ترجمه فیلم، ترجمه زیرنویس

Movie Translation

سفارش زیرنویس همکاری بعنوان مترجم

فیلم Slender Man

نقد و بررسی فیلم Slender Man: داستانی بی مزه و خام، دست پخت «خیال پردازی های اینترنتی»

فیلم Slender Man همان کاری را برای یوتیوب می‌ کند که فیلم The Ring برای ویدیوهای خانگی کرد. اما این کجا و آن کجا؟

پوستر فیلم Slender Man

  • کارگردان: Sylvain White
  • تاریخ اکران (امریکا): ۱۰ آگوست ۲۰۱۸ مصادف با ۱۹ مرداد ۱۳۹۷
  • ژانر: ترسناک | مرموز | مهیج
  • بازیگران کلیدی: Joey King, Javier Botet, Annalise Basso, Julia Goldani Telles
  • بودجه: ۱۰ تا ۲۸ میلیون دلار
  • گیشه: ۴۲ میلیون دلار

اسلندرمن کیست؟

از سال ۲۰۰۹ که مردی بنام اریک نودسن شخصیت اسلندرمن را در یک انجمن اینترنتی معرفی کرد، این شخصیت در تخیل مردم رخنه کرده است. اسلندرمن موجودی شبح وار با قامتی کشیده و چهره‌ ای بدون چشم، بینی و دهان می باشد که کت و شلواری رسمی بر تن دارد. دیری نگذشت که حکایت ها و تصاویر زیادی از این موجود عجیب همه جا را فرا گرفت. البته هنوز هم تمامی حق و حقوق خلق این اثر خیالی متعلق به اریک نودسن می باشد.

طعمه های اسلندرمن را بیشتر دختران نوجوان تشکیل می دهند.

نقدی بر داستان فیلم Slender Man

داستان ضعیف نوشته شده فیلم Slender Man در شهری بدون نام رخ می‌ دهد. در سرتاسر فیلم حتی یک بار نیز اسمی از این شهر برده نمی‌شود. نمی شود گفت علت این که نامی از این شهر ذکر نمی شود این است که مخاطب تصور کند خودش در آنجا زندگی می کند چراکه از تمام شهر موجود در این فیلم تنها یک دبیرستان و یک جنگل نزدیک به یکدیگر به نمایش گذاشته می شود که از طریق خیابان هایی کم نور و خطرناک به یکدیگر متصل شده اند.

جوئی کینگ (در نقش رِن) و جولیا گولدانی تلس (در نقش هالی) در حال ایفای نقش در فیلم Slender Man

مردمی که در این شهر زندگی می‌ کنند نیز به همین اندازه ابتدایی ترسیم شده‌ اند. داستان فیلم Slender Man حول محور دو دختر نوجوان بنامهای رِن و کلوئی می چرخد. این دو نوجوان فاقد هر گونه ویژگی خاصی هستند که باعث تمایز آن ها از دیگر افراد شود. روزی آن ها به همراه دو دوست دیگر خود تصمیم می گیرند تا اسلندرمن را احضار کنند! دیری نمی گذرد که اتفاقات بسیار بدی رخ می دهد…

حال اصلا مهم نیست که چرا آنان چنین تصمیم نابخردانه ای می گیرند و به سمت احضار اسلندرمن می روند. روند فیلم طوری پیش می رود که به مخاطب القا می شود که این نوجوانان از کار خود سخت پشیمان خواهند شد. اتفاقات بسیار مخوفی برای آن نوجوان ها رخ می دهد. آنان ترس های وحشتناکی را تجربه می کنند. رفته رفته این سوال در ذهن مخاطب نقش می بندد که واقعا اگر اسلندرمن واقعی باشد چه؟ آن گاه اتفاقاتی رخ می دهد که شما بارها و بارها آن ها را در فیلم های ترسناک کلیشه ای دیده اید. حتی گاهی اوقات اسلندرمن از حقه های دیجیتالی نظیر برقرار کردن تماس تصویری برابر قربانیان خود استفاده می کند.

افسانه پردازی فیلم ظاهرا بی ثبات می باشد. تنها ثبات فیلم در ترساندن یکهویی قربانیان توسط اسلندرمن است! بالاخره او نیز باید برای خود تفریحی داشته باشد! با تماشای فیلم Slender Man آنقدری خواهی ترسید که حتی در برهه هایی از فیلم دستان خود را بر روی چشمان خود خواهی گذاشت. اما این ترس آنقدری نخواهد بود که شما را از تماشای ادامه فیلم منصرف کند. فیلم Slender Man بیش از آنچه که باید، اسلندر من را به نمایش می گذارد. این فیلم حرف تازه ای برای گفتن ندارد.

 

 

 

مطالب مرتبط

مطلب بعدی مطلب قبلی