ترجمه فیلم، ترجمه زیرنویس

Movie Translation

سفارش زیرنویس همکاری بعنوان مترجم

Final Fantasy VII جدید همانیست که میخواهیم؟

مدتیست که بحث بازسازی بازی های پرطرفدار قدیمی حسابی مورد توجه قرار گرفته است. آهسته به سمت اتمام نیمه اول سال ۲۰۱۹ نزدیک می شویم. نسخه بازسازی شده Resident Evil 2 در اوایل سال منتشر شد و با استقبال بسیار بالای هواداران و تحسین منتقدین رو به رو شد. عنوان بازسازی شده MediEvil نیز قرار است اکتبر سال جاری به صورت اختصاصی بر روی کنسول پلی استیشن ۴ منتشر شود. چند روز پیش نیز و آن هم پس از مدت ها تریلری جدید از نسخه در حال بازسازی Final Fantasy VII منتشر شد. اولین نکته ای که پس از دیدن دومین تریلر این بازی پس از سه سال و نیم مشاهده کردیم تغییر قابل توجه آن نسبت به تریلر نخست بود. حال و پس از مدت ها سکوت خبری، تغییر تیم سازنده آن و تغییر ظاهری شخصیت ها نسبت به تریلر اول سوال اینجاست که آیا Final Fantasy VII Remake همانیست که انتظارش را داریم؟

بازی Final Fantasy VII Remake

انتقادات بسیار زیادی به پروژه بازسازی بازی Final Fantasy VII کمپانی اسکوئر انیکس شده است. منتقدین بر این باور هستند که نحوه مبارزه بازی نسبت به نسخه اصلی آن دستخوش تغییرات گسترده ای شده است. آنان بر این باورند که سیستم مبارزه این عنوان نه تنها به نسخه اصلی آن نزدیک نیست بلکه بیشتر شبیه به عناوین Kingdom Hearts و یا Final Fantasy XV می ماند.

اما گویا چندین سال صبر برای ساخت بازی Final Fantasy VII Remake کافی نمی باشد چراکه قرار است این عنوان پرطرفدار به صورت چند قسمتی منتشر شود. کمپانی اسکوئر انیکس چند قسمتی بودن بازی را در مراسم PSX سال ۲۰۱۵ بر همگان آشکار ساخت. هنوز مشخص نیست که برای اتمام هر قسمت آن چند ساعت زمان لازم است. این کمپانی در سال ۲۰۱۶ طی مصاحبه ای با Game Informer اعلام کرد که بازیکنان می بایست به هر قسمت از این بازی به دید یک عنوان کامل بنگرند نه صرفا شبیه به بازی های دیگر چند قسمتی که اتمام آن ها چند ساعتی بیشتر زمان نمی برد.

اسکوئر انیکس قرار است اطلاعات و محتویات بیشتری در کنفرانس خبری خود در نمایشگاه E3 2019 از این عنوان در اختیار علاقه مندان قرار دهد. امروزه که نوستالوژی به عنوان ابزاری قدرتمند برای جذب علاقه مندان به بازی های ویدیویی محسوب می شود، امیدواریم کمپانی اسکوئر انیکس در رسالت بازسازی این عنوان بسیار پرطرفدار به خوبی عمل کند و بتواند همان حس و حال قدیمی که هنگام بازی Final Fantasy VII به علاقه مندان منتقل شد دوباره با استانداردهای حال حاضر دنیای بازی برای جامعه گیمینگ به ارمغان بیاورد.

مطالب مرتبط

مطلب بعدی مطلب قبلی