ترجمه فیلم، ترجمه زیرنویس

Movie Translation

سفارش زیرنویس همکاری بعنوان مترجم

دنباله های Avatar

همه ما پس از دیدن شاهکار دیگر جیمز کامرون، فیلم آواتار، و موفقیت های بسیاری که این فیلم کسب کرد ایمان قلبی داشتیم که روزی نسخه های بعدی آن نیز ساخته می شود. این فیلم با فروش حدودا ۲٫۷۸۸ میلیارد دلار پرفروش ترین اثر سینمایی تاکنون می باشد. البته انتظار می رود که به زودی فیلم Avengers: Endgame گوی رقابت را از آواتار بگیرد. از اکران این فیلم در سال ۲۰۰۹ تا چندی پیش که دیزنی تاریخ اکران دنباله های Avatar را اعلام کرد ده سال می گذرد. اما گویی قرار است چهار فیلم آواتار تا سال ۲۰۲۷ ساخته شود.

دیزنی طی اطلاعیه خود تاریخ مورد انتظار دومین فیلم Avatar را تا تاریخ ۱۷ دسامبر ۲۰۲۱ به تعویق انداخت. سومین فیلم Avatar قرار است در تاریخ ۲۲ دسامبر ۲۰۲۳ اکران شود. چهارمین عنوان ۱۹ دسامبر ۲۰۲۵ به اکران در می آید و پنجمین اثر از سری دنباله های Avatar در تاریخ ۱۷ دسامبر ۲۰۲۷ اکران خواهد شد. بدین تریتب تا هشت سال آینده چندین فیلم آواتار برای دیدن خواهیم داشت.

می شود گفت در این هشت سال به بسیاری از ابعاد سیاره پاندورا پی خواهیم برد. تهیه کننده پروژه آواتار جان لاندو اعلام کرد که تمامی این دنباله های Avatar بر روی سیاره پاندورا رخ خواهد داد. وی افزود که در این چهار فیلم شاهد پرداختن به دیگر محیط ها و فرهنگ های مختلفی که در این سیاره حاکم هستند خواهیم بود. او ادامه داد:

«در اولین فیلم Avatar تنها به قبیله «اوماتیکایا» پرداختیم. این قبیله باعث شد ما به دره «موآرا» راه پیدا کنیم. در ادامه به محیط های دیگر سیاره و قبیله های مختلف خواهیم پرداخت.»

دنباله های Avatar شاهد بازگشت بسیاری از شخصیت های فیلم اول خواهد بود. سم ورثینگتون، زویی سالدانا، استیون لانگ، جووانی ریبیسی، جول دیوید مور و بسیاری دیگر در فیلم های بعدی حضور خواهند داشت. همچنین بازیگران جدیدی از جمله کیت وینسلت در نقش رونال و میشل یئو در نقش دکتر کارینا موگ حضور پیدا خواهند کرد. دیوید تیولیس و وین دیزل نیز به بازیگران این مجموعه اضافه می شوند. قابل ذکر است که سیگورنی ویور در نقشی جدید و نامعلوم در این حاضر خواهند شد. بازیگران جوان زیادی نیز قرار است در این مجموعه فیلم نقش های مهمی بازی کنند.

موشن کپچر فیلم های آواتار ۲ و ۳ در نوامبر ۲۰۱۸ به پایان رسید. مرحله لایو اکشن و پس تولید فیلم نیز چندیست که آغاز شده است. تا زمان نگارش این مقاله نیز قرار است که این دو فیلم در سال های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۳ به اکران درآیند. اما باید دید که آیا بازهم تاریخ اکران آن ها به تعویق می افتد یا خیر.

 

 

مطالب مرتبط

مطلب بعدی مطلب قبلی