ترجمه فیلم، ترجمه زیرنویس

Movie Translation

سفارش زیرنویس همکاری بعنوان مترجم

ترجمه چند رسانه ای

نیاز به ترجمه چند رسانه ای با کیفیت بالا برای صنایع سرگرمی و رسانه ای ضروری است. علاوه بر این، شرکت های چند ملیتی و سازمان های دولتی بیشتر بر روی سیستم عامل های چند رسانه ای تمرکز می کنند تا مخاطبان مورد نظر خود را آموزش دهند.

زیرنویس

یکی از خدمات اصلی ترجمه چند رسانه ای زیرنویس است. تقریبا هر نوع ویدئو نیاز به زیرنویس در چندین زبان دارد. بازارهای بین المللی برای دستیابی به محتوای ویدیویی آموزشی و سرگرمی اهمیت حیاتی دارند، بدین ترتیب زیرنویس بخش مهمی از دستیابی به این بازارهای بین المللی است.

زیرنویس فراتر از یک ترجمه ساده است، که شامل یک فرایند بسیار فنی و دقیق است تا اطمینان حاصل شود که مخاطب قادر است هر صحنه را با محتوای گفتاری یا نوشته شده درک کند.

صداگذاری

خدمات ترجمه چندرسانه ای صداگذاری در تولیدات ویدئویی برای جایگزینی محتوای صوتی که توسط یک بازیگر در یک صحنه خاص صحبت نشده است، استفاده می شود. مستند ها معمولا از صداگذاری استفاده می کنند، زیرا معمولا یک صدا در پس زمینه یک صحنه وجود دارد که آن صحنه را توصیف می کند. خدمات صداگذاری به دقت بکارگیری شده در دوبله یا زیرنویس نیاز ندارند؛ با این حال، آنها هنوز هم باید یک دنباله زمان را دنبال کنند. این نیاز به تجهیزات و تخصص مناسب دارد.

دوبله

یکی دیگر از خدمات اصلی ترجمه چند رسانه ای ، دوبله دقیق محتوای صوتی گفتاری در تولیدات ویدیویی است. دوبله به طور گسترده ای در بازارهایی استفاده می شود که زیرنویس سازی اهداف تولیدکنندگان را به طور کامل انجام نمی دهد و یک روش جهانی تر برای تبدیل محصولات ویدئویی برای بازارهای بین المللی است. همانطور که نیازی به خواندن ندارد، برای کودکان و بازارها با سطوح پایین تر و سطح سواد عمومی ایده آل است. بسیاری از شرکت ها دوبله را ترجیح می دهند زیرا تجربیات فیلم اصلی تولید شده در آن بیشتر بازتاب می یابد.

علیرغم افزایش محبوبیت صداگذاری های ساده و زیرنویس، روند دوبله سازی و هماهنگ سازی لب ها هنوز یکی از روش های محبوب برای تماشای محتوای ویدئویی در یک زبان دیگر است.

برای اینکه محتوای ویدئو به درستی دوبله شود، دیالوگ ها باید توسط یک تیم از متخصصان در این زمینه ترجمه شود تا اطمینان حاصل شود که متن ترجمه شده، هنگامی که صحبت می شود، با حرکت لب های بازیگر اصلی مطابقت دارد.

همگام سازی لب ها

همگام سازی لب (همگام سازی)، که به عنوان مترادف دوبله استفاده می شود، فرایندی است که در آن سعی می شود که صدای قرار داده شده با حرکات لب بازیگران اصلی مطابقت داشته باشد. این فرایند در بسیاری از فیلم های بلند مدت انجام می شود زیرا به مخاطبان کمک می کند تا مطالب را درک کنند و این توهم را ایجاد می کند که محتوا در ابتدا در زبان دوبله شده فیلم برداری شده است. همگام سازی لب ها و دوبله کردن مکمل یکدیگر هستند، زیرا هماهنگی صوت ضبط شده با حرکت لب بازیگران زنده یا انیمیشن بسیار حیاتی است. در غیر این صورت، تولید به عنوان یک محصول درجه دو حساب می شود. اغلب ممکن است لازم باشد که ترجمه اصلی را اصلاح کنید تا زمان صحبت کردن کوتاه شود. این می تواند یک مشکل در هنگام دوبله بین انگلیسی و اسپانیایی باشد، زیرا به طور معمول کلمات بیشتری برای انتقال معنایی مشابه در اسپانیایی نسبت به انگلیسی و برعکس استفاده می شود.

 

مطالب مرتبط

مطلب بعدی مطلب قبلی