ترجمه فیلم، ترجمه زیرنویس

Movie Translation

سفارش زیرنویس همکاری بعنوان مترجم

بهبود سازی صوتی جدید شبکه نتفلیکس

بهبود سازی صوتی جدید شبکه نتفلیکس از امروز ارائه می شود. نتفلیکس طی این بهبود سازی بیشترین میزان بیت ریت صوتی برنامه هایش را افزایش می دهد. همچنین این میزان بیت ریت با توجه به سرعت اینترنت کاربران نیز قابل تنظیم خواهد بود.

نتفلیکس با این تکنولوژی جدید بیشترین میزان بیت ریت برنامه هایی که از صوت ۵٫۱ استفاده می کنند را تا ۶۴۰ کیلوبیت بر ثانیه و آن هایی که از صوت دالبی اتموس بهره مند هستند را تا ۷۶۸ کیلوبیت بر ثانیه افزایش می دهد. بیت ریت صوتی برنامه هایی که شما در شبکه نتفلیکس مشاهده می کنید با توجه به سرعت اینترنت شما متفاوت خواهد بود. این میزان می تواند برای جلوگیری از وقفه در تماشای شبکه نتفلیکس تا ۱۹۲ کیلوبیت بر ثانیه کاهش پیدا کند.

نتفلیکس پیش از این نیز چنین راهبردی را درمورد پخش ویدیوهای خود اتخاذ کرده بود. بدین ترتیب کیفیت برنامه مورد نظر شما در لحظه و با توجه به سرعت اینترنت شما تغییر می کند تا وقفه ای در تماشای آن بوجود نیاید. تاکنون کیفیت صوتی هر برنامه ای که در شبکه نتفلیکس پخش می شد از همان ابتدا و با توجه به سرعت لحظه ای اینترنت فرد تعیین می گشت. پس از آن هیچ گزینه ای مبنی بر تغییر کیفیت صوت برنامه وجود نداشت. بدین معنی که در واقع فرد گاهی اوقات مجبور می شد برنامه ای را با کیفیت صوتی پایین تر از آنچه سرعت اینترنت او می توانست فراهم آورد تماشا کند. حتی گاهی اوقات نیز چون صوت برنامه از همان ابتدا روی بیت ریتی بالاتر از توانایی سرعت اینترنت فرد تنظیم می شد او مجبور بود برنامه مورد نظر خود را با وقفه های مکرر تماشا کند.

در عین حال که بیشترین میزان بیت ریت صوتی ۵٫۱ برنامه های نتفلیکس ۶۴۰ کیلوبیت بر ثانیه می باشد، هنوز هم در مقایسه با صوت اصلی آن ها که فرکانسی ۲۴ بیت و ۴۸ کیلوهرتز را دارا می باشد بسیار فشرده می شود. شبکه نتفلیکس به این دلیل این بیت ریت را انتخاب کرده است که اعتقاد دارد این تفاوت کیفیت بیت ریت با صوت اصلی برنامه قابل تشخیص نمی باشد. در نتیجه افزایش میزان بیت ریت عملا بی فایده است. نتفلیکس همچنین اعلام کرده است که میزان بیت ریت صوتی برنامه هایش در گذر زمان با توجه به کارایی انکودرهایش احتمالا دچار تغییرات خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط

مطلب بعدی مطلب قبلی