچنان خوبی را پشت سر نگذاشته است.

مطالب مرتبط

مطلب بعدی مطلب قبلی