ترجمه فیلم، ترجمه زیرنویس

Movie Translation

سفارش زیرنویس همکاری بعنوان مترجم

نقد و بررسی فیلم Hereditary

نقد و بررسی فیلم Hereditary، داستان ترسناک خانوادگی، ترسناکترین فیلم ۲۰۱۸

فیلم Hereditary، داستان خانواده ای است که دارای مشکلی ماورا الطبیعی می باشند. این فیلم تبدیل به شاهکاری مدرن شده است.

بودجه ساخت این فیلم ۱۰ میلیون دلار و گیشه آن ۷۹٫۳ میلیون دلار می باشد.

داستان خانواده ای که اجداد شان توسط شیاطین مورد حمله قرار گرفته و مسموم شده اند و شما حتی قادر به حس کردن این موضوع نیز نخواهید بود. فیلم Hereditary فیلمی ترسناک است که اتفاقات رخ داده در شب را به صورتی دیگر نشان می دهد. به بیان واضح تر، این سبک از آری آستر، نویسنده و کارگردان، سبکی متفاوت تر از فیلم های ترسناک درجه ب می باشد.

این فیلم ساز ۳۱ ساله برای آثار کوتاه و قدرتمندش از جمله: مایچوزن و ماجرای عجیب جانسون  مشهور می باشد. آثار وی شبیه به فیلم های ماورا الطبیعه جنیفر کنت (فیلم بابادوک) و رابرت ایگرز (فیلم جادوگر) می باشند. وی همانند هنرمندی است که اتفاقات غیر طبیعی را می بیند.

موضوع آستر، خانواده است. تونی کولت که در نقش آنی گراهام بازی می کند در ابتدای فیلم وقت کمی را در خانه با همسر درمانگر خود استیو (گابریل بیرن) و دو فرزندش می گذراند. او بیشتر وقتش را صرف کارش می کند. فرزند بزرگ وی پیتر (الکس وولف) دبیرستانی و مصرف کننده مواد مخدر است و فرزند کوچکش چارلی (میلی شاپیرو) به شدت خجالتی می باشد. آنی سازنده مینیاتور و ماکت های خانه و اتاق ها است. سرمایه گذاری او برای بازسازی خانه ای که در آن زندگی می کند کاملا مشهود است اما او تلاشی برای حفظ کنترل در زندگی اش ندارد. آستر و فیلمبردار خلاق و بی نظیرش پائول پوگورزلسکی فیلم را با نمایی عریض از این خانه عروسکی شروع کردند و سپس با پیچیدگی خاصی به داخل خانه رفتند و بیرون آمدند به گونه ای که نمی توان هنر را از واقعیت تشخیص داد.

فیلم برداری این فیلم در ۳۲ روز به اتمام رسید.

 

آرامش ما در ابتدای فیلم، از همان لحظه ای که در خانواده گرام مرگی رخ می دهد، از بین می رود. زمانی که مصیبت خانوادگی دیگری اتفاق می افتد، دوست الن، جون (آن داود) آنی را متقاعد می کند تا احضار روح کند و ما تمام این لحظات را با ترس نگاه می کنیم مخصوصا هنگامی که پیتر در مدرسه کارهایی را انجام می دهد و هیچ کاری از دست پدر بر نمی آید.

فیلم مانند طوفانی، شکل می گیرد. شما قادر خواهید بود که صدای نوازنده ساکسوفون (کولین استتسون) را در کابوس های شبانه تان بشنوید. همچنین جادوی سیاه جلوه های بصری گریم و اعضای مصنوعی، شاهکار استیو نیوبرن. به هر حال فیلم وراثت کاملا بر ما غلبه می کند و این کار را نه از راه خون بلکه از راه خشونت ذهن انجام می دهد. در این فیلم ما انسان های واقعی را می بینیم نه موجودات ساختگی که دیگر کارگردان ها برای فیلم های ترسناک بی ارزش استفاده می کنند. آستر در این فیلم به اعمال غیر عادی خانواده اشاره می کند. چهره ی پیتر در پایان فیلم باعث می شود که شما حسابی ترس را تجربه کنید.

مطالب مرتبط

مطلب بعدی مطلب قبلی