ترجمه فیلم، ترجمه زیرنویس

Movie Translation

سفارش زیرنویس همکاری بعنوان مترجم

نقد و بررسی فیلم Avengers: Infinity War

فیلم انتقام جویان: نبرد بی پایان، فیلمی عامه پسند و دوست داشتنی است اما دارای چیدمانی تکراری و نا امید کننده می باشد. با نقد و بررسی فیلم Avengers: Infinity War با ما همراه باشید.

گیشه این فیلم تاکنون ۲٫۰۴۷ میلیارد دلار بوده است.

پس از داستان اصلی، قسمت های بعدی انتقام جویان مانند جنگ داخلی، رانگناروک و عصر اولتران نیز همان کیفیت را دنبال کردند. اکنون دنیای سینمایی مارول در فیلم  انتقام جویان: نبرد بی پایان نظیر ستاره می درخشد. در فیلم Avengers: Infinity War نه تنها تمام قهرمانان خلق شده پیشین مارول حضور دارند بلکه شخصیت های جدیدی مانند چادویک بوزمن در پلنگ سیاه، بندیکت کامبریج در دکتر استرنج، تام هالند درنسخه جدید مرد عنکبوتی در آن به نمایش در می آیند. همکاری سه ابرقهرمان اصلی فیلم انتقام جویان: نبرد بی پایان، رابرت داونی جونیور (مرد آهنی)، کریس همسورث (ثور) و کریس ایوانز (کاپیتان آمریکا) موفقیتی طولانی مدت و نزدیک به یک دهه برای آن ها محسوب می شود و برای دیگر ابرقهرمانان فیلم Avengers: Infinity War نیز قطعاً موفقیتی یکساله به حساب می آید.

حضور این تعداد بیشمار ابرقهرمان در فیلم قطعاً تاثیرگذار است. فیلم انتقام جویان: نبرد بی پایان، قوی‌ترین و شلوغ‌ترین فیلم مارول تا به امروز به شمار می‌آید. البته باید گفت این فیلم طولانی‌ترین فیلم مجموعه انتقام جویان با مدت زمان ۱۶۰ دقیقه می باشد. کارگردان این فیلم برادران روسو هستند که کارگردانی دو قسمت اخیر کاپیتان آمریکا را نیز بر عهده داشته اند. آنان علاوه بر به تصویر کشاندن زیبای بخشی دیگر از دنیای مارول، گوشه ای از جاه طلبی خود در دنیای هنر را نیز به نمایش گذاشتند.

ضدقهرمان این فیلم که محافظان کهکشان باید با آن مقابله کنند تانوس نام دارد. وی باید چالش بسیار بزرگی برای قهرمانان فیلم به حساب آید. در غیر این صورت فیلم موفق نخواهد بود. اگر شخصیت تانوس همانند قسمت های قبل باشد قطعا نیازی به حضور این همه ابر قهرمان در فیلم نمی باشد. در این قسمت شاهد خواهید بود که او برنامه ای جامع برای نابودی جهان دارد و از دستکش آهنی استفاده می کند که در آن شش سنگ بعنوان سنگ های ابدیت بکار برده شده اند و هر یک به طور مجزا قدرت وی را در مبارزه بالا می برند. بینندگان همیشگی افسانه های مارول می دانند که هر یک از این سنگ های رنگی کجا پنهان شده اند…

با توجه به ساختار گسترده ای که برادارن روسو روی آن کار می کنند، استفاده از موضوع کلیشه ای همانند جمع‌آوری جواهرات کاری اساساً ناامید کننده به نظر می رسد. اما مشکل اصلی در مورد شخصیت تانوس است. وی موجودی عظیم الجثه و دو برابر انسان است. اما جلوه های ویژه کار شده بر روی جاش برولین اختیار عمل او را به عنوان بازیگر محدود کرده است. او نمی تواند بعنوان یک دشمن بالقوه ایفای نقش کند و بیشتر شبیه غول های فیلم دنیای وارکرفت است. موضوع فرعی داستان در مورد دختر خوانده او گامورا (زویی سالدانا) می باشد که او این دختر را از نگهبانان کهکشان دزدیده است و از گامورا می خواهد تا به وی کمک کند. شما این تلاش او را می بینید و این صحنه ها مضحک و عجیب هستند.

برادران روسو موقعیت بهتری داشتند تا شخصیت های خوب داستانشان را برای طنز یا اختلاف در مقابل یکدیگر قرار دهند. نمونه این موضوع را در شخصیت های تازه اضافه شده به داستان مشاهده می کنید که اغلب آنها هنوز با یکدیگر ملاقات نکرده اند و این معارفه قطعا ارزشمند است. بهترین دیالوگ در فیلم هنگامی است که کاپیتان آمریکا نام خودش را بیان می کند.

نقش کریس پرت بعنوان پادشاه ستاره، پیتر کوییل وقتی پررنگ می شود که ثور با بدن عضله ای و تاثیر گذار خود وارد کشتی او می شود.

 

 

 

مطالب مرتبط

مطلب بعدی مطلب قبلی