ترجمه فیلم، ترجمه زیرنویس

Movie Translation

سفارش زیرنویس همکاری بعنوان مترجم

فروش ۱ میلیارد دلاری بازی Rainbow Six Siege

فروش ۱ میلیارد دلاری بازی Rainbow Six Siege؟ شاید شما نیز از شنیدن چنین خبری شگفت زده شوید. اگر بگوییم رینبو ۶ حتی در کشور خودمان نیز جز پرطرفدارترین شوترهای آنلاین می باشد بیراه نگفته ایم. اما بگذارید کمی به عقب برگردیم. شکی نیست که وقتی صحبت از انتخاب بازی های «آنلاین در حال توسعه» می شود بسیاری از گیمرها در انتخاب خود دچار تردید می شوند. اگر این بازی موردنظر آنطور که باید و شاید مورد توجه گیمرها قرار نگیرد ممکن است برخی از توسعه دهنگان اصلی بازی سراغ پروژه های دیگر بروند و بدین ترتیب این عنوان جدید «آنلاین در حال توسعه» مشکلات زیادی را برای بقای خود خواهد داشت. گیمرهایی هم که این بازی را خریده اند با عنوانی ناقص و کم محتویات رو به رو هستند.

کمپانی یوبی سافت دو عنوان با وضعیتی مشابه هنگام عرضه داشت: For Honor و Tom Clancy’s Rainbow Six Siege. این دو عنوان مدت ها پس از عرضه خود با موفقیت های بسیاری نسبت به زمان انتشارشان رو به رو شدند. اینجاست که می توانیم به معنای واقعی بازی های «آنلاین در حال توسعه» پی ببریم. کمپانی یوبی سافت این دو عنوان موفق خود را با آنکه هنگام عرضه نقدهای خیلی مناسبی دریافت نکرده بودند گسترش داد و حالا آنان از موفق ترین بازی های این کمپانی بزرگ به حساب می آیند.

برای اینکه نسبت به این موضوع اطلاعات بیشتری بدست بیاوریم نگاهی به موفقیت های بدست آمده بازی رینبو ۶ معروف می اندازیم. این بازی در تاریخ ۱ دسامبر ۲۰۱۵ برای کنسول های پلی استیشن ۴ و اکس باکس وان و همچنین کامپیوترهای خانگی عرضه شد. آن زمان مورد محبوبیت چندانی قرار نگرفت. هنگام عرضه رینبو ۶ هرگز کسی فکر نمی کرد که یوبی سافت علیرغم نقدهای بازی و جامعه گیمینگ تا سال ها به پشتیبانی از این عنوان ادامه دهد و آن را با اضافه کردن محتویات ارزشمند به یکی از موفق ترین آثار کمپانی خود بدل کند. امروزه گزارش می شود که این بازی فروشی بیش از یک میلیارد دلار کسب کرده است. اما نکته حائز اهمیت دیگر اینست که از تاریخ ۱ آپریل ۲۰۱۸ تا ۳۱ مارس ۲۰۱۹ (یعنی یک سال تمام) تعداد بازی کننده های این بازی ۴۰ درصد افزایش داشته است. در حال حاضر بازی کننده های این عنوان بیش از ۴۵ میلیون نفر می باشد. رینبو ۶ هنگام عرضه با نقدهای منفی همراه بود و محتویات آنچنانی برای گیمرها به ارمغان نمی آورد. اما حال می توانیم مشاهده کنیم بوی سافت با پشتیبانی خود از این بازی طی سال های متوالی چگونه ورق را به نفع آن برگردانده است.

اخیرا نیز در فضای مجازی یوبی سافت پرسشنامه ای برای کاربران آماده کرده است که طی آن از بازیکنان می خواهد نظرشان را درمورد انواع گیم پلی دیگری که تمایل دارند در بازی مشاهده کنند، بگویند. حال باید دید یوبی سافت برای این عنوان که سالانه حدود ۳۰۰ میلیون دلار برایش به ارمغان آورده است چه تدابیری خواهد اندیشید. تدابیری که اگر همانند پشتیبانی ارزشمند این کمپانی طی سالهای متوالی از این بازی باشد، تنها به پیشرفت و گسترش محبوبیت رینبو ۶ منجر خواهد شد.

به خاطر داشته باشید که نمایشگاه E3 2019 کمتر از یک ماه دیگر شروع خواهد شد. شاید یوبی سافت با اخباری رسمی از محتویات جدید رینبو ۶ در این نمایشگاه بتواند باری دیگر طرفداران آن را شگفت زده کند.

 

مطالب مرتبط

مطلب بعدی مطلب قبلی