ترجمه فیلم، ترجمه زیرنویس

Movie Translation

سفارش زیرنویس همکاری بعنوان مترجم

نقد و بررسی فیلم Mission: Impossible – Fallout

تا پیش از اکران فیلم ماموریت غیر ممکن: سقوط، مردم آن را با دو رکن اساسی می شناختند. اول اینکه در سرتاسر مجموعه فیلم های ماموریت غیرممکن، فیلم Mission: Impossible – Fallout اولین فیلم این مجموعه است که ادامه اتفاقات نسخه پیشین را روایت می کند. دوم هم همان آسیب دیدگی معروف مچ پای تام کروز می باشد. امروز به نقد و بررسی فیلم Mission: Impossible – Fallout خواهیم پرداخت.

فیلم ماموریت غیر ممکن: سقوط با دارا بودن زمان ۲ ساعت و ۲۷ دقیقه طولانی مدت ترین فیلم این مجموعه می باشد.

ابتدا به مسئله آسیب دیدگی تام کروز می پردازیم. آن سکانسی که تام کروز در آن دچار آسیب دیدگی شد نیز در فیلم وجود دارد. هنگامی که شما آن صحنه را مشاهده می کنید ناخودآگاه احساس ترسی شما را فرا می گیرد زیرا شما می دانید که پس از آن، یعنی در واقعیت، چه بر سر مچ پای تام کروز می آید! از این مسئله که بگذریم باید گفت این نوع بدلکاری از بدلکاری های فوق العاده خطرناک سینما محسوب می شود که شخص تام کروز آن را انجام داده است.

دومین مسئله ای که فیلم ماموریت غیر ممکن: سقوط را از اهمیت ویژه ای نسبت به دیگر فیلم های این مجموعه برخوردار کرده است این است که این فیلم ادامه اتفاقات نسخه قبلی آن یعنی فیلم Mission: Impossible – Rogue Nation را روایت می کند. سالامون لین با بازی شان هریس دوباره در این فیلم نیز نقش خود را ایفا می کند. او به همراه همدستان خود باری دیگر امنیت دنیا را با خطری جدی مواجه می کند.

تمام بدلکاری های نقش اتان هانت توسط خود تام کروز صورت گرفته است.

با اضافه شدن جولیا با بازی میشل موناهن، همسر سابق اتان هانت در فیلم Mission: Impossible III به این فیلم، می شود گفت فیلم Mission: Impossible – Fallout دارای شاخص هایی به مراتب عمیق تر از دیگر فیلم های این مجموعه می شود. چراکه حالا اشتباهات گذشته اتان هانت گریبان گیر وی شده است. البته می شود گفت اتفاق افتادن این امر اثری جانبی نیز بر پیکر فیلم وارد کرده است. آنقدر بر روی ساخت فوق العاده فیلم تاکید شده است که این امر باعث شده است که زمان فیلم بسیار طولانی شود. فیلم ماموریت غیر ممکن: سقوط با دارا بودن زمان ۲ ساعت و ۲۷ دقیقه طولانی مدت ترین فیلم این مجموعه می باشد.

موضوعات دیگری نیز وجود دارند که باعث شده اند فیلم ماموریت غیر ممکن: سقوط از اهمیت ویژه ای نسبت به دیگر فیلم های این مجموعه برخوردار شود. برای اولین بار است که دو فیلم از مجموعه فیلم های ماموریت غیر ممکن توسط یک کارگردان کارگردانی می شوند. این کارگردان کریستوفر مک‌کوری نام دارد. فیلم Mission: Impossible – Fallout نسبت به شماره های پیشین خود بهبود زیادی درمورد صحنه های اکشن کرده است. صحنه های تعقیب و گریز فوق العاده، نبردهای تن به تن اعجاب انگیز و آتش بازی های دیدنی با اسلحه های گوناگون در سرتاسر فیلم رخ می دهند. فیلم ماموریت غیر ممکن: سقوط، در پنج کشور فرانسه، بریتانیا، نروژ، نیوزلند و امارات متحده عربی فیلم برداری شده است.

هنری کویل اذعان داشته است که آماده شدن برای انجام بدلکاری های این فیلم از آمادگی بدنی برای فیلم «سوپرمن» نیز سخت تر بوده است.

سرانجام و پس از اینکه فیلم Mission: Impossible – Fallout را به اتمام برسانید از نمایش فوق العاده بازیگرهایی چون تام کروز که برای ایفای بی نقص نقش خود حتی جان خود را نیز به خطر می اندازد شگفت زده خواهید شد. وی خیلی خوش اقبال بود که در انجام بدلکاری های خطرناک این فیلم تنها از ناحیه مچ پا دچار شکستگی شد.

 

 

مطالب مرتبط

مطلب بعدی مطلب قبلی