ترجمه فیلم، ترجمه زیرنویس

Movie Translation

سفارش زیرنویس همکاری بعنوان مترجم

مستند Cartel Land

 

مستند Cartel Land ( به معنای منطقه ای که مالکیت آن مشخص نیست و در دست گروه های مختلف است ) پیرامون جنگ های بر سر مواد مخدر در مکزیک حرکت می کند. این مستند به کارگردانی (( متیو هینمن )) در سال ۲۰۱۵ ساخته شده است که بیشتر بر روی دکتر خوزه میرلز تمرکز دارد. او پزشکی است که رهبری گروه های اتودیفنس را به عهده دارد. ( گروه های اتودیفنس، گروه های متشکل از مردمان محلی است که با تبهکاران و جنایتکاران مبارزه می کنند. )

متیو هینمن با کارگردانی این فیلم توانست جایزه ی بهترین کارگردانی در جشنواره ی فیلم ((سان دنس)) ، جایی که برای اولین بار مستند Cartel Land به نمایش درآمد را کسب کند.

واقعیت همیشه دردناک است. در این فیلم با هر دو طرف دنیای مواد مخدر صحبت می شود، کسانی که مواد مخدر را فراهم کرده و عرضه می کنند و هم کسانی که به مبارزه با این اشخاص می پردازند. اگر سریال Breaking Bad را دیده باشید، سکانس های مختلفی برایتان آشنا به نظر می رسد. کسانی که در حال درست کردن شیشه و کریستال هستند، با ماسک های مخصوص در حال وزن کردن مواد و …

cartel land 03

در قسمتی از فیلم، یکی از کسانی که ماسک بر صورت دارد و از افراد شریک در فرآوریمواد مخدر است، می گوید : ما همه در فقر بزرگ شده ایم، اگر پول داشتیم، مثل شما می شدیم. در حال سفر کردن به دور دنیا، صاحب شغل های درست و حسابی و …

مستند Cartel Land با به تصویر کشیدن صحنه هایی خشن و متفاوت که تا به حال نسخه ی واقعیشان جای دیگری دیده نشده، وظیفه ی بزرگ اتودیفنس ها را نشان می دهد. همه چیز پیچیده است. اتودیفنس ها باید با فساد چند لایه ای که بوجود آمده و مانع شکل گیری عدالت شده مبارزه کنند.

وقتی که گروه های اتودیفنس دچار فساد های داخلی می شوند و سیاست های خارجی دست و پای آن ها را می بندد، کاملا مشخص می شود که هیچ چیز سفید یا سیاه مطلق نیست.

موسیقی متن فوق العاده، که هم اکنون در صفحه ی مرورگر شما در حال پخش شدن است، هنگام مصاحبه با کسانی که شاهد اتفاقات دلخراش و غیر قابل توصیفی بوده اند، تجربه ای فراموش نشدنی را برای شما بوجود می آورد. شاید راه حل ساده ای وجود نداشته باشد، شاید حتی هیچ راه حلی وجود نداشته باشد.

cartel land 02

نویسنده : داوود ملک زاده

مطالب مرتبط

مطلب بعدی مطلب قبلی