ترجمه فیلم، ترجمه زیرنویس

Movie Translation

سفارش زیرنویس همکاری بعنوان مترجم

Nioh ترکیبی از Dark Souls و Ninja Gaiden

ترکیبی از Dark Souls و Ninja Gaiden

منصفانه است که بگوییم Nioh بسیار شیبه به Dark Souls اما با تغییراتی خاص است. گرچه سبک گیم پلی و ساختار بازی به نظر شبیه به کارهای شرکت From Software است، اما Team Ninja سازنده ی بازی توانسته است حس متفاوتی را برای Nioh ایجاد کند و با اینکه این حس با ترکیب عناصر بازی های Dark Souls و Ninja Gaiden به دست آمده اما اثری بزرگ تر را رقم زده است. می توان براحتی گفت این بازی بهترین اثر Team Ninja در ۱۰ سال اخیر بوده است.

تشخیص اینکه Nioh در کجا و چگونه از Dark Souls الهام گرفته است کار سختی نیست. Nioh مانند Ninja Gaiden یک بازی اکشن سرعتی و خون ریزی های گسترده نیست و بیشتر همه چیز در آن حساب و کتاب دارد، طوری که مدام باید مراقب باشید و همیشه با احتیاط پیشروی کنید وگرنه زنده نخواهید ماند. کشتن دشمنان به شما Amrita می دهد (مانند Souls) که می توانید از آن برای آپگرید و بالا بردن Level استفاده کنید. زمانی که کشته می شوید، در نزدیک ترین عبادتگاهی که در آن عبادت کرده اید ظاهر خواهید شد و البته با اینکه تجهیزات خود را از دست نمی دهید اما Amrita بدست آمده را از دست می دهید.

سرعت و حس کلی بازی تا حدودی شبیه به Dark Souls است. هر مرحله را با احتیاط آغاز می کنید، با تهدیدات و تاکتیک های دشمنان آشنا می شوید، یاد می گیرید کی حمله کنید و کی فرار کنید و همزمان Amrita جمع می کنید. همینطور که پیشروی می کنید، به عبادتگاه های بیشتری می رسید که راه های جدید، دشمنان جدید و مناطق جدیدی را در مقابل شما قرار می دهد. بعضی از این دشمنان بسیار قدرتمند هستند، بطوری که اگر نقطه ضعف یا روش مبارزه با آنها را پیدا نکنید، تلاش های شما بی ثمر خواهد ماند. بطور خلاصه می توان گفت بازی شبیه به Dark Souls پیش می رود.

با اینکه تفاوت های زیادی وجود دارد، اما Nioh در جزییات بسیار شبیه به Dark Souls است. از لحاظ لوت جمع کردن، بازی شبیه به Diablo عمل می کند، طوری که تسلیحات و لباس های بسیار زیادی خواهید یافت که براحتی دور خواهید انداخت که البته نکته ی بدی هم نیست چرا می توانید آنها را در عبادتگاه ها با Amrita معاوضه کنید. Nioh تجهیزات نینجایی، ابزار های گوناگون و قدرت های زیادی در اختیار شما می گذارد. این ابزار ها حتی شامل نارنجک های مختلف و غیره می شوند. جایی که Team Ninja هنرنمایی می کند بخش سیستم نبرد و تسلیحات است. شما می توانید همزمان دو اسلحه نزدیک زن و دو اسلحه دوربرد حمل کنید که همیشه آماده استفاده هستند. سیستم دفاع و حمله شامل تاکتیک های متفاوتی است که اگر بدانید کی و کجا استفاده کنید و نسبت به آن تسلط داشته باشید، کار شما راحت تر خواهد شد.

این بازی بطور انحصاری برای PS4 و PS4 Pro منتشر شده است. بازیکنان می توانند گرافیک بازی را خود تنظیم کنند. دارندگان PS4 استاندارد می توانند میان ۶۰ فریم در ثانیه و گرافیک بالاتر یکی را انتخاب کنند و دارندگان PS4 Pro می توانند میان ۴K 30 فریم در ثانیه و ۱۰۸۰p 60 فریم در ثانیه یکی را انتخاب کنند که البته ما بخاطر گیم پلی بازی مدل ۶۰ فریم را برای همه پیشنهاد می کنیم.

از جمله نقات قوت بازی اکشن خوب، سیستم نبرد پیچیده و پیشرفته، سختی برخی مراحل و پیشرفت کاراکتر بازی است ولی اگر بخواهیم نقات ضعف آن را هم بگوییم می توان به سخت بودن بیش از حد برخی از غول ها و نداشتن داستانی قوی اشاره کرد. Nioh نمی تواند با عظمت Dark Souls رقابت کند و برخی غول ها شاید برای شما تبدیل به کابوسی بی پایان شوند اما در کل بدون شک می توان گفت Team Ninja بهترین بازی خود خلق کرده است. اگر Dark Souls را دوست دارید و همچنین از سامورایی ها، نینجا ها و چالش های متفاوت خوشتان می آید، Nioh بهترین انتخاب برای شماست.

منبع: TrustedReviews.com

مطالب مرتبط

مطلب بعدی مطلب قبلی