ترجمه فیلم، ترجمه زیرنویس

Movie Translation

سفارش زیرنویس همکاری بعنوان مترجم

معرفی فیلم The Nun

معرفی فیلم The Nun: فیلم «راهبه» ما را به عمق دنیای فیلم «احضار» می‌برد

در سال ۲۰۱۸ فیلم دیگری برگرفته از دنیای فیلم احضار اکران شده است. خواهیم دید که چگونه فیلم ترسناک و فراطبیعی «راهبه» قرار است ما را به وحشت اندازد.

اتفاقات فیلم پیش از فیلم «آنابل: آفرینش» رخ می دهد.

داستان فیلم راهبه در سال ۱۹۵۲ در صومعه‌ای در کشور رومانی به وقوع می‌پیوندد و تیسا فارمیگا در آن نقش‌آفرینی می‌کند. او خواهر ویرا فارمیگا است که در فیلم‌های احضار با نام لورین وارن نقش محقق موضوعات فراطبیعی را بازی می‌کرد.

کارگردان فیلم راهبه، کورین هاردی، در ابتدا نمی‌خواست این ستاره فیلم «داستان‌ ترسناک آمریکایی» به دلیل نسبت فامیلی که به آن اشاره شد، در نقش اول بازی کند. او سال گذشته کمی از فیلم راهبه را برای اطلاع علاقه‌مندان نشان داد و گفت: «صادقانه بگویم، نمی‌خواستم او در این فیلم بازی کند زیرا او خواهر ویرا بود و نمی‌خواستم غیرحرفه‌ای عمل کنم، اما او در آزمون هنرپیشه‌ای خودش را خیلی خوب نشان داد. من ۱۰۰ آزمون گرفته‌شده برای این نقش را تماشا کردم و او گویی خارج از بدن خود حضور داشت که این ویژگی در فیلم مشهود است. او یک پدیده است.» این فیلم، پنجمین بخش از سری فیلم‌های احضار می باشد.

راهبه شیطانی، آکا والاک، در فیلم «آنابل: آفرینش» دو نقش فرعی داشت؛ اولی در پیش‌زمینه عکس خواهر شارلوت، راهبه مهربانی است که کاری می‌کند چند بچه یتیم از کلیسای کارتا در رومانی به سرپرستی گرفته شوند و در کنار خانواده مولینز زندگی کنند. او سپس در سکانس‌های آخر که به سال ۱۹۵۲ برمی‌گردند، ظاهر می‌شود.

داستان فیلم راهبه سه سال قبل از داستان فیلم آنابل: آفرینش که به سال ۱۹۵۵ برمی‌گردد، رخ می‌دهد. این فیلم که مانند فیلم آنابل: آفرینش، برگرفته از فیلم احضار است، پیش‌درآمدی است که داستان گذشته همان راهبه‌ای که در فیلم احضار ۲ ما را به وحشت انداخت روایت می کند.

در کنار فارمیگا که نقش خواهر ایرین را بازی می‌کند، در این فیلم ستارگانی چون دمیان بیچیر (بازیگر فیلم یک زندگی بهتر) که نامزد جایزه اسکار است در نقش پدر روحانی بورک، جوناس بلوکت (بازیگر فیلم او) در نقش روستایی محلی فرنچی، شارلوت هوپ (بازیگر فیلم بازی تاج و تخت) در نقش خواهر روحانی ویکتوریا، اینگرید بیسو (بازیگر فیلم تونی اردمان) در نقش خواهر روحانی اوانا و بانی آرونز برای ایفای مجدد نقشی که در فیلم احضار ۲ داشت، نقش‌آفرینی می‌کنند.

تمام فیلم در کشور رومانی فیلمبرداری شده است.

فیلم‌نامه راهبه که نوشته گری دوبرمن است بر پایه داستانی است که او با جیمز وان نوشته است. خلاصه طرح رسمی داستان از این قرار است:

زمانی که راهبه جوانی، جان خود را در کلیسای متروکه‌ای در کشور رومانی از دست می دهد، یک کشیش که گذشته ناگوار و نسبتا ترسناکی دارد، به‌همراه راهبه‌ای تازه‌کار که در دوران پایانی یادگیری است، از سمت شهر واتیکان به این کلیسا فرستاده می‌شوند تا درباره این پرونده تحقیقاتی را انجام دهند. آنها در حین بررسی این پرونده، متوجه راز وحشتناک و شومی می‌شوند. حال نه‌تنها زندگی آنان به خطر افتاده است، بلکه ایمان و همچنین روحشان نیز در معرض خطری جدی قرار گرفته است. در مدت زمانی که کلیسا حضور دارند، با نیرویی شیطانی روبه‌رو می‌شوند که باید با آن مقابله کنند. این نیروی شیطانی این بار هم در قالب همان راهبه ترسناکی ظاهر می‌شود که تمامی بینندگان را در ابتدای فیلم احضار ۲ ترسانده بود. بعد از این اتفاق باید برای زنده ماندن با نیروهای شیطانی مقابله کنند.

مطالب مرتبط

مطلب بعدی مطلب قبلی