ترجمه فیلم، ترجمه زیرنویس

Movie Translation

سفارش زیرنویس همکاری بعنوان مترجم

معرفی بازی Halo Wars 2: یک استراتژی برای همه

halo wars 2 armies filmmotarjem

پیش نمایش  Halo Was 2 – یک بازی استراتژی برای همه

همچنان که Beta بازی Halo Wars 2 تا ۲  روز دیگر تمدید شدند، GameCentral صحبتی با سازندگان بازی درباره ی سختی های ساخت یک بازی استراتژی برای کنسول بازی داشته است که آنرا برای شما ترجمه کرده ایم. با فیلم مترجم همراه باشید.

نمایشگاه E3 امسال شاید تمام شده باشد ولی بدین معنا نیست که نویسندگان وقت استراحت دارند. بجز لیست طولانی مصاحبه ها و پیش نمایش هایی که باید نوشته شوند، این حقیقت پابرجاست که همیشه هرسال حداقل Beta یک بازی بزرگ معرفی می شود و امسال آن بازی بزرگ Halo Wars 2 بود که با پایان نمایش آن در E3، نمایش اصلی آن در قالب Beta تازه بر روی کنسول ها در خانه ها شروع شده است. گرچه عنوان محبوب Halo Wars 1 که در سال ۲۰۰۹ منتشر شد هرگز به بزرگی و محبوبیت بازی های دیگر Halo  نمی رسید ولی آنقدر جذاب بود که بازیکنان از ادامه ی آن استقبال کنند.

در کنار مراحلی داستانی که می توان آن ها را به صورت Co-Op انجام داد و احتمال می رود انجام آنها ۱۰ تا ۱۲ ساعت طول بکشد، بخش چندنفره نیز رونمایی شده است که تا به امروز مد های Deathmatch، Domination، Strongholds و Blitz برای آن معرفی شده اند. Domination بخشی است که آنرا در Beta بازی انجام دادیم. در این بخش باید مناطقی را آنقدر در تصرف خود نگه دارید تا امتیاز شما از حریفی که مدام به این مناطق حمله ور است بیشتر شود. بخش Strongholds را در E3 انجام دادیم که در آن بازیکنان باید بیشترین پایگاه ها را قبل از اینکه وقت تمام شود به تصرف خود در بیاورند. بخش Blitz همچنان یک راز باقی مانده است. بخش Deathmatch نیز همانطور که از اسم آن پیداست نبردی برای بقا است.

با سازنده بازی از Microsoft درباره ی بازی صحبتی داشته ایم که چطور این بازی با بازی های استراتژی دیگر مانند Command and Conquer که به نظر همه شبیه هم هستند متفاوت خواهد بود. او می گوید “ساختن بازی استراتژی که همه آن را دوست داشته باشند کار سختی است و داشتن دوربینی که از بالا وقایع بازی را به شما نشان می دهد ممکن است برای بعضی بازیکننان دلچسب نباشد ولی ما این سبک بازی را به جلو بردیم، طوری که همه از بازی آن لذت ببرند و شما به زودی بخش دیگری از بازی زمان انتشار آن خواهید دید که نظر همگان را درباره بازی استراتژی عوض خواهد کرد.”

filmmotarjem halo wars

او ادامه داد: “این بازی با اینکه یک بازی استراتژی است، حس متفاوتی را القا می کند. ما به زودی Beta بزرگتری را برای Windows 10 و Xbox One منتشر خواهیم کرد که شامل بخش هایی بیشتری خواهد بود.”

با اینکه سازنده ی Total War کار ساخت Halo Wars 2 را بر عهده گرفته است، چیزی که در Beta شاهد آن بودیم شباهت زیادی به Halo Wars 1 از لحاظ گیم پلی داشت و این جای تعجب ندارد چراکه Halo Wars 1 بهترین  فضای کاربری را دارا بود. ساختمان ها برای روی پی مشخص شده ای در پایگاه قرار می گرفت، شبیه به چیزی که Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth شاهد آن بودیم و منابع فقط انرژی و مهمات بودند که می توانستید آنها در داخل پایگاه خود تهیه کنید.

Halo Wars 2 دارای گزینه هایی برای انتخاب سریع نیروی های متفاوت است، طوری که شما همیشه دو دکمه با انتخاب همه ی نیرو ها یا انتخاب گروهی خاص از نیرو های خود فاصله دارید تا بتوانید آنها را به نبردی بفرستید که یا پیروزی یا شکستی سخت برای شما به دنبال خواهد داشت.

با اینکه بازی قالب متفاوتی دارد اما از سیستم قدیمی سنگ کاغذ قیچی استفاده می کند که سیستم بدی هم نیست. نیروی های هوایی خودروهای زمینی را از بین می برند، خودرو های زمینی نیروهای پیاده نظام را از بین می برند و نیروهای پیاده نظام نیروهای هوایی را از بین می برند. وقتی می گوییم از بین می برند، بدان معنا نیست که در یک لحظه نیرویی نیروی دیگر را نابود کند، بلکه بدان معناست که نیرویی در مقابل نیروی خاصی دیگر عملکرد بهتری خواهد داشت. هر نیرو توانایی منحصر به فرد خود را داراست اما فرمانده ای که از آن استفاده می کنید دارای توانایی هایی بسیاری از قبیل توپ لیزری و شکست ناپذیری موقت است.

دو تیم اصلی بازی انسان ها و فضایی ها به اسم Covenant هستند اما فقط دو فرمانده در Beta بازی حضور داشتند و اینکه آیا Prometheans یا فرمانده های بیشتری در بازی خواهند بود مشخص نیست. همچنین داستان بازی تا به امروز مشخص نیست. علاوه بر این هنوز مشخص نیست که آیا نسخه اول بازی با نام Definitive Edition برای رایانه های شخصی منتشر خواهد شد یا نه چرا که Halo Wars 2 بطور انحصاری بر روی Windows 10 و Xbox One منتشر خواهند شد.

halo_wars_2_e3_gameplay_screen_6

مطالب مرتبط

مطلب بعدی مطلب قبلی